Living > Interiér > Kuchyně > Rohová kuchyň: Jak vybrat ideální skříňky

Rohová kuchyň: Jak vybrat ideální skříňky

13. 7. 2015 | Kuchyně

Vybrat ty správné skříňky do malé rohové kuchyně, může vypadat jako nesnadný úkol. S naší inspirací to ale hravě zvládnete.

Nejčastěji se můžete setkat s rohovými skříňkami, které jsou sice perfektně prostorné, ale velmi špatně dostupné. Obvykle se jedná o typy, určené k vysoko položenému zavěšení na stěnu. Daleko lepší tedy je, vybírat spodní rohové skříňky. Nejpodstatnějšími faktory při rozhodování o velikosti, vzhledu a celkové podobě této neodmyslitelné součásti rohové kuchyně je prostor, komfort a cena.

 

Zařizujete kuchyni? Přečtěte si zkušenosti na forum.living.cz.Pokud jste se zamilovali do moderních drátěných programů, pak vybírejte takové, které využijí celý prostor rohové skříně. Velmi vhodné jsou otáčivé, nebo typy, které lze vysouvat do obou stran ostrého úhlu. V tomto případě je však důležité zohlednit také cenu, která v případě rohových drátěných programů nebude zrovna nejmenší.

Dále můžete vnitřní prostor rohové skříňky vyřešit i důmyslným systémem chytře umístěných polic. Tento způsob je i poměrně cenově přijatelný, ale na druhou stranu vyžaduje určitou zručnost a fyzickou kondici. V případě, že budete chtít něco uložit do nejzadnější části rohové skříňky, budete se muset skutečně pořádně sehnout.

Jako velmi dobré využití rohové skříně v kuchyni se ukázalo její umístění pod dřezem. Ve skříni tak můžete šikovně ukrýt celou spodní část dřezu a mimo to můžete před sifon umístit (a tak i perfektně schovat) odpadkový koš a různé saponáty.

Pokud vám to prostor a finanční možnosti dovolí, zvolte rohové skříňky s vnitřním vybavením, umožňujícím bezproblémový přístup ke všem uloženým předmětům. Skříňky koupíte už v obchodě s kompletně vybaveným systémem polic, boxů a výsuvných zařízení.

 

Čtěte také:

- Kuchyně ve tvaru písmene "U"

- Ideální řešení malé kuchyně

- Univerzální kuchyň ve tvaru "L"

 
Text: Lucie Sýkorová
Foto:usakitchenbathshowroom.com, homedesignstoday.com, ksfurniture.com, rylexonline.com, mykitchenstore.blogspot.com, jugglefrogs.co.uk, kitchencabinetsdesigns.net,sweetshoppe.com, ana-white.com, shelfgenie.com, bluesprucejoinery.com, articles.washingtonpost.com, houzz.com, livesimplybyannie.com, peterhendersonfurniture.co.uk, homedecorationadvice.blogspot.com, jonesbritain.co.uk, ohanaconstructioninc.com, sharonscrapbook.blogspot.com, studiobcreativejuice.blogspot.com, archiexpo.com, gildayrenovations.com, homerenovations.about.com, denoxa.com, thegorenablog.com, ukitchendesign.com, craftaworld.blogspot.com

Dále čtěte

Ergonomické uspořádání uvnitř kuchyňských skříněk

Ergonomické uspořádání uvnitř kuchyňských skříněk

O tom, že je správné ergonomické uspořádání kuchyně velmi důležité není pochyb. Sporák, trouba, pracovní deska – vše musí být dokonale při ruce tak, aby měla hospodyňka při práci dokonalý komfort. Občas se ale zapomíná na jednu veledůležitou věc, která je při vaření klíčová... Vybavení a uspořádání vně skříněk a způsoby přístupu do úložných prostor.

Lesklý design a oblé tvary - nové trendy ze světa kuchyní

Lesklý design a oblé tvary - nové trendy ze světa kuchyní

Moderní kuchyně jakou krásné i praktické. Výhodou je, že se dají sehnat i za poměrně slušnou cenu. Pojďte se inspirovat letními trendy ze světa kuchyní a třeba si vyberete.

Podlehněte kouzlu fialovo černé kuchyně

Podlehněte kouzlu fialovo černé kuchyně

Fialová barva je velmi moderní a černá zase představuje nestárnoucí klasiku a eleganci, tak proč tyto dvě barvy nespojit? Jejich kombinací dostanete velmi luxusní vzhled celé kuchyně, kterým jistě ohromíte nejednu návštěvu.

Výhody a využití kuchyňského ostrůvku

Výhody a využití kuchyňského ostrůvku

Kuchyňský ostrůvek je jedním z oblíbených řešení moderních kuchyní. Svým majitelům poskytuje nejen větší pracovní plochu pro přípravu jídla, ale také další úložné prostory, větší komfort a žádaný moderní vzhled. A k čemu všemu jej můžete využít?

Kuchyňské ostrůvky – jste pro?

Kuchyňské ostrůvky – jste pro?

Máte-li dostatek prostoru v kuchyni, pak se k pořízení kuchyňského ostrůvku určitě přikloňte. Má mnoho výhod, mezi které patří další úložný prostor, varné centrum, centrum pro přípravu jídel…

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Karel Houžvička, 11. 7. 2011

    <p>docela zajímavý video jsem našel na youtube.</p> <p>http://www.youtube.com/watch?v=3QZDNS5aDPs</p>

  • Od: Lucka, 13. 8. 2015

    Všechno to vypadá skvěle, ale podle mě je většina z toho spíše nepraktická. Třeba ty šuplíčky - do těch špic se přece nic nemůže vejít. Snažila jsem se takovýmto designovým věcem na mé kuchyni vyhnout. Byla jsem ráda, že se mnou všechny tyto detaily v Oresi řešil během vytváření návrhu kuchyně. Nevyužitý rohový prostor jsem řešila takovou tou otočnou zajíždějící skříňkou. Kuchyň mám praktickou a jsem za to ráda.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kalistemon

Kalistemon

Kalistemon je stromek nebo keř. Rostlina má úzké, vejčité, stálezelené listy. Květy jsou štětkovité útvary na koncích...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 144 témat)

Poslední příspěvky

Jožka
od: Jožka | 24. 09. 2016, 21:28

a onedlho fertik Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 24. 09. 2016, 20:24

Přeji krásný den Já jsem dnes ten krásný den... Číst

Beky
od: Beky | 24. 09. 2016, 15:49

Mikori perfektní...příští rok tam jedeme taky ... Číst

leskie23
od: leskie23 | 24. 09. 2016, 14:00

Já jsem se inspirovala na http://www.laalmara.c... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist