Living > Interiér > Koupelna > Koupelnové trendy pro rok 2015

Koupelnové trendy pro rok 2015

26. 1. 2015 | Koupelna | Zuzana Bohdalová

Pokud shrneme koupelnové trendy pro tento rok, můžeme je charakterizovat pouhými několika výrazy, jako jsou asijský styl, přírodní vzhled, trvale udržitelný design a důkladně promyšlené osvětlení a vytápění provázené pocitem tepla a pohodlí.

Přírodní a udržitelný vzhled

Když už mluvíme o vzhledu koupelen s uklidňující, přírodní atmosférou, trend se obrací směrem k šetrnému přístupu k životnímu prostředí, trvale udržitelnému designu v koupelně. Přírodní materiály, jako jsou dřevo a bambus, přinášejí do koupelny teplo a pohodu, která má elegantní a moderní podtext. Vzhledem k tomu jsou bílá, šedá a další neutrální odstíny přednostní v těchto elegantních prostorách. Tyto materiály v koupelnách vytvářejí scénu v nádherném kontrastu textur. Pokud jste ochotni zajít v koupelnovém designu ještě dál, pak lze doporučit krásnou obývací stěnu, která přinese do prostoru dramatickou scénu a zároveň uvnitř vytvoří dostatek úložného místa. Pro jednodušší vzhled přidejte několik pokojových rostlin. Zvláště vhodné jsou popínavé rostliny. Je to opravdu chytrý způsob, jak přeměnit prostředí koupelen k lepšímu.

LED osvětlení

Osvětlení vždy hraje klíčovou roli při formování konečného vzhledu a dojmu z téměř každé místnosti v domě. Jedná-li se o koupelnové osvětlení, vždy myslete na to, že budete často přepínat jednotlivá světla, která mají za úkol osvětlovat jednotlivé části koupelny a kombinovat je s osvětlením celkovým. Mnohé z nich musí být napevno namontovány na zdech a mají za úkol vydržet po co nejdelší období, a tak jistě nebude vhodné, vybírat mezi módními osvětlovacími prvky, které budou příliš trendové, je lepší vybírat z nadčasové klasiky, která je praktická a neomrzí se. Zvolíte-li LED osvětlení, můžete si být jisti, že se nejedná o trendovou záležitost, která vyprchá a utichne v blízké době.  

Pocit tepla a pohodlí

Možná se vám stejně jako nám v redakci zdá, že zimy v posledních letech jsou poněkud delší, než bychom si přáli. Abychom měli naše koupelny v zimním období stále dostatečně vyhřáté, je dobré sáhnout po ověřené, moderní a stylové volbě, kterou představuje podlahové vytápění. Vyhřívaná podlaha přinese luxusní pocit pohody a tepla do každé koupelny. Pokud tento typ vyhřívání promyslíte do všech detailů, lze ho využít i pro ohřívání koupelnových lavic anebo věšáků na ručníky. Už nikdy nebudete muset řešit problém studených nohou, poté, co zrealizujete tento skvělý koupelnový systém vyhřívání. LED osvětlení v koupelně to je sázka na jistotu a díky němu se vám zároveň podaří konečně udělat pořádné škrty na účtech za energie. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com.

Dále čtěte

Dlažby do koupelny

Dlažby do koupelny

Plánujeme-li rekonstrukci anebo stavbu nové koupelny, je třeba citlivě zvážit výběr dlažby. V rámci výběru zařízení koupelny, je třeba přizpůsobit jeho tvaru a velikosti, stejně tak i barvě, druh a velikost obkladů. Dlažby a obklady hrají důležitou roli v celkovém estetickém výrazu koupelny. Návrh typu a formátu obkladů a dlažby je jedním z nejnáročnějších a taky zásadních bodů při stavbě i rekonstrukci koupelny.

Osvětlení, které šíří světlo i design

Osvětlení, které šíří světlo i design

Dovolte světlu, aby na chvilku opustilo roli praktického pomocníka pro orientaci ve tmě a propůjčilo trochu ze své záře k podtržení designu koupelnového nábytku.

Koupelny, které vás přenesou přes nevlídné zimní období

Koupelny, které vás přenesou přes nevlídné zimní období

V zimním období vnímáme nejvíce jako nepříjemné záležitosti velký chlad a brzké stmívání. Vliv obojího na fyzickou i psychickou stránku člověka můžeme pomoci odbourávat mimo jiné i ve své koupelně. Není přece nad hřejivou voňavou koupel v klidu a teple našeho vlastního domova. Podívejme se tedy na koupelny, které by nám tento ne nesplnitelný sen mohly dopřát.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kopr vonný

Kopr vonný

Kopr pochází z východní oblasti Středozemí a ze západní Asie a jeho historie sahá až do starověku. Egypťané využívali...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 399 aktivních uživatelů 73 110 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 27. 07. 2016, 08:35

Přeji krásný den, obzvláště dnes Pastelce ať si... Číst

Sena
od: Sena | 27. 07. 2016, 08:08

Přeju dobrý den. Pastelko užij si to. U nás pod... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 27. 07. 2016, 07:43

jééé malý zahradníček , kdepak je ta plechová ... Číst

KaHu
od: KaHu | 26. 07. 2016, 19:17

Dobrý večer, tento i příští týden si užíváme do... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist