Living > Interiér > Kuchyně > Kuchyň inspirovaná severským vzhledem

Kuchyň inspirovaná severským vzhledem

9. 6. 2014 | Kuchyně

Chystáte se na přestavbu či předělávku kuchyně, nevyhovuje vám už její staré vybavení? Podívejte se na nově vybavenou kuchyň inspirovanou severským stylem, kterou vám předvedeme v dnešním článku. Její majitelé si ji přáli mít co nejpohodlnější, snadnou k užívání a vybavenou podle svých osobitých potřeb a zájmů.

Tuto kuchyň vesměs vybavenou dřevěným masivním nábytkem najdete v Kanadě v Torontu, v nejkosmopolitnějším městě světa vyhlášeném tímto titulem v roce 2006. A možná právě proto se i v této kuchyni prolínají nejrůznější styly, z nichž styl severský vede. Inspiraci si tvůrci těchto prostor vzali od norských architektů a přidali navíc některé japonské prvky.

Stejně jako v norských kuchyních, v jejich letních sídlech a nejen v nich, převažuje dřevo, tak i tato torontská kuchyň je ho plná. Navíc její majitelé jsou velkými milovníky japonských pokrmů, a tak se rozhodli vybavit ji nádobím v japonském stylu.

Deska kuchyňské linky má základ z masivního dřeva a na něm jsou položené pracovní kuchyňské desky z černého mastku. Dokonale ošetřené podlahy jsou z jedle Douglasky. Tyto materiály zvolili majitelé zcela záměrně, aby celá místnost působila příjemně a útulně. Velké množství dřeva v teplých tónech k tomu přispívá valnou měrou.

Otevřená kuchyně s vystaveným nádobím a všemi věcmi v policích a jiných uskladňovacích prostorách kuchyně dává celé místnosti větší prostor a činí tak celkově tento kuchyňský design odlehčeným. Majitelé navíc kladli důraz na snadné užívání všech kuchyňských prostor bez jakýchkoli překážek a složitých technických řešení a tato kuchyň tomuto požadavku zcela odpovídá. Není nad to, když je design plně funkční a naprosto svým uživatelům vyhovuje i v tom nejmenším detailu.  

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, remodelista.com

Dále čtěte

10 praktických designových tipů pro malou kuchyň

10 praktických designových tipů pro malou kuchyň

Každý, kdo vlastní "minikuchyň" nám jistě dá za pravdu, že je těžké ji zařídit pěkně a k tomu ještě důmyslně využít každý její centimetr. Nezoufejte, vždycky se dá něco vymyslet, aktivujte svůj smysl pro detail a logické uspořádání a vytvořte si účelný pracovní prostor.

 Okouzlující bydlení ve skandinávském stylu

Okouzlující bydlení ve skandinávském stylu

V Göteborgu ve Švédsku se můžeme setkat s okouzlujícím apartmánem, který je doslova ztělesněním skandinávského stylu bydlení. Dnes do tohoto bytu nahlédneme i my, a to zprostředkovaně díky fotografiím, které nás nenechají na pochybách, že takovéto bydlení by se pravděpodobně líbilo každému z nás.

Japonská inspirace Wabi-Sabi

Japonská inspirace Wabi-Sabi

Wabi – Sabi je základní charakteristická myšlenka japonského učení o hlubším vnímání vnitřní krásy a života, jako takového. Soudobí interiéroví designéři se k tomuto tradičnímu a velmi starému japonskému konceptu vrací a aplikují jej na své inovativní projekty, čímž dávají znovu vyniknout ideálu japonského interiéru.

50 x koupelny po skandinávsku - inspirujte se

50 x koupelny po skandinávsku - inspirujte se

Snad pro ten věčný nedostatek denního světla mají skandinávci v takové oblibě světlé barvy a bílou zvlášť. Další jejich oblíbená barva je červená, která má však za úkol v interiéru působit jako oživující akcent. Přírodní prvky jsou zde samozřejmostí.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Trnovník

Trnovník

Trnovník se vyskytuje jako strom nebo jako keř dorůstající 2 až 25 m. Nejčastěji jsou také označovány jako akáty. Kůra a...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:38

Díky všem za rady,stále nějaké změny,až... bude... Číst

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:36

Díky všem za rady.. Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 29. 09. 2016, 10:13

Přeji krásný sluníčkový den U nás je také te... Číst

achaila
od: achaila | 29. 09. 2016, 09:02

Já jsem pro klasiku, do L nebo U. Když přijde n... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist