Living > Interiér > Kuchyně > 50 x okouzlující kuchyně plné skvělých nápadů

50 x okouzlující kuchyně plné skvělých nápadů

10. 3. 2015 | Kuchyně | Zuzana Bohdalová

Kuchyně patří k místnostem, které stárnou mnohem rychleji, než kterékoli jiné místnosti v bytě. A to nejen designově. Kromě nových trendů v kuchyňských obkladech, podlahách, spotřebičích i nábytku je tu přirozeně i větší únava materiálu. Některé plochy jsou namáhány doslova extrémně. Pokud tedy právě plánujete výměnu nebo rekonstrukci kuchyně, přicházíme za vámi s inspirací.

Moderním kuchyním dnes jednoznačně vévodí špičkové materiály, maximální funkčnost a elegance. Máte-li navíc k dispozici dostatek prostoru, můžete s ním doslova kouzlit. Vybírat můžete z bohatého sortimentu nábytku a kuchyňského vybavení v precizním designovém provedení s vysokým stupněm účelnosti. Nejmodernější kuchyně mohou být dokonce napojené na ovládání přes chytré telefony nebo počítače. Inspiraci ale přinášíme i pro menší kuchyně, které nemohou být opomenuty už jen z toho důvodu, že je jich stále dost.

Jisté pravidlo tvrdí, že čím dražší kuchyň, tím méně se v ní vaří. A když se nad tím zamyslíte, možná tomuto tvrzení dáte za pravdu. Rozhodně to však nemusí znamenat to, že nejdražší a nejmodernější kuchyň je taky automaticky ta nejlepší.  

Nepřipadá vám vaše minimalistická kuchyň dostatečně útulná? Pořiďte si do ní barevné květiny. Vaše děti nedosáhnou pohodlně na váš pracovní kuchyňský stůl a nemohou vám pomáhat při vaření? Pořiďte jim vysoké a široké barevné stoličky, které jim zajistí pohodlí a dostatečnou výšku. Nepřipadá vám váš kuchyňský ostrůvek zrovna originální a moderní? Pořiďte si nový ve tvaru oblouku. Pokud bude korespondovat se zbylou částí kuchyně, nebude možné mu nic vytknout. Chtěli byste propojit kuchyň s jídelnou a nemáte odvahu? Využijte posuvné dveře a budete spokojeni.

Už máte dost veselých barev a chtělo by to něco decentního? Pořiďte si kuchyň v neutrálních barevných tónech béžové anebo mocca barvě. Chtělo by to nějaké netradiční řešení? Nechejte si zabudovat sporák a troubu do kuchyňského ostrůvku. Přišel čas na změnu? Zkuste do kuchyně zakomponovat dřevo. Nikdy nevyjde z módy a celý prostor navíc znatelně zateplí. S dřevem se dostaví i pohoda. Máte kuchyň dokulata a nevíte si s takovým prostorem rady? Umístěte do jejího středu kuchyňský ostrůvek, který poslouží zároveň i jako jídelní stůl. Milujete modrou a máte pocit, že se do kuchyně zrovna moc nehodí? Opak je pravdou, jen zkuste! Ani s fialovou nemusíte šlápnout vedle, využijete-li ji třeba jen na kuchyňský ostrůvek uprostřed bílé kuchyně. Máte tolik kuchařských knih, že nevíte, co s nimi? Hbitě s nimi do dřevěného kuchyňského ostrůvku! Ten skvěle poslouží také jako příruční knihovnička. 

Snad jsme vám alespoň trochu napověděli, kterým směrem by se změna ve vaší stávající kuchyni mohla ubírat. A pokud byste přeci jen potřebovali té inspirace ještě o něco víc, nakoukněte do našeho článku: „100 x kuchyňské ostrůvky, nad kterými užasnete“. Možná právě tam na vás číhá vaše budoucí kuchyň. 


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: realhousedesign.com, countryliving.com, bhg.com, digsdigs.com, handmadekitchens.co.uk, bespokeinteriors.com


Dále čtěte

Malá kuchyň - jak ji zařídit?

Malá kuchyň - jak ji zařídit?

Patříte k majitelům malých kuchyní? Pak jistě víte, že v takovém prostoru je veledůležité, důmyslně využít každého centimetru. Při tom by kuchyň měla být především funkční a měla by poskytovat dostatek prostoru a pohodlí při práci. Ale jak na to?

Výhody a využití kuchyňského ostrůvku

Výhody a využití kuchyňského ostrůvku

Kuchyňský ostrůvek je jedním z oblíbených řešení moderních kuchyní. Svým majitelům poskytuje nejen větší pracovní plochu pro přípravu jídla, ale také další úložné prostory, větší komfort a žádaný moderní vzhled. A k čemu všemu jej můžete využít?

Baterie dřezová

Baterie dřezová

Výběr dřezové baterie záleží především na stylu, který by měl ladit se zbylou částí kuchyně. Nesmí se však zapomenout ani na funkce. Velkou výhodou jsou všechny baterie, které mají vestavěnou funkci na úsporu vody, ta sníží spotřebu vody až o 40%. Při výběru dřezové baterie není od věci sledovat i záruku, kterou prodejce na tento kuchyňský prvek nabízí.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Klara, 8. 2. 2016

    S ostrůvkem souhlasím, vypadá to dobře. Hezky to tu kuchyň ozvláštní a taky se u toho dá najíst. Já to mám udělané tak, že na prostředku mám 4 plotýnky a nad tím digestoř a okolo je dost místa, takže někdy rovnou nandávám na talíř a jíme u ostrůvku. Když jsem si jí u oresi kupovala, tak mi to paní prodavačka doporučovala, že to má mnoho využití a s tím teda souhlasím.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Julie1234
od: Julie1234 | 26. 09. 2016, 17:22

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-u... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist