Living > Interiér > Koupelna > Ozvláštněte koupelnu živými rostlinami

Ozvláštněte koupelnu živými rostlinami

18. 11. 2015 | Koupelna

Živé květiny v koupelnách nevídáme moc často a to je škoda. Ať pěstované v květináčích, nebo řezané pozvednou interiér na vyšší úroveň s minimem prostředků. Inspirujte se a přiveďte něžnou krásu i do vaší koupelny.

Které hrnkovky lze pěstovat v koupelně?

Koupelny zvláště ve starších či činžovních domech mívají malé okno a v některých případech výhled postrádají úplně. A tma rostlinám nevyhovuje. Neznamená to ale, že je důvod se vzdávat, jen je potřeba vybrat vhodné druhy, kterým nevadí málo světla a vysoká vlhkost.  Obrátíme proto své zraky do spodních pater lesů a pralesů.

Z hrnkových rostlin se bude v koupelně dobře dařit kapradinám všech druhů, eukalyptům, datlovým palmám, sukulentním bonsajím, aspidistrám, potosům, zelencům, ledviníkům, voděnkám, tylandsiím, tenurám a přesličkám. V rustikálním prostředí budou mnohé z nich vypadat půvabně v drhaných závěsných koších. S trochou šikovnosti se můžete se sukulentů vytvořit závěs do okna, který zároveň zajistí v koupelně soukromí.

Abychom zeleným obyvatelkám zajistili lepší podmínky pro život, umístíme je co nejblíže oknu nebo blízko zdroje umělého osvětlení. V případě jeho úplné absence instalujeme do koupelny teplé LED světlo, které necháme svítit celý den.

Řezaná krása

Jestli vám pěstování hrnkovek přijde až příliš náročné, dopřejte své koupelně alespoň dekorace z řezaných květin. Úplně postačí, když postavíte do koupelny vázu s jedním nebo třemi květy. Volte barvy, které odpovídají ostatním doplňkům v koupelně. Máte červené ručníky? Pak sáhněte po červených tulipánech nebo růžích. Romantické koupelně budou slušet něžné pivoňky, které v létě vystřídají hortenzie.

Hodně muziky za málo peněz pořídíte, když živé květy umístíte do zajímavé kompozice. Tak třeba vezměte tři květy, každý umístěte do jedné vázy vysypané oblázky nebo mušličkami. Vodu květině zajistíme zkumavkou schovanou mezi kamením. Vázy postavte vedle sebe, nebo do skupiny s flakony a lahvičkami. Návštěvy se budou ptát, kdo je vaším designérem. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, hotelroberta.com

Dále čtěte

Nápady do malé koupelny

Nápady do malé koupelny

Pokud máte malou koupelnu, tak pravděpodobně nejčastěji bojujete s úložným prostorem. Někdy ale stačí se okolo sebe pořádně rozhlédnout a najdete spousty nevyužitého prostoru. V článku pro vás máme připraveny nápady na úložné prostory do malé koupelny.

Vybíráme rostliny do koupelny

Vybíráme rostliny do koupelny

První kroky každého z nás po ránu vedou nejdříve do koupelny. Stejně, jako tam očekáváme my osvěžení, mohou být pro koupelnu osvěžením rostliny, které v těchto prostorách budou prospívat. Oživte si tedy koupelnu zelenými rostlinami. Zapojte svou představivost v jejich umisťování a poznejte druhy, kterým se ve vaší koupelně bude dařit.

I pokojové rostliny je třeba připravit na zimu

I pokojové rostliny je třeba připravit na zimu

Světlo vzduch a voda, tři nejdůležitější atributy pro růst a spokojenost všech rostlin. Pokud některý z těchto prvků rostlině schází, nedaří se jí dobře a strádá. A nyní na podzim je nejaktuálnější právě úbytek světla. V bytě nám sice květiny sněhem nezapadají, ale chlad a zima za okny jim také nejsou lhostejné.

Rostliny vzhůru nohama – jde to!

Rostliny vzhůru nohama – jde to!

Pěstujete rádi květiny? Máte doma málo místa? Máme pro vás tip na to, kde volné místo ve svém bytě ještě najít. Zavěste květiny na strop. S revoluční novinkou v pěstování pokojových rostlin na trh přišel designér Patrick Moris, návrhář z Nového Zélandu.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Gerbera

Gerbera

Gerbera je známá jako velmi oblíbená řezaná květina, která vydrží ve váze i 14 dní. Některé její odrůdy se však hodí i...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 28. 09. 2016, 13:00

Hezké odpoledne všem. Dopoledne jsem trávila v ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 11:05

Přeji krásný sváteční den U nás trochu pod m... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 28. 09. 2016, 09:38

Krásné sváteční ráno, posílám fotky Pastelky pr... Číst

Sena
od: Sena | 28. 09. 2016, 08:46

Také přeju dobré ráno. V plánu máme s domácím s... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist