Living > Interiér > Kuchyně > Kuchyň v modré

Kuchyň v modré

18. 8. 2010 | Kuchyně

Modrá barva patří mezi tzv. studené barvy a říká se, že má relaxační účinky. Hodí se spíše do koupelen a vzhledem k tomu, že je složitější jí zkombinovat s ostatním nábytkem, objevuje se v ostatním místnostech pouze v akcentech nebo doplňcích. Pokud ji ale máte rádi, není důvod, proč byste nemohli mít i kuchyň v modré.

Nejdůležitější je zvolit si vhodný odstín, protože barvy mají nejen velký vliv na náš apetit , ale také  na psychiku a  tmavé barvy na malém protoru vzbuzují pocity tísně a neklidu. Tyrkysová barva se hodí do menších kuchyní, protože ji rozsvítí a opticky zvětší. V kombinaci s pochromovanými nebo nerezovými doplňky dostane kuchyň luxusnější vzhled. Chcete-li nechat zdi bílé, volte i pracovní desku bílou. Skříňky v tyrkysové barvě pak lépe vyniknou. Nezapomeňte na pochromovaná nebo nerezová držadla. Pokud jste se rozhodli pro tyrkysové stěny, barvu protáhněte i na strop a na podlahu zvolte bílé linoleum. Vyžaduje sice častější péči, ale skvěle se hodí ke skříňkám. Máte- li v kuchyni bílé spotřebiče jako je např. lednička nebo myčka a nechcete je měnit, kupte si samolepící tapetu ve stejném odstínu, jaký máte na zdi a vystřihněte si z ní například kávový hrnek, hrozen vína, nápis, nebo něco, co je vám blízké. Nalepte obrázek na spotřebiče a tím je zakomponujete do celkového designu.

Máte- li rádi tmavší modrou, ani té se nemusíte v kuchyni vzdávat. Kombinace s bílou by však byla velmi kontrastní, proto je velmi důležité ji „rozbít“ neutrální barvou nebo dřevem. Tmavé dřevo můžete  použít v kuchyni větších rozměrů, kde se budou příjemně vyjímat i barové stoličky s modrým potahem. Naopak světlé dřevo v kombinaci s bílou podlahou prosvětlí tmavomodrou místnost malých rozměrů.

Kuchyně - velká inspirativní fotogalerie

kuchyně inspirace fotogalerie

Pokud je vaše kuchyň členitá, zkuste kombinace modré barvy a tapety s modrým vzorem. Vyhnete se tak jednotvárnosti a dáte kuchyni další rozměr. Stejný design jako na tapetě můžete použít na vystavených hrnečcích nebo kořenkách.

Do modrých kuchyní se hodí jak velmi moderní spotřebiče, tak i designové prvky v tvz. country looku, což je vlastně vesnický styl. Sem také patří porcelánové misky a nádoby, bucláky, dřevěné vařečky a mísy, suché květiny nebo třeba zavěšená zelenina na ozdobu(chilli papričky, cibule, česnek).

V jedné české písni se zpívá, že „modrá je dobrá“.  Pokud pečlivě zkombinujete její odstíny a doplňky, vaše kuchyň bude lepší než jen dobrá.

Sabrina Harisová
Foto: dallasweddingplanner.com, home-designing.com, channel4.com

Dále čtěte

Chcete ostrůvkovou kuchyň?

Chcete ostrůvkovou kuchyň?

Ostrůvková kuchyň je módní i praktické řešení. Má své výhody a je náročná na prostor. Pokud toužíte po kuchyňském ostrůvku, pak budete potřebovat alespoň 20m2 kuchyňské plochy. A musíte se také rozhodnout, zdali ostrůvek bude varným nebo mycím centrem anebo jestli z něj uděláte např. barovou plochu.

Kuchyň - design roku 2010

Kuchyň - design roku 2010

Kuchyň - srdce rodiny, kde se často odehrávají ty nejdůležitější okamžiky a rozhovory. Každý z nás má jiné požadavky na její vybavení, jiný prostor, ze kterého vychází při jejím zařizování a také různé finanční prostředky. Italský designérský časopis vyhlásil hlasování o nejkrásnější kuchyň - design roku 2010. Pojďte se podívat.

Cool kuchyně od mladých nadějných designérů

Cool kuchyně od mladých nadějných designérů

Možná jste už zaslechli slovíčko „cool“, které úspěšně plní rozhovory mladých a stránky módních časopisů. Cool, kromě významu chladný, znamená slangově trendy nebo „huuustý“. Takže, jak vypadají cool kuchyně od mladých nadějných designérů?

Francouzské stylové kuchyně

Francouzské stylové kuchyně

Možná patříte mezi vyznavače Francie a jejího umění nebo jsou vám jen sympatičtější její skvělá vína a aromatické sýry nebo snad kuchyně? My vám nabízíme také kuchyně. Francouzské a stylové.

Realizace kuchyně - jak to dělají profesionálové

Realizace kuchyně - jak to dělají profesionálové

Pokud jste se již dostali do situace, kdy jste zařizovali kuchyň, pak možná budete souhlasit, že muži a ženy mají rozdílné požadavky nejen na celkový vzhled kuchyně, ale i na její funkčnost a rozmístění spotřebičů. Architekt Karel Smejkal z Ateliéru Styltex, který nám bude proměny a realizace interiérů přinášet, má pro vás nejen inspiraci, ale i cenné rady. Dnes na téma - realizace kuchyně

Barvami proti podzimním depresím

Barvami proti podzimním depresím

I když nám kalendář ukazuje, že léto ještě neskončilo, za okny to tak bohužel nevypadá. Někteří tak rychlý přechod do podzimu špatně snášejí a může se u nich objevil lehká deprese. Pokud proti ní chcete bojovat nebo se jí vyhnout, pozvěte barvy do svého interiéru, protože jedině barvami můžete bojovat proti podzimním depresím.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Hana Hejtíková, 27. 8. 2010

    Tak tato kuchyně je opravdu krása,je fajn vidět něco zvláštního,díky za článek.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 465 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

aprill1
od: aprill1 | 01. 10. 2016, 07:25

Krásné sobotní ráno. Copak se to děje, že to ta... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:52

I když se blíží čas plískanic, stále mi na zahr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:35

Dnes byl opravdu nádherný den [attachment=4:4... Číst

jitrk
od: jitrk | 30. 09. 2016, 19:20

To ne, Balerina Dreams je menší a tmavší. Tu má... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist