Living > Interiér > Kuchyně > Neobvyklý design kuchyňských skleněných desek ThinkGlass

Neobvyklý design kuchyňských skleněných desek ThinkGlass

29. 6. 2015 | Kuchyně

Zapomeňte na kámen, lamino, dřevo nebo mramor. V moderní a netradičně pojaté kuchyni teď frčí ThinkGlass. Že nevíte, co to je?

Výrobky z dílny ThinkGlass jsou neobvyklé produkty, které dokážou udělat kuchyňský prostor moderní a praktický. Je to také skvělá možnost, jak využít sklo jako materiál pro výrobu kuchyňských desek místo klasické kameniny anebo mramoru. Díky tomuto designu vypadají kuchyně velice originálně.

Tloušťka skla u pracovních desek je poměrně velká, až 4 cm. Lze je řezat v jakémkoli tvaru. Speciální skla jsou k dispozici v různých barevných provedeních: modrá, zelená, žlutá, červená, fuchsiová, bílá, ale mohou být i čirá nebo zdobená nejrůznějšími zajímavými vzory. Další variantou je možnost vybrat pro vaši pracovní skleněnou kuchyňskou desku LED osvětlení.

Jako nespornou výhodu je nutno připsat skleněným deskám ThinkGlass nejen jejich  zajímavé vzory, ale i velkou odolnost. Navíc se velmi snadno čistí. Můžete přímo na nich krájet potraviny a nezničíte je. Nemusíte se obávat ani ostrých pravoúhlých rohů, které by mohly být nebezpečné, rohy se dají zaoblit. I aplikace těchto desek je velice jednoduchá. Provádí se lepením.

Sklo ThinkGlass lze použít jak na kuchyňské pracovní desky,  na stoly, kuchyňské ostrůvky, barové pulty, ale své využití jistě najdou i v koupelnách pod umyvadly.

Se skleněnými deskami se dnes můžete setkat i tam, kde byly použity jako interiérová schodiště, dělící skleněné zdi a k mnoha dalším účelům.


Text: Zuzana Bohdalova
Foto: digsdigs.com, thinkglass.com

Dále čtěte

Pracovní deska – jaký materiál je pro vás nejlepší?

Pracovní deska – jaký materiál je pro vás nejlepší?

Základ kuchyně – tak se dá kuchyňská deska bez rozpaků pojmenovat. Právě proto je výběr materiálu jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, která budete muset při zařizování kuchyně udělat. Nejvíce používaná část kuchyně si přece zaslouží trochu vaší pozornosti.

Chytré a originální materiály v moderní kuchyni

Chytré a originální materiály v moderní kuchyni

Moderní materiály, které v současnosti kralují nynějším kuchyňským trendům se z části vrací až do doby kamenné, tu a tam se najde nějaký ten retro kousek, ale především vznikají i nové, technologicky propracované a přesto dostupné nádhery.

Netypické vany prozáří vaší koupelnu a dodají jí glanc

Netypické vany prozáří vaší koupelnu a dodají jí glanc

Při pohledu na vaši koupelnu nejste příliš nadšení? Chtěli byste vaší koupelně dodat šmrnc a dávku atypičnosti? I vaše koupelna může prokouknout a být originální. Nechte se inspirovat koupelnovým designem.

Dřevo jako nejlepší materiál pro super-moderní kuchyňské sestavy

Dřevo jako nejlepší materiál pro super-moderní kuchyňské sestavy

Panuje fáma, že velice moderní interiéry kuchyní ovládnou i do budoucna umělé materiály, lesklé povrchy a pastelové nebo naopak temné a kontrastní barvy. Není tomu tak. Ty nejmodernější kuchyně, pro které je specifická kvalita, praktičnost a design, jsou zpravidla vyrobeny především z přírodních materiálů mezi nimiž se mnohdy objevuje kov, ale jasně jim dominuje masivní dřevo.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Juka

Juka

Juka je věčně zelená, vzroslá rostlina, vypadající jako nepravá palma. Juky můžeme pěstovat ve dvou formách. Jednak tak,...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 433 aktivních uživatelů 73 128 témat)

Poslední příspěvky

robijn
od: robijn | 27. 08. 2016, 22:17

o kolik je to vys? Nebylo by to lepsi vyresit p... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 27. 08. 2016, 21:18

Domácí chleba Kvásek (cca 2 KL) 300 g žitné mo... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 27. 08. 2016, 21:09

Hezký večer na dvorečku, jak čtu, tak si každá ... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 27. 08. 2016, 18:22

tak jsme přijeli, napřed kolo, pak koupání v ry... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist