Living > Interiér > Koupelna > Nové koupelnové trendy

Nové koupelnové trendy

15. 7. 2010 | Koupelna

Pokud přemýšlíte o nové koupelně, zapomeňte na klasické tvary a barvy. Světoví designéři teď káží koupelnu proměnit v lázeňský a wellness prostor. Tedy místo, kde osvěžíme tělo a zklidníme mysl.

Atypické tvary sprchových koutů a van jsou horkou novinkou. Tentokrát šli designéři ještě dál, a tak můžeme obdivovat vanu do tvaru dámské lodičky na vysokém podpatku, polévkové lžíce, anebo velmi nápaditý otočný sprchový kout a vanu v jednom připevněný na zdi.

V obkladech stále vede mozaika, která postupně začíná zdobit i umyvadla. Pokud si ale chcete  dopřát něco opravdu luxusního a stát se majiteli koupelny, kterou vám budou vaši přátelé závidět,  nechte si ji obložit průhledným onyxem. Patří sice do kategorie těch dražších, 1 m2 stojí 40 000 Kč, ale dá se podsvítit, takže vaše koupelna bude mít pokaždé jinou náladu a tím bude zároveň jedinečná. Onyx vyžaduje speciální pokládku a seženete ho na loskachlos.cz

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

koupelny inspirace fotogalerie

Máte-li velmi moderní koupelnu a hledáte sprchový kout atypického tvaru, který by byl třešničkou na pomyslném dortu, na stránkách sauna-a-wellness.cz mají i atypické umyvadlo. Na trhu se v poslední době také představují dvojumyvadla, které se dají nejen koupit hotová, ale také oříznout na zakázku. Hotová dvojumyvadla jsou většinou součástí ucelené kolekce, takže vám budou ladit s ostatním sanitárním vybavením stejné série. Umyvadla se nabízejí jak keramická, která jsou velmi choulostivá na údržbu a teplotu vody, tak i z litých materiálů a bezpečnostního skla.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Trendy bydlení inspirace fotogalerie

Hlavním módním doplňkem každé moderní koupelny jsou LED diody, které mají velmi nízkou spotřebu elektrické energie, svítí mnoha barvami a v obkladech vypadají velmi neotřele. Jsou vhodné i do spár mezi obklady, nebo jako orientační světla při vstupu do koupelny. Balíček LED diod stojí okolo 1000 Kč,  průměrně vydrží svítit 50 000 hodin a pořídíte jej například na shop.sico-koupelny.cz nebo eshop.svitidla.cz

 

Sabrina Harisová
Foto:loskachlos.cz, karmatrends.com, fopple.com, freshome.com

Dále čtěte

Koupelnové extravagance? Je to vaše parketa?

Koupelnové extravagance? Je to vaše parketa?

Vana v obývacím pokoji a nebo vana jako velká loď uprostřed bytu. Exkluzivní materiály, dokonalé technické provedení a minimalistický design. Pojďte se podívat na koupelnové extravagance a pamatujte přitom, že inspiraci můžete najít třeba právě zde. Možná totiž přijdete na to, že něco takového by se vám líbilo...

Koupelnové extravagance podruhé

Koupelnové extravagance podruhé

Jak si představujete svou ideální koupelnu? Je to koupelna primárně bezchybně fungující a nebo je třeba okázale luxusní? Prohlížíte si rádi katalogy koupelnových studií a lákají vás koupelnové extravagance, které si možná ani sami dovolit nemůžete? Nechte se inspirovat! Navíc pro vás máme několik tipů, jak si i v malé koupelně můžete dopřát trochu té výstřednosti!

Jak bydlí slavný Simone Micheli?

Jak bydlí slavný Simone Micheli?

Simone Micheli patří mezí nejvýraznější italské architekty a je považován za celebritu. Lidé ho znají a napodobují jeho styl. Pojďte se podívat, jaký byt si Micheli zařídil ve Florencii!

S Madonnou v koupelně - poznej 5 rozdílů

S Madonnou v koupelně - poznej 5 rozdílů

K létu patří oddych a zábava, a právě proto jsme se rozhodli zařazovat na Living více soutěží než doposud. Ta dnešní je s Madonnou. Takže nasaďte brýle nebo vykapejte oči - jde se na to!

Toaleta - proč je stále tabu?

Toaleta - proč je stále tabu?

Toaleta není místem, které bychom při prohlídce domu ukazovali našim hostům, ač podle její čistoty většinou posuzujeme lidské kvality, jak vedoucích restauračních zařízení, tak i našich známých. Možná si řeknete, že kromě zajímavých designových sedátek není nic, co by stálo za zmínku ohledně trendů, ale opak je pravdou.

Barevné světlo v koupelně uvolňuje! Jaké barvy vybrat?

Barevné světlo v koupelně uvolňuje! Jaké barvy vybrat?

Barvy dokáží stimulovat naše vědomí a proto se ve wellness zařízeních stále častěji používají barevná osvětlení, která si nacházejí cestu i do našich koupelen. Jistě jste již slyšeli o tzv. chromoterapii. Tato léčebná metoda je založená právě na účincích barev a vy si něco podobného můžete dopřát i ve své vlastní koupelně.

Je u vás doma více mužů než žen? Znáte urinál?

Je u vás doma více mužů než žen? Znáte urinál?

Urinál, stejně jako bidet, je stále ještě výjimečností v našich koupelnách a toaletách. Možná tomu tak bude napořád, ale možná budeme za pár let kroutit hlavou nad tím, jak jsme vůbec mohli něco takového postrádat. K čem je urinál?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Hana Hejtíková, 15. 7. 2010

    Tak právě jsem se pokochala na krásné moderní koupelny,je to bomba,co lidé dokáží vymyslet,škoda,že nejsem mladší,a nemám větší byt,hned bych do toho šla,díky za fotky a článek.Mojí vnučce se to také velice líbilo,prohlížíme si váš magazín spolu a těšíme se na nové články.H.H.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Dymnivka

Dymnivka

Masitými výhony a dělenými listy velmi nápadná trvalka. Květy přes bílou, žlutou a růžovou barvu až po modrou s nápadnými...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

jitrk
od: jitrk | 28. 09. 2016, 20:20

Ahojte, nepoznali byste někdo tuhle fuchsu? Vyk... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 20:02

rozhodně není problém zařídit doma kancelář, vy... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 19:58

já bych se toho nebála... nemyslím si, že rekla... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 18:14

Bibi, já neumím odpočívat Dnes jsem kompletn... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist