Living > Interiér > Kuchyně > Jak ve zdraví přežít ráno. (Určeno především sovám)

Jak ve zdraví přežít ráno. (Určeno především sovám)

26. 1. 2016 | Kuchyně

Ti, kteří ráno vyskočí z postele křepce – jako skřivánek – ať raději tento text přeskočí. Není v jejich silách pochopit ty, kteří jsou čilí i po půlnoci, zato propadají ráno čirému zoufalství nad svou neschopností rychle nastartovat. Prostě sovy, no.

Ano, zdaleka nás tolik nedělí náboženství, politický názor, věk a pohlaví jako dispozice, která je nám dána od přírody. Buď jsme ranní ptáčata, nebo nejsme a patříme tudíž mezi sovy. Sovy pracují pozdě večer, kdy jim to myslí, dokáží se soustředit a nechápou, že skřivani komunikují skoupě a mátožně směřují k ložnici. Je třeba co nejdéle užít večera, který už je dávno nocí, protože ráno bude kruté. Je úplně jedno, kdy nastane a jestli už třeba dávno bude dopoledne, po probuzení jsme prostě my sovy úplně vedle.

Co probouzí

První velké nebezpečí čeká v koupelně, úrazy tu na bdící se spícím mozkem přímo číhají. Chce to světlo, nějaký výraznější vzor i barvu na rukojeti kartáčku na zuby, pomůže studená voda, aspoň natolik, že se sova dopotácí do kuchyně. Je čas být na sebe hodní, tuze hodní. A myslet na to včas, večer!

K procitání pomůže výrazný hrneček s nějakým milým vzorem, zvířátkem atp., také vzorovaný talíř může sehrát dobrou probouzecí roli, stejně jako barevné prostírání zase může prospět v orientaci. Musíte-li vykonávat další činnost než jenom usednout na svoje místo, zařiďte si barevné rozlišení vnitřních zásuvek.

Zachovejte harmonii

Celé prostředí místa, kde začínáte den, by mělo být harmonické a povzbuzovat vaše sotva bdící smysly. Příznivě na ně působí příjemná vůně, ať už květin, nebo parfému, pěkný dekor, ladící vzory. Chce to barvy, samozřejmě, ale příliš pestrá směsice všeho možného pohodovému pomalému probouzení spíš škodí a dokonale vás zmate. Pokud jste většinou vystaveni té hrůze, že snídani musíte sami připravit, pracujte na tom večer, prostřete rovnou stůl pro snídani. Pěkně na oči nachystejte zástěru – raději s výraznějším vzorem, do které se obalíte, abyste se nemuseli znovu kompletně převléknout. Také si rozhodně pořiďte příruční kousek nábytku s barevnými nebo výrazně označenými šuplíky, v nichž je čaj, sítko na čaj, káva a jiné ranní nutnosti, které jinak nenajdete.

V noci si také nachystejte všechno, s čím po snídani vyrazíte do světa, rozhodně se to vyplácí, hlavně u kabelek a tašek, v nichž jsou nutné doklady, průkazky, peníze, karty apod. I tak budete ráno tupě stát uprostřed místnosti a snažit se přijít na to, co jste kam dali a proč. Řešení by tu bylo, máte-li odvahu a talent: Vycvičte si milující bytost, která vás nástrahami rána bezpečně provede a snídani připraví sama. I mírně odrostlé děti to zvládnou lépe než vy. Tak klidné a bezpečné ráno!

Text: Vladimíra Storchová
Foto: Villeroy&Boch, M&O Paris, SIM Milano, Marimekko, Ambiente, decanter VKB, Anna Deman a Annette vanRyhsen

Dále čtěte

Snídaně v trávě jako od slavného Moneta

Snídaně v trávě jako od slavného Moneta

Jarní teplé počasí dovoluje trávit podstatnou část dne venku a pro mnohé to znamená zejména pobyt v přírodě, nebo v městcích parcích. Květen je pak navíc vnímán jako jeden z nejkrásnějších jarních měsíců, kdy je takřka hříchem setrvávat v uzavřeném interiéru. Dovolí li to tedy počasí, nezbývá už nic jiného, než pozvánka na nějaký příjemný piknik, třeba právě v trávě a třeba i takovým způsobem, jako na obraze od slavného francouzského malíře Claude Moneta.

Prostřeno pro zamilované

Prostřeno pro zamilované

Nejromantičtější svátek roku je opět za dveřmi a my přemýšlíme, jak udělat své lásce radost a připravit pro ni zajímavě upravenou slavnostní tabuli a další překvapení například v podobě květinového či jiného dárku. V tomto chladném ročním období jistě příjemně zahřeje nejen u srdce, ale i oku polahodí sváteční dekorace v červené a růžové barvě, které budou dominantami takovéhoto stolování u příležitosti svátku sv. Valentýna.

Jídelní kouty, kde se dobře snídá

Jídelní kouty, kde se dobře snídá

Chcete svůj den začít s úsměvem a plni elánu, pak si dejte záležet na tom, jaké místo vyberete pro váš jídelní kout. Správný výběr místa pro snídani a také snídaně samotná vás dobře nastartují do každého dne, byť by byl sebevíce vyčerpávající.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Plamének

Plamének

Plamének je stálezelená popínavá rostlina. Květenství odrůdy Clematis bylo vyšlechtěno až do současné podoby velkokvětých...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 461 aktivních uživatelů 73 146 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 25. 09. 2016, 21:49

My s pritelem jsme spokojeni s odvedenou praci ... Číst

pafas
od: pafas | 25. 09. 2016, 21:03

Dobrý den. Řeším problém s vjezdem do zahrady. ... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 20:31

[quote="pastelka-růžová":c6017].....n... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 20:28

Pastelko, jasně, že máš podepsanou omluvenku ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist