Living > Interiér > Koupelna > Koupelny inspirované tropickým rájem

Koupelny inspirované tropickým rájem

25. 6. 2013 | Koupelna

Době, kdy koupelny bývaly pouze neútulnými miniaturními místnůstkami, kam se chodíme pouze umýt nebo osprchovat večer před spaním, už dávno odzvonilo. V módě jsou koupelny velkoprostorové, koupelny s nápadem, dobře provedené a hlavně sloužící k relaxaci ne jen k běžné očistě.

Když se rozhodnete vytvořit si takové tropické koupelnové relaxační centrum ve svém domě, s největší pravděpodobností už nebudete nikdy potřebovat žádné jiné wellness zařízení. S tím vašim domácím si jistě vystačíte. Pokud nechcete anebo nemůžete vybudovat svou novou koupelnu ve venkovních prostorách obklopenou zelení a čerstvým vzduchem, vždycky si můžete zbudovat svůj relaxační koupelnový kout například jako součást prostorné ložnice, oddělené pouhým posuvným paravánem anebo lehkou bambusovou stěnou.

Ani v uzavřených koupelnových prostorách by neměla chybět zeleň. Není-li možné vybudovat koupelnu alespoň s jednou prosklenou stěnou a výhledem do zeleně okolní přírody, vždycky je tu ještě možnost jednu stěnu koupelny alespoň vytapetovat stylovou speciální tapetou s námětem moře, tropických oblastí anebo písečných pláží. Stálezelené rostliny můžete rozmístit v okolí vany anebo kdekoli jinde budete chtít. Vybírejte z těch druhů, které jsou původem z tropických oblastí. Z oblasti původu jsou totiž zvyklé nejhorší světelné podmínky a výrazně větší vlhkost vzduchu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

koupelny inspirace fotogalerie
Také doplňky ve vybavení koupelny v určitém stylu mohou doslova ohromujícím způsobem přenést relaxujícího člověka do tropických oblastí. Mnohé takto vybavené koupelny připomínají dávný koloniální styl, který si stejně jako kdysi jistě i dnes získá své příznivce. Zrcadla v rámu z bambusů, kokosové ořechy na dřevěné míse, mozaika na obkladu symbolizující mořské karety, tropická květina na obraze anebo živá ve váze, či v květináči orchideje, bonsaje a bambusy vysazené opodál, to všechno a mnohé další prvky vás dokážou v mžiku přenést díky své atmosféře, kterou vytvoří, do vzdálených voňavých dálek. I dřevěné prvky například v podobě vodou vyběleného vyplaveného dřeva uloženého přes vanu anebo dřevěného obložení celé relaxační místnosti jsou jednoznačným připomenutím toho, že vaší inspirací při zařizování koupelny se staly tropické pralesy a nádherná příroda v těchto oblastech.

Do exotických míst jsme se nechali přenést i v článku s názvem: „ Designová umyvadla se vzory z divočiny“. Zde můžete načerpat další inspiraci pro námět a stylové zaměření vaší nově vznikající koupelny anebo domácího wellnessu.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.cz, todaloos.com

Dále čtěte

Moderní wellness zařízení se vejdou i do bytu

Moderní wellness zařízení se vejdou i do bytu

S prvními podzimními listy obvykle odvane i vzpomínka na pobyt v lázních. A přitom právě v sychravém počasí potřebujeme odpočinek snad ještě intenzivněji. Dnes už naštěstí nemusíme ujet ani kilometr, abychom se mohli oddávat wellness radovánkám. Můžeme si jich totiž užít dosyta ve vlastní koupelně, či na zahradě.

Tipy pro zkrášlení koupelny

Tipy pro zkrášlení koupelny

Víme, že vás zajímají neustále nové nápady, tipy a rady, jak si zkrášlit koupelnu a pokud možno za přijatelnou cenu. Máme pro vás další laciné tipy, které vám snad dopomohou k útulnější koupelně

Rekonstrukce koupelny v panelovém domě? Není se čeho bát

Rekonstrukce koupelny v panelovém domě? Není se čeho bát

Většina z nás sní o krásné prostorné koupelně s denním světlem a s obrovskou vanou. Realita ovšem často bývá jiná. Obvykle se musíme popasovat s malou koupelnou, běžnou zejména v panelové zástavbě. Není ale nutné propadat obavám. Výrobci koupelnového vybavení s malými koupelnami počítají a přizpůsobili jim sortiment.

Vybíráme rostliny do koupelny

Vybíráme rostliny do koupelny

První kroky každého z nás po ránu vedou nejdříve do koupelny. Stejně, jako tam očekáváme my osvěžení, mohou být pro koupelnu osvěžením rostliny, které v těchto prostorách budou prospívat. Oživte si tedy koupelnu zelenými rostlinami. Zapojte svou představivost v jejich umisťování a poznejte druhy, kterým se ve vaší koupelně bude dařit.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Julie1234
od: Julie1234 | 26. 09. 2016, 17:22

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-u... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist