Rohová kuchyň: Jak vybrat ideální skříňky

7. 7. 2011 | Kuchyně

- Velikost písma +

Rohové uspořádání je vhodné i pro malé kuchyně, ovšem je nutné dbát i na správný výběr rohových skříněk. V následujícím článku se tedy dozvíte podle čeho je vybírat.

Nejčastěji se můžete setkat s rohovými skříňkami, které jsou sice perfektně prostorné, ale velmi špatně dostupné. Obvykle se jedná o typy, určené k vysoko položenému zavěšení na stěnu. Daleko lepší tedy je, vybírat spodní rohové skříňky. Nejpodstatnějšími faktory při rozhodování o velikosti, vzhledu a celkové podobě této neodmyslitelné součásti rohové kuchyně je prostor, komfort a cena.Pokud jste se zamilovali do moderních drátěných programů, pak vybírejte takové, které využijí celý prostor rohové skříně. Velmi vhodné jsou otáčivé drátěné programy, nebo typy, které lze vysouvat do obou stran ostrého úhlu. V tomto případě je však důležité zohlednit také cenu, která v případě rohových drátěných programů nebude zrovna nejmenší.Dále můžete vnitřní prostor rohové skříňky vyřešit i důmyslným systémem chytře umístěných polic. Tento způsob je i poměrně cenově přijatelný, ale na druhou stranu vyžaduje určitou zručnost a fyzickou kondici. V případě, že budete chtít něco uložit do nejzadnější části rohové skříňky, budete se muset skutečně pořádně sehnout.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie skříní

 Skříně inspirace fotogalerie

Jako velmi dobré využití rohové skříně v kuchyni se ukázalo její umístění pod dřezem. Ve skříni tak můžete šikovně ukrýt celou spodní část dřezu a mimo to můžete před sifon umístit (a tak i perfektně schovat) odpadkový koš a různé saponáty.Pokud vám to prostor a finanční možnosti dovolí, zvolte rohové skříňky s vnitřním vybavením, umožňujícím bezproblémový přístup ke všem uloženým předmětům. Skříňky koupíte už v obchodě s kompletně vybaveným systémem polic, boxůa výsuvných zařízení.

Kuchyně - velká inspirativní fotogalerie

kuchyně inspirace fotogalerie

Čtěte také:

- Kuchyně ve tvaru písmene "U"

- Ideální řešení malé kuchyně

- Univerzální kuchyň ve tvaru "L"

 
Text: Lucie Sýkorová
Foto:usakitchenbathshowroom.com, homedesignstoday.com, ksfurniture.com, rylexonline.com, mykitchenstore.blogspot.com, jugglefrogs.co.uk, kitchencabinetsdesigns.net,sweetshoppe.com, ana-white.com, shelfgenie.com, bluesprucejoinery.com, articles.washingtonpost.com, houzz.com, livesimplybyannie.com, peterhendersonfurniture.co.uk, homedecorationadvice.blogspot.com, jonesbritain.co.uk, ohanaconstructioninc.com, sharonscrapbook.blogspot.com, studiobcreativejuice.blogspot.com, archiexpo.com, gildayrenovations.com, homerenovations.about.com, denoxa.com, thegorenablog.com, ukitchendesign.com, craftaworld.blogspot.com

Diskutujte o tomto tématu Diskutujte na Living fóru!

Komentáře ke článku

Přidat komentář

Od: Karel Houžvička, 11. 7. 2011

<p>docela zajímavý video jsem našel na youtube.</p> <p>http://www.youtube.com/watch?v=3QZDNS5aDPs</p>

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
captcha

Rostlina dne

Okrasná paprička

Okrasná paprička

Existují růrné odrůdy okrasných papriček: FIPS - je nižšího vzrůstu, má světle zelené listy. Vytváří hustý keř s...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(25 141 aktivních uživatelů 72 126 témat)

Poslední příspěvky

veronyk

Fuchsie od zimy do zimy

od: veronyk | 17. 04. 2014, 00:03

Prosím, nemáte někdo fuchsii Deutsche Perle? N... Číst

kvetinka272

FENG SHUI

od: kvetinka272 | 16. 04. 2014, 21:48

Irenko, je tam krásně Když jsme jeli přes ty ... Číst

starkairena

FENG SHUI

od: starkairena | 16. 04. 2014, 21:32

dobrú noc dievčatá a ráno šupnite nejaký... Číst

starkairena

Selsky dvorecek

od: starkairena | 16. 04. 2014, 21:30

zajtra nezabudnite jest zelené - moja polovička... Číst

Celé diskuzní fórum o bydlení

ABradio - poslouchej online!

Čtěte také

TOPlist