Living > Interiér > Koupelna > Koupelnové trendy pro rok 2015

Koupelnové trendy pro rok 2015

26. 1. 2015 | Koupelna | Zuzana Bohdalová

Pokud shrneme koupelnové trendy pro tento rok, můžeme je charakterizovat pouhými několika výrazy, jako jsou asijský styl, přírodní vzhled, trvale udržitelný design a důkladně promyšlené osvětlení a vytápění provázené pocitem tepla a pohodlí.

Přírodní a udržitelný vzhled

Když už mluvíme o vzhledu koupelen s uklidňující, přírodní atmosférou, trend se obrací směrem k šetrnému přístupu k životnímu prostředí, trvale udržitelnému designu v koupelně. Přírodní materiály, jako jsou dřevo a bambus, přinášejí do koupelny teplo a pohodu, která má elegantní a moderní podtext. Vzhledem k tomu jsou bílá, šedá a další neutrální odstíny přednostní v těchto elegantních prostorách. Tyto materiály v koupelnách vytvářejí scénu v nádherném kontrastu textur. Pokud jste ochotni zajít v koupelnovém designu ještě dál, pak lze doporučit krásnou obývací stěnu, která přinese do prostoru dramatickou scénu a zároveň uvnitř vytvoří dostatek úložného místa. Pro jednodušší vzhled přidejte několik pokojových rostlin. Zvláště vhodné jsou popínavé rostliny. Je to opravdu chytrý způsob, jak přeměnit prostředí koupelen k lepšímu.

LED osvětlení

Osvětlení vždy hraje klíčovou roli při formování konečného vzhledu a dojmu z téměř každé místnosti v domě. Jedná-li se o koupelnové osvětlení, vždy myslete na to, že budete často přepínat jednotlivá světla, která mají za úkol osvětlovat jednotlivé části koupelny a kombinovat je s osvětlením celkovým. Mnohé z nich musí být napevno namontovány na zdech a mají za úkol vydržet po co nejdelší období, a tak jistě nebude vhodné, vybírat mezi módními osvětlovacími prvky, které budou příliš trendové, je lepší vybírat z nadčasové klasiky, která je praktická a neomrzí se. Zvolíte-li LED osvětlení, můžete si být jisti, že se nejedná o trendovou záležitost, která vyprchá a utichne v blízké době.  

Pocit tepla a pohodlí

Možná se vám stejně jako nám v redakci zdá, že zimy v posledních letech jsou poněkud delší, než bychom si přáli. Abychom měli naše koupelny v zimním období stále dostatečně vyhřáté, je dobré sáhnout po ověřené, moderní a stylové volbě, kterou představuje podlahové vytápění. Vyhřívaná podlaha přinese luxusní pocit pohody a tepla do každé koupelny. Pokud tento typ vyhřívání promyslíte do všech detailů, lze ho využít i pro ohřívání koupelnových lavic anebo věšáků na ručníky. Už nikdy nebudete muset řešit problém studených nohou, poté, co zrealizujete tento skvělý koupelnový systém vyhřívání. LED osvětlení v koupelně to je sázka na jistotu a díky němu se vám zároveň podaří konečně udělat pořádné škrty na účtech za energie. 

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com.

Dále čtěte

Dlažby do koupelny

Dlažby do koupelny

Plánujeme-li rekonstrukci anebo stavbu nové koupelny, je třeba citlivě zvážit výběr dlažby. V rámci výběru zařízení koupelny, je třeba přizpůsobit jeho tvaru a velikosti, stejně tak i barvě, druh a velikost obkladů. Dlažby a obklady hrají důležitou roli v celkovém estetickém výrazu koupelny. Návrh typu a formátu obkladů a dlažby je jedním z nejnáročnějších a taky zásadních bodů při stavbě i rekonstrukci koupelny.

Osvětlení, které šíří světlo i design

Osvětlení, které šíří světlo i design

Dovolte světlu, aby na chvilku opustilo roli praktického pomocníka pro orientaci ve tmě a propůjčilo trochu ze své záře k podtržení designu koupelnového nábytku.

Koupelny, které vás přenesou přes nevlídné zimní období

Koupelny, které vás přenesou přes nevlídné zimní období

V zimním období vnímáme nejvíce jako nepříjemné záležitosti velký chlad a brzké stmívání. Vliv obojího na fyzickou i psychickou stránku člověka můžeme pomoci odbourávat mimo jiné i ve své koupelně. Není přece nad hřejivou voňavou koupel v klidu a teple našeho vlastního domova. Podívejme se tedy na koupelny, které by nám tento ne nesplnitelný sen mohly dopřát.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

aprill1
od: aprill1 | 27. 09. 2016, 05:16

Ježíš, Květinko , tak to je teda zpráva! Musí... Číst

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist