Living > Interiér > Koupelna > Ručně vyráběná keramika – unikátní design vaší koupelny

Ručně vyráběná keramika – unikátní design vaší koupelny

8. 9. 2010 | Koupelna

Toužíte po netradičním a osobitém charakteru koupelny? Máte rádi jedinečný styl a originalitu? Zkuste zvážit i použití ručně vyráběné keramiky. Tato mnohdy opomíjená technika umožňuje vytvořit zcela výjimečný interiér.

Stylový design má své místo v každém moderním obydlí, koupelnu nevyjímaje. Právě zde se ale mnohdy uchýlíme k větší uniformitě oproti ostatnímu interiéru. Chcete-li s šedí zatočit a začít pěkně od základu, máte dnes řadu již možností.

Nudí vás běžná vana či umyvadlo? Můžete si pořídit barevné a navíc ručně malované. Snadno seženete i ručně vyráběné obkladačky. Takovou dlaždici v rozměru 10x10 cm pak pořídíte od 20 korun za kus. To sice není nejlevnější, ale za tu parádu to stojí.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

koupelny inspirace fotogalerie

Obkladačky se vyrábějí z hrnčířské hlíny, jsou vypáleny při teplotě 900 °C a následně ručně dekorovány sítotiskem. Výrobce uvádí, že některé dekory jsou až sedmkrát ručně zpracovány, než je jejich design kompletní. Dlaždice jsou poté rovnány do rastrů a putují do tradiční pece k druhému vypálení, při kterém se tvoří glazura. Výsledkem celého procesu je pak obklad „co kus, to originál“.


Pokud preferujete na milimetr přesné výrobky, není pro vás ručně malovaná keramika tou nejlepší volbou. Patříte-li však do skupiny, kterým drobná barevná odchylka nebo rozpitá barva nevadí, budete takovou koupelnu milovat. Zmíněná nepřesnost je přece důkazem, že na tomto předmětu zanechala svou stopu lidská ruka.

Moderní designové interiéry - Velká fotogalerie 

Moderní designové interiéry fotogalerie

Pokud jde o odolnost ručně vyráběné keramiky, obklady a nejrůznější doplňky snesou běžnou zátěž. Jinak tomu je u umyvadel, které jsou oproti běžnému o poznání křehčí.  Takové ručně vyráběné umyvadlo potom seženete za sedm tisíc. Je také pravda, že glazura může na některých barvách časem lehce popraskat. Tím však vznikne jen patina, která funkci předmětu nijak neovlivňuje.

Ivana Karasová
Foto: lagartija.cz

Dále čtěte

Ohlédnutí za veletrhem Tendence

Ohlédnutí za veletrhem Tendence

Září je přímo nabito různými výstavami a veletrhy. Pokud jste si nestihli zajít pro inspiraci na veletrh interiéru, designu, nábytku, osvětlení, dekorací a dárků Tendence, který proběhl tento víkend na holešovickém výstavišti v Průmyslovém paláci, připravili jsme pro vás výběr zajímavostí, které nás dostaly.

Realizace elegantní koupelny - jak to dělají profesionálové

Realizace elegantní koupelny - jak to dělají profesionálové

Při realizaci koupelny se designéři zaměřují nejen na nové módní trendy, ale hlavně na prostor a jeho nejlepší využití, a také na běžné aktivity rodiny. Pokud se členové rodiny neradi koupou, není potřeba, aby byla do designu koupelny zařazena vana. Kvalitní sprcha vytvoří prostor pro skříňku nebo ještě jedno umyvadlo. Jak realizují elegantní koupelnu profesionálové ?

Dokonalá rodinná koupelna

Dokonalá rodinná koupelna

Koupelna šitá na míru každému členu domácnosti! Tak by se dal stručně charakterizovat designérský počin Axor Boroullec, který vznikal pod taktovkou renomovaných francouzských tvůrců Ronana a Erwana Boroullec.

Koupelna – inspirace pro vás

Koupelna – inspirace pro vás

Koupelna by měla být místem očisty a relaxace těla a mysli. V našich, většinou omezených podmínkách a uspěchaném způsobu života se spíše stává rychlou zastávkou na cestě za povinnostmi. I když v duchu sníme o oáze, kde zanecháme problémy všedních dní, v praxi jsme šťastni, když se nám povede do mezery mezi umyvadlo a zeď nacpat i pračku. Kdybyste si však mohli vybrat tu vaši koupelnu, jaká by byla?

Moderní wellness zařízení se vejdou i do bytu

Moderní wellness zařízení se vejdou i do bytu

S prvními podzimními listy obvykle odvane i vzpomínka na pobyt v lázních. A přitom právě v sychravém počasí potřebujeme odpočinek snad ještě intenzivněji. Dnes už naštěstí nemusíme ujet ani kilometr, abychom se mohli oddávat wellness radovánkám. Můžeme si jich totiž užít dosyta ve vlastní koupelně, či na zahradě.

Jak na umakartové jádro?

Jak na umakartové jádro?

Převážná většina obyvatel České republiky žije v panelových domech, v nichž se v mnoha případech uchovala nevzhledná umakartová jádra. Jejich rekonstrukce budí zděšení nejednoho majitele panelového bytu, jelikož je všem jasné, že nastal čas kvalitních zděných koupelen.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Dymnivka

Dymnivka

Masitými výhony a dělenými listy velmi nápadná trvalka. Květy přes bílou, žlutou a růžovou barvu až po modrou s nápadnými...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

jitrk
od: jitrk | 28. 09. 2016, 20:20

Ahojte, nepoznali byste někdo tuhle fuchsu? Vyk... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 20:02

rozhodně není problém zařídit doma kancelář, vy... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 19:58

já bych se toho nebála... nemyslím si, že rekla... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 18:14

Bibi, já neumím odpočívat Dnes jsem kompletn... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist