Living > Interiér > Kuchyně > Rohová kuchyň: Jak vybrat ideální skříňky

Rohová kuchyň: Jak vybrat ideální skříňky

7. 7. 2011 | Kuchyně

- Velikost písma +

Rohové uspořádání je vhodné i pro malé kuchyně, ovšem je nutné dbát i na správný výběr rohových skříněk. V následujícím článku se tedy dozvíte podle čeho je vybírat.

Nejčastěji se můžete setkat s rohovými skříňkami, které jsou sice perfektně prostorné, ale velmi špatně dostupné. Obvykle se jedná o typy, určené k vysoko položenému zavěšení na stěnu. Daleko lepší tedy je, vybírat spodní rohové skříňky. Nejpodstatnějšími faktory při rozhodování o velikosti, vzhledu a celkové podobě této neodmyslitelné součásti rohové kuchyně je prostor, komfort a cena.Pokud jste se zamilovali do moderních drátěných programů, pak vybírejte takové, které využijí celý prostor rohové skříně. Velmi vhodné jsou otáčivé drátěné programy, nebo typy, které lze vysouvat do obou stran ostrého úhlu. V tomto případě je však důležité zohlednit také cenu, která v případě rohových drátěných programů nebude zrovna nejmenší.Dále můžete vnitřní prostor rohové skříňky vyřešit i důmyslným systémem chytře umístěných polic. Tento způsob je i poměrně cenově přijatelný, ale na druhou stranu vyžaduje určitou zručnost a fyzickou kondici. V případě, že budete chtít něco uložit do nejzadnější části rohové skříňky, budete se muset skutečně pořádně sehnout.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie skříní

 Skříně inspirace fotogalerie

Jako velmi dobré využití rohové skříně v kuchyni se ukázalo její umístění pod dřezem. Ve skříni tak můžete šikovně ukrýt celou spodní část dřezu a mimo to můžete před sifon umístit (a tak i perfektně schovat) odpadkový koš a různé saponáty.Pokud vám to prostor a finanční možnosti dovolí, zvolte rohové skříňky s vnitřním vybavením, umožňujícím bezproblémový přístup ke všem uloženým předmětům. Skříňky koupíte už v obchodě s kompletně vybaveným systémem polic, boxůa výsuvných zařízení.

Kuchyně - velká inspirativní fotogalerie

kuchyně inspirace fotogalerie

Čtěte také:

- Kuchyně ve tvaru písmene "U"

- Ideální řešení malé kuchyně

- Univerzální kuchyň ve tvaru "L"

 
Text: Lucie Sýkorová
Foto:usakitchenbathshowroom.com, homedesignstoday.com, ksfurniture.com, rylexonline.com, mykitchenstore.blogspot.com, jugglefrogs.co.uk, kitchencabinetsdesigns.net,sweetshoppe.com, ana-white.com, shelfgenie.com, bluesprucejoinery.com, articles.washingtonpost.com, houzz.com, livesimplybyannie.com, peterhendersonfurniture.co.uk, homedecorationadvice.blogspot.com, jonesbritain.co.uk, ohanaconstructioninc.com, sharonscrapbook.blogspot.com, studiobcreativejuice.blogspot.com, archiexpo.com, gildayrenovations.com, homerenovations.about.com, denoxa.com, thegorenablog.com, ukitchendesign.com, craftaworld.blogspot.com

Dále čtěte

Ergonomické uspořádání uvnitř kuchyňských skříněk

Ergonomické uspořádání uvnitř kuchyňských skříněk

O tom, že je správné ergonomické uspořádání kuchyně velmi důležité není pochyb. Sporák, trouba, pracovní deska – vše musí být dokonale při ruce tak, aby měla hospodyňka při práci dokonalý komfort. Občas se ale zapomíná na jednu veledůležitou věc, která je při vaření klíčová... Vybavení a uspořádání vně skříněk a způsoby přístupu do úložných prostor.

Lesklý design a oblé tvary - nové trendy ze světa kuchyní

Lesklý design a oblé tvary - nové trendy ze světa kuchyní

Moderní kuchyně jakou krásné i praktické. Výhodou je, že se dají sehnat i za poměrně slušnou cenu. Pojďte se inspirovat letními trendy ze světa kuchyní a třeba si vyberete.

Podlehněte kouzlu fialovo černé kuchyně

Podlehněte kouzlu fialovo černé kuchyně

Fialová barva je velmi moderní a černá zase představuje nestárnoucí klasiku a eleganci, tak proč tyto dvě barvy nespojit? Jejich kombinací dostanete velmi luxusní vzhled celé kuchyně, kterým jistě ohromíte nejednu návštěvu.

Výhody a využití kuchyňského ostrůvku

Výhody a využití kuchyňského ostrůvku

Kuchyňský ostrůvek je jedním z oblíbených řešení moderních kuchyní. Svým majitelům poskytuje nejen větší pracovní plochu pro přípravu jídla, ale také další úložné prostory, větší komfort a žádaný moderní vzhled. A k čemu všemu jej můžete využít?

Kuchyňské ostrůvky – jste pro?

Kuchyňské ostrůvky – jste pro?

Máte-li dostatek prostoru v kuchyni, pak se k pořízení kuchyňského ostrůvku určitě přikloňte. Má mnoho výhod, mezi které patří další úložný prostor, varné centrum, centrum pro přípravu jídel…

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Karel Houžvička, 11. 7. 2011

    <p>docela zajímavý video jsem našel na youtube.</p> <p>http://www.youtube.com/watch?v=3QZDNS5aDPs</p>

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Rostlina dne

Jasmín bílý

Jasmín bílý

Jasmín je nezřídka označován za aromatický doplněk zahrady, a to díky jeho nádherné a čisté vůni, která bývá často...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(25 867 aktivních uživatelů 72 756 témat)

Poslední příspěvky

henrieta18*
od: henrieta18* | 01. 04. 2015, 23:29

Dobrú nôcku, ak ešte niektorá nakuknete.... Číst

Diddi_2
od: Diddi_2 | 01. 04. 2015, 22:52

Kdykoliv kliknu na Living, tak Kaspersky rve, z... Číst

helas
od: helas | 01. 04. 2015, 22:25

Moje pokusy byly neúspěšné. Tuto část 5.9. ZUB... Číst

Alena CH.
od: Alena CH. | 01. 04. 2015, 21:29

Hanko,je vidět,že počasí Tě poslouchá,já mám sk... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist