Living > Interiér > Kuchyně > Ozdobte byt kuchyňským náčiním. Jak?

Ozdobte byt kuchyňským náčiním. Jak?

23. 3. 2016 | Kuchyně

Při úklidu chalupy či babiččiny kuchyně možná narazíte na nějaké harampádí. Staré cedníky, struhadla či metličky kdysi pomáhaly vykouzlit lahodné pochoutky, jejich současný stav jim ale nedovolí v kuchyni nadále sloužit. A přesto vám dokážou udělat v interiéru radost.

Stojánek na cokoli

Dekorace ve stylu vintage jsou ve velké oblibě. Objevíte-li poklad s vysloužilým kuchyňským náčiním, můžete jásat. Stačí jen trocha fantazie, drobné úpravy a kouzelný originální doplněk je na světě. Kousky jsou působivé samy o sobě, nebo jim můžete vdechnout nový smysl bytí.

Nekonečné možnosti nabízí patinovaná struhadla. Odnýtujte, případně nůžkami na plech odřízněte držadlo a užší stranu uzavřete. Postačí vložit dostatečně velkou krabici z plastu, kovu či kartonu. Hotová nádoba poslouží jako stojan na pastelky, vařečky či obal na květinu. Bez složitých úprav můžete ze struhadla vytvořit i vzkazovník či stojan na šperky.

Hrajte si se světlem (působí staré věci nejkrásněji)

V kombinaci s osvětlením působí starožitné kuchyňské kousky snad nejkrásněji. Díky drobným otvorům ve struhadlech a cednících a také díky zašlé kráse kovu vytváří prvky v místnosti zajímavou atmosféru. Pro výrobu dekorativního svítidla můžete použít i kovové bábovkové formy, metličky nebo nepoužívané příbory.

K tvorbě dekorativního osvětlení budete potřebovat především objímku, kterou snadno pořídíte v hobby centrech. Do nádoby, jako je cedník, forma či kovové síto, bude potřeba vyvrtat otvor na protažení objímky. Při zapojování je vhodné připojit žlutozelený zemnící drát ke kovovému stínidlu. Vždy si však domácí výrobu svítidel nechte před použitím zkontrolovat profesionálním elektrikářem.

Využijte vše nepotřebné

Téměř zámecký lustr vám pomohou vykouzlit příbory. Abyste zamezili obavám návštěv ze sezení pod vidličkovým lustrem, zakruťte hroty do rozmanitých směrů a tvarů. K tomu vám poslouží kombinačky.

A tím hraní s vidličkami nekončí. Můžete je přeměnit na závěsné dekorace, zvonkohry či veselé věšáčky. Jakmile se pustíte do kouzlení, jistě vás napadne spousta dalších originálních nápadů jak znovu oživit staré naběračky, čajová sítka či plechové hrnečky.

Tvoříte rádi? Inspirujte se na forum.living.cz

Text: Lenka Malá
Foto: Pinterest.com

Dále čtěte

Kuchyň jako z doby našich babiček

Kuchyň jako z doby našich babiček

Jaké to asi bylo vařit na kachlových kamnech, kdy se teplo mísilo s vůní připravovaného jídla a postupně zachvátilo celou kuchyni? Jak se asi vařilo v dobách mládí našich babiček a prababiček? Že byste si chtěli pořídit do bytu něco v podobném stylu, ale zároveň chcete, aby vaše kuchyň splňovala všechny požadavky na moderní práci v domácnosti? Třeba najdete inspiraci v následujícím příspěvku.

Staré dobré časy - to je vintage

Staré dobré časy - to je vintage

Vintage styl navozuje dojem starých dobrých časů. které symbolizuje patina a nábytek, který má duši. Jeho oprýskaný vzhled slibuje pohled do minulosti a tvary, jež v běžných katalozích nenajdete. Vintage charakterizuje to, že se pohybuje někde mezi modernou a retrem a bere si z každého jen to nejlepší. Spojuje zdánlivě nespojitelné a přece vytvoří originální a praktický vzhled.

Jak využít staré a odložené domácí náčiní

Jak využít staré a odložené domácí náčiní

Kreativní recyklace promění v zajímavou a především funkční pokojovou dekoraci každý starý a nepoužívaný předmět. Nejen domácí kutilové ocení pár tipů, jak přivést zlomené, rozbité a nepoužitelné náčiní znovu k životu.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Sena
od: Sena | 29. 09. 2016, 19:33

Na zahradě Bibi, na zahradě. Shodli jsme se s d... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 29. 09. 2016, 18:37

Ách, to byl dnes krásný den . Celý den slunce... Číst

DanaKote
od: DanaKote | 29. 09. 2016, 17:31

Ballerina Dreams ? Číst

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:38

Díky všem za rady,stále nějaké změny,až... bude... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist