Kuchyň v modré

18. 8. 2010 | Kuchyně

- Velikost písma +

Modrá barva patří mezi tzv. studené barvy a říká se, že má relaxační účinky. Hodí se spíše do koupelen a vzhledem k tomu, že je složitější jí zkombinovat s ostatním nábytkem, objevuje se v ostatním místnostech pouze v akcentech nebo doplňcích. Pokud ji ale máte rádi, není důvod, proč byste nemohli mít i kuchyň v modré.

Nejdůležitější je zvolit si vhodný odstín, protože barvy mají nejen velký vliv na náš apetit , ale také  na psychiku a  tmavé barvy na malém protoru vzbuzují pocity tísně a neklidu. Tyrkysová barva se hodí do menších kuchyní, protože ji rozsvítí a opticky zvětší. V kombinaci s pochromovanými nebo nerezovými doplňky dostane kuchyň luxusnější vzhled. Chcete-li nechat zdi bílé, volte i pracovní desku bílou. Skříňky v tyrkysové barvě pak lépe vyniknou. Nezapomeňte na pochromovaná nebo nerezová držadla. Pokud jste se rozhodli pro tyrkysové stěny, barvu protáhněte i na strop a na podlahu zvolte bílé linoleum. Vyžaduje sice častější péči, ale skvěle se hodí ke skříňkám. Máte- li v kuchyni bílé spotřebiče jako je např. lednička nebo myčka a nechcete je měnit, kupte si samolepící tapetu ve stejném odstínu, jaký máte na zdi a vystřihněte si z ní například kávový hrnek, hrozen vína, nápis, nebo něco, co je vám blízké. Nalepte obrázek na spotřebiče a tím je zakomponujete do celkového designu.

Máte- li rádi tmavší modrou, ani té se nemusíte v kuchyni vzdávat. Kombinace s bílou by však byla velmi kontrastní, proto je velmi důležité ji „rozbít“ neutrální barvou nebo dřevem. Tmavé dřevomůžete  použít v kuchyni větších rozměrů, kde se budou příjemně vyjímat i barové stoličky s modrým potahem. Naopak světlé dřevo v kombinaci s bílou podlahou prosvětlí tmavomodrou místnost malých rozměrů.

Kuchyně - velká inspirativní fotogalerie

kuchyně inspirace fotogalerie


Pokud je vaše kuchyň členitá, zkuste kombinace modré barvy a tapety s modrým vzorem. Vyhnete se tak jednotvárnosti a dáte kuchyni další rozměr. Stejný design jako na tapetě můžete použít na vystavených hrnečcích nebo kořenkách.

Do modrých kuchyní se hodí jak velmi moderní spotřebiče, tak i designové prvky v tvz. country looku, což je vlastně vesnický styl. Sem také patří porcelánové misky a nádoby, bucláky, dřevěné vařečky a mísy, suché květiny nebo třeba zavěšená zelenina na ozdobu(chilli papričky, cibule, česnek).

V jedné české písni se zpívá, že „modrá je dobrá“.  Pokud pečlivě zkombinujete její odstíny a doplňky, vaše kuchyň bude lepší než jen dobrá.

Sabrina Harisová
Foto: dallasweddingplanner.com, home-designing.com, channel4.com

Diskutujte o tomto tématu Diskutujte na Living fóru!

Komentáře ke článku

Přidat komentář

Od: Hana Hejtíková, 27. 8. 2010

Tak tato kuchyně je opravdu krása,je fajn vidět něco zvláštního,díky za článek.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
captcha

Rostlina dne

Mateřídouška (Tymián)

Mateřídouška (Tymián)

Mateřídouška roste na slunných loukách a stráních v nížinách i na horách. Poznáte ji podle sytě růžových květů, které na...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(25 155 aktivních uživatelů 72 141 témat)

Poslední příspěvky

Jožka

POKEC 6 - amatéři

od: Jožka | 24. 04. 2014, 23:16

aš teras som sa fšímol,že vraj so slušnost... Číst

Jožka

POKEC 6 - amatéři

od: Jožka | 24. 04. 2014, 23:11

nemusíš,ale možeš zmijka našá zlatá asik pilno... Číst

Majka

Řemeslníci taky chtějí být milionáři

od: Majka | 24. 04. 2014, 22:27

Já si těch nabídek nechala udělat víc, nakonec ... Číst

-luigi-

Úsopry enerií

od: -luigi- | 24. 04. 2014, 22:09

... pač neustále vytahujete to vlákno nahoru a... Číst

Celé diskuzní fórum o bydlení

ABradio - poslouchej online!

Čtěte také

TOPlist