Kuchyň v modré

18. 8. 2010 | Kuchyně

- Velikost písma +

Modrá barva patří mezi tzv. studené barvy a říká se, že má relaxační účinky. Hodí se spíše do koupelen a vzhledem k tomu, že je složitější jí zkombinovat s ostatním nábytkem, objevuje se v ostatním místnostech pouze v akcentech nebo doplňcích. Pokud ji ale máte rádi, není důvod, proč byste nemohli mít i kuchyň v modré.

Nejdůležitější je zvolit si vhodný odstín, protože barvy mají nejen velký vliv na náš apetit , ale také  na psychiku a  tmavé barvy na malém protoru vzbuzují pocity tísně a neklidu. Tyrkysová barva se hodí do menších kuchyní, protože ji rozsvítí a opticky zvětší. V kombinaci s pochromovanými nebo nerezovými doplňky dostane kuchyň luxusnější vzhled. Chcete-li nechat zdi bílé, volte i pracovní desku bílou. Skříňky v tyrkysové barvě pak lépe vyniknou. Nezapomeňte na pochromovaná nebo nerezová držadla. Pokud jste se rozhodli pro tyrkysové stěny, barvu protáhněte i na strop a na podlahu zvolte bílé linoleum. Vyžaduje sice častější péči, ale skvěle se hodí ke skříňkám. Máte- li v kuchyni bílé spotřebiče jako je např. lednička nebo myčka a nechcete je měnit, kupte si samolepící tapetu ve stejném odstínu, jaký máte na zdi a vystřihněte si z ní například kávový hrnek, hrozen vína, nápis, nebo něco, co je vám blízké. Nalepte obrázek na spotřebiče a tím je zakomponujete do celkového designu.

Máte- li rádi tmavší modrou, ani té se nemusíte v kuchyni vzdávat. Kombinace s bílou by však byla velmi kontrastní, proto je velmi důležité ji „rozbít“ neutrální barvou nebo dřevem. Tmavé dřevomůžete  použít v kuchyni větších rozměrů, kde se budou příjemně vyjímat i barové stoličky s modrým potahem. Naopak světlé dřevo v kombinaci s bílou podlahou prosvětlí tmavomodrou místnost malých rozměrů.

Kuchyně - velká inspirativní fotogalerie

kuchyně inspirace fotogalerie


Pokud je vaše kuchyň členitá, zkuste kombinace modré barvy a tapety s modrým vzorem. Vyhnete se tak jednotvárnosti a dáte kuchyni další rozměr. Stejný design jako na tapetě můžete použít na vystavených hrnečcích nebo kořenkách.

Do modrých kuchyní se hodí jak velmi moderní spotřebiče, tak i designové prvky v tvz. country looku, což je vlastně vesnický styl. Sem také patří porcelánové misky a nádoby, bucláky, dřevěné vařečky a mísy, suché květiny nebo třeba zavěšená zelenina na ozdobu(chilli papričky, cibule, česnek).

V jedné české písni se zpívá, že „modrá je dobrá“.  Pokud pečlivě zkombinujete její odstíny a doplňky, vaše kuchyň bude lepší než jen dobrá.

Sabrina Harisová
Foto: dallasweddingplanner.com, home-designing.com, channel4.com

Diskutujte o tomto tématu Diskutujte na Living fóru!

Komentáře ke článku

Přidat komentář

Od: Hana Hejtíková, 27. 8. 2010

Tak tato kuchyně je opravdu krása,je fajn vidět něco zvláštního,díky za článek.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
captcha

Rostlina dne

Čimišník

Čimišník

Zcela nenáročný vzpřímený keř. Obvykle kvete žlutě. Jen Caragana jubata červenavě bílými květy. Jeho domovinou je Asie a...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(25 377 aktivních uživatelů 72 349 témat)

Poslední příspěvky

vesla

FENG SHUI

od: vesla | 25. 07. 2014, 16:12

Zapomněla jsem pozdravit...krásný pátek...pro m... Číst

vesla

FENG SHUI

od: vesla | 25. 07. 2014, 16:06

Přeji pěkný den Beky, u nás se ochladilo. Je... Číst

Jožka

POKEC 6 - amatéři

od: Jožka | 25. 07. 2014, 15:01

http://www.youtube.com/watch?v=8xfpU0yIpG4 Číst

Jožka

POKEC 6 - amatéři

od: Jožka | 25. 07. 2014, 14:22

daruš rozdjél mezi zrcadloukama a kompaktama už... Číst

Celé diskuzní fórum o bydlení

ABradio - poslouchej online!

Čtěte také

TOPlist