Nové koupelnové trendy

15. 7. 2010 | Koupelna

- Velikost písma +

Pokud přemýšlíte o nové koupelně, zapomeňte na klasické tvary a barvy. Světoví designéři teď káží koupelnu proměnit v lázeňský a wellness prostor. Tedy místo, kde osvěžíme tělo a zklidníme mysl.

Nové koupelnové trendy

Atypické tvary sprchových koutů a van jsou horkou novinkou. Tentokrát šli designéři ještě dál, a tak můžeme obdivovat vanu do tvaru dámské lodičky na vysokém podpatku, polévkové lžíce, anebo velmi nápaditý otočný sprchový kout a vanu v jednom připevněný na zdi.

V obkladech stále vede mozaika, která postupně začíná zdobit i umyvadla. Pokud si ale chcete  dopřát něco opravdu luxusního a stát se majiteli koupelny, kterou vám budou vaši přátelé závidět,  nechte si ji obložit průhledným onyxem. Patří sice do kategorie těch dražších, 1 m2 stojí 40 000 Kč, ale dá se podsvítit, takže vaše koupelna bude mít pokaždé jinou náladu a tím bude zároveň jedinečná. Onyx vyžaduje speciální pokládku a seženete ho na loskachlos.cz

Máte-li velmi moderní koupelnu a hledáte sprchový kout atypického tvaru, který by byl třešničkou na pomyslném dortu, na stránkách sauna-a-wellness.cz mají i atypické umyvadlo. Na trhu se v poslední době také představují dvojumyvadla, které se dají nejen koupit hotová, ale také oříznout na zakázku. Hotová dvojumyvadla jsou většinou součástí ucelené kolekce, takže vám budou ladit s ostatním sanitárním vybavením stejné série. Umyvadla se nabízejí jak keramická, která jsou velmi choulostivá na údržbu a teplotu vody, tak i z litých materiálů a bezpečnostního skla.

Hlavním módním doplňkem každé moderní koupelny jsou LED diody, které mají velmi nízkou spotřebu elektrické energie, svítí mnoha barvami a v obkladech vypadají velmi neotřele. Jsou vhodné i do spár mezi obklady, nebo jako orientační světla při vstupu do koupelny. Balíček LED diod stojí okolo 1000 Kč,  průměrně vydrží svítit 50 000 hodin a pořídíte jej například na shop.sico-koupelny.cz nebo eshop.svitidla.cz

Sabrina Harisová
Foto:loskachlos.cz, karmatrends.com, fopple.com, freshome.com

Komentáře ke článku

Přidat komentář

Od: Hana Hejtíková, 15. 7. 2010

Tak právě jsem se pokochala na krásné moderní koupelny,je to bomba,co lidé dokáží vymyslet,škoda,že nejsem mladší,a nemám větší byt,hned bych do toho šla,díky za fotky a článek.Mojí vnučce se to také velice líbilo,prohlížíme si váš magazín spolu a těšíme se na nové články.H.H.

Vložit komentář




Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.
captcha

Poradna Livingu

Nejnovější dotazy v poradně "Czech Deco Team"

Poradna Czech Deco Team

Odpovídá: CzechDecoTeam

Je nutné povolení?

Dobrý den, chystáme se přistavět garáž k rodinnému domku, potřebujeme k tomu stavební povolení, nebo stačí jen ohlášení. Děkuji za odpověď. Denisa

5. 12. 2011

Další dotazy z poradny bydlení

Nejnovější fotogalerie

Kde se nejvíce diskutuje

Re: Selsky dvorecek

od: SLUNECNICE-S1 v 22. 5. 2012
Vlastičko,ta je nádherná,kouzelná prostě dokonalá,ještě jednou veliká gratulace.

Re: Selsky dvorecek

od: vlasta43 v 22. 5. 2012
Hezký den Odpusťte, ale nemám dočteno, zaregistrovala jsem deku Danušky, setkání v Praze bylo pěkné, osázené kamenné truhlíky, nádhera. A samozřejmě, spousta informací, ale konkrétně, nevím a nemám šanci, bylo ...

Celé diskuzní fórum o bydlení

ABradio - poslouchej online!

Čtěte také

TOPlist