Living > Interiér > Kuchyně > Přehlídka krásných venkovských kuchyní

Přehlídka krásných venkovských kuchyní

27. 10. 2014 | Kuchyně

Možná vám připadají současné kuchyně plné hi-tech vybavení neosobní, velmi podobné jedna druhé anebo zkrátka fádní. Pak pro vás budou ideální volbou kuchyně ve venkovském stylu, ze kterých doslova dýchá útulná atmosféra pohodlného a pohodového domova. Nahlédněte tedy do dnešní fotogalerie, ve které vám přinášíme doslova přehlídku krásných venkovských kuchyní.

Rozměrově různé místnosti

Stejně tak, jak je tomu u klasických nebo moderních kuchyní, i každá venkovská kuchyně má předem dané rozměrové možnosti a každá se s tímto prostorovým řešením vyrovnává jinak. Nikdy však nenajdete dvě shodně vybavené kuchyně, i kdyby disponovaly na vlas stejnými rozměry. Každá taková kuchyň je totiž výtvorem osobitosti, nenucené elegance, praktičnosti a citu pro dané prostředí. Venkovské kuchyně mají tu skvělou moc, že doslova jako kouzlem vás dokážou přenést do prostředí horských chalup a venkovských sídel plných rustikální poklidné atmosféry venkova. Takové kuchyně jsou skvělým útočištěm před ruchem velkých měst v dnešním světě plném stresu.

Jak je to s vybavením

Ani příprava pokrmů zde vyráběných na klasických plotnách nepřináší žádný stres a nervozitu, vše je zde totiž hezky po ruce. Hlavně stěny jsou tu na to, aby vám podaly svou pomocnou ruku a vy nemuseli prohrabovat všechny zásuvky například při hledání naběračky nebo cedníku. Vše je pohodlně a snadno dosažitelné, zavěšené v bezprostřední blízkosti pracovní plochy. Pak je jednoduché plně se soustředit na přípravu jakéhokoli pokrmu. Také díky otevřeným policím a kredencím je všechno kuchyňské náčiní, nebo alespoň to nejpoužívanější, na dosah.

Časté jsou kuchyňské ostrůvky

Rozhodně se vyplatí, pokud to tvar vaší kuchyně samozřejmě dovolí, obětovat kousek z plochy podlahy na zbudování kuchyňského ostrůvku. Právě ten může maximalizovat využití prostoru na vaření. Pro lepší flexibilitu kuchyně je možné vybavit ji ještě vozíkem, který poskytne pracovní plochu navíc právě tam, kde je to aktuálně zapotřebí.

Tak co, stále si ještě nejste jisti, jestli venkovská kuchyň je správnou volbou pro vás? Pak neváhejte a pusťte se do prohlídky ukázkových kuchyní v naší rozsáhlé fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

Dále čtěte

Populární kuchyňský design: venkovský, moderní či retro styl kuchyně?

Populární kuchyňský design: venkovský, moderní či retro styl kuchyně?

Aby se vám v kuchyni dobře vařilo, nestačí mít správně rozvržené odkládací, varné a mycí zóny a patřičné odvětrávání. Velkou roli v tom, jak se budete v kuchyni cítit, hraje totiž také její vzhled. Proto je třeba v kuchyni zvolit takový design, který vám sedí. A mezi čím se můžete rozhodovat? Inspiraci můžete načerpat třeba právě v tomto článku.

Hřejivost venkovských kuchyní

Hřejivost venkovských kuchyní

Každá kuchyň je jiná, některá prostorná, jiná malá, jedna moderně zařízená, jiná klasická. Tak jako jsou různí lidé, jsou jiné i prostory, které obývají. Dnes se zaměříme na tak trochu jiné kuchyně – kuchyně ve venkovském stylu.

Netradiční kuchyně ve venkovském stylu

Netradiční kuchyně ve venkovském stylu

Nejste milovníkem současných kuchyní a stále nemůžete přijít na chuť modernímu, lesklému nebo minimalistického designu? Ve vzpomínkách se vracíte do svých dětských let, kdy jste se cítili nejšťastněji v kuchyni své babičky, ze které vyzařovala pohoda a dominoval jí nezaměnitelný venkovský styl? Potom byste měli zpozornit.

Rustikální a venkovská kuchyně

Rustikální a venkovská kuchyně

Zařízení kuchyně je mnohdy limitováno rozpočtem, nicméně i finančně nenáročné nebo podomácku vyrobené doplňky mohou skvěle posloužit svému účelu.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Pistácie (Řečík)

Pistácie (Řečík)

Pistácie pravá neboli řečík pravý (Pistacia vera) je strom teplých suchých krajů středního Východu a Středomoří. Druhy...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 463 aktivních uživatelů 73 148 témat)

Poslední příspěvky

Julie1234
od: Julie1234 | 27. 09. 2016, 19:13

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/vries... Číst

kosacek
od: kosacek | 27. 09. 2016, 16:43

Už zrají arguty, u mne jen Merkel35, tu vyhodím... Číst

supec
od: supec | 27. 09. 2016, 16:09

Kupte "zděř" (v železářství), nebo o ... Číst

Alča1
od: Alča1 | 27. 09. 2016, 15:00

Ahojte, kdysi jsem si na skalničkové výstavě ko... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist