Living > Interiér > Koupelna > Koupelnové inspirace v sexy rudé barvě

Koupelnové inspirace v sexy rudé barvě

28. 6. 2010 | Koupelna

Připadá vám rudá barva sexy? Máme pro vás několik tipů na to, jak si snadno vylepšit svou koupelnu. A jestli je to sexy, to necháme na vás!

Koupelna se v průběhu posledních dvou desetiletí stala regulérní obytnou místností. Běžné hygienické úkony v koupelně pochopitelně provádíme dál, ale současně koupelnu využíváme jako prostor pro relaxaci.

Zajímavost:
podle průzkumů tráví ženy až 20 % svého volného času ležením ve vaně, muži tráví odpočinkem v horké vodě necelých 15 % volného času!

V koupelnách jsou standardem bílé nebo světlé barvy stěn. Zkuste se inspirovat a  porušujte pravidla. Vyplatí se to. Tmavě rudá nebo červená podobná barvě na titulní fotografii je velmi silná barva, kterou je potřeba utlumit. Ideálně k tomu slouží neutrální barvy bílá a černá.

1. Pokud zkombinujete rudou a bílou, vytvoříte smyslné a současně romantické prostředí.

2. Pokud zkombinujete rudou a černou, romantika ustoupí do pozadí a zesílí se smyslnost.

Koupelnové inspirace aneb sexy rudá poprvé

TIP: Velmi jednoduše proměníte výraz své koupelny použitím jednobarevných a třeba právě rudých koupelnových textilií - zejména ručníků. Prohlédněte si fotky a uvidíte, jak to funguje.

Koupelnové inspirace podruhé

TIP:Náročnější proměna si vyžádá výměnu koupelnového nábytku. Nebudete muset provádět žádné stavební úpravy. Stačí jen vyměnit např. skříňku nad umyvadlem a nahradit ji rudou skříňkou ve vysokém lesku. Můžete použít skříňku od f. Laufen nebo Dornbracht, ale zaplatíte kolem 20 000 Kč. A nebo zkuste Ikea, kde podobný produkt najdete za třetinovou cenu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

koupelny inspirace fotogalerie

Koupelnové inspirace potřetí aneb nebraňte se změně!

TIP: Nejnáročnější je kompletní výměna koupelnového vybavení. Máte-li před sebou rekonstrukci koupelny, pak se podívejte na přiložené fotografie pod článkem a zkuste použít drobné (5x5 cm) pololesklé a černé kachličky jako materiál obkladu stěn i podlahy! Vypadá to opravdu dobře. Do toho bílé jednoduché umyvadlo a vanu. A pak stačí jeden jediný detail v rudé barvě a mimořádný efekt na sebe nenechá dlouho čekat! 

Na závěr se podívejte na rudou koupelnu s velkým křišťálovým lustrem. Pokud vás to alespoň trochu přitahuje, pak se nebraňte. Stejnou úpravu stěn vám provede každá malířská firma. Stačí použít latexovou barvu vytvářející povrch vhodný do vlhkého nebo rovnou venkovního prostředí a pak ji obarvit pigmentem. Pokud si troufnete, můžete to zvládnout i sami! Vymalovat koupelnu vám zabere jedno dopoledne.

A máme pro vás ještě jeden TIP! Zní to možná výstředně, ale zas tak neobyčejné to není! Zkuste spojit koupelnu s ložnicí! 

Red.
Foto: Laufen, interiordesign.com, archiv redakce

Dále čtěte

Kde sehnat nejlevněji písek do pískoviště?

Kde sehnat nejlevněji písek do pískoviště?

Pokud máte doma děti, jistě přemýšlíte, jak je v létě co nejlépe zabavit. Máte-li zahradu, výborným nápadem je pískoviště. A máte-li pískoviště, určitě budete shánět písek. V tomto případě je dobré vědět, že nákup v klasických prodejnách jako Baumax nebo Obi vás může vyjít pořádně draho. Kde tedy nakoupit?

Nové koupelnové trendy

Nové koupelnové trendy

Pokud přemýšlíte o nové koupelně, zapomeňte na klasické tvary a barvy. Světoví designéři teď káží koupelnu proměnit v lázeňský a wellness prostor. Tedy místo, kde osvěžíme tělo a zklidníme mysl.

Koupelnové extravagance? Je to vaše parketa?

Koupelnové extravagance? Je to vaše parketa?

Vana v obývacím pokoji a nebo vana jako velká loď uprostřed bytu. Exkluzivní materiály, dokonalé technické provedení a minimalistický design. Pojďte se podívat na koupelnové extravagance a pamatujte přitom, že inspiraci můžete najít třeba právě zde. Možná totiž přijdete na to, že něco takového by se vám líbilo...

Koupelnové extravagance podruhé

Koupelnové extravagance podruhé

Jak si představujete svou ideální koupelnu? Je to koupelna primárně bezchybně fungující a nebo je třeba okázale luxusní? Prohlížíte si rádi katalogy koupelnových studií a lákají vás koupelnové extravagance, které si možná ani sami dovolit nemůžete? Nechte se inspirovat! Navíc pro vás máme několik tipů, jak si i v malé koupelně můžete dopřát trochu té výstřednosti!

Barevné světlo v koupelně uvolňuje! Jaké barvy vybrat?

Barevné světlo v koupelně uvolňuje! Jaké barvy vybrat?

Barvy dokáží stimulovat naše vědomí a proto se ve wellness zařízeních stále častěji používají barevná osvětlení, která si nacházejí cestu i do našich koupelen. Jistě jste již slyšeli o tzv. chromoterapii. Tato léčebná metoda je založená právě na účincích barev a vy si něco podobného můžete dopřát i ve své vlastní koupelně.

Řešíte problém s malou koupelnou?

Řešíte problém s malou koupelnou?

I malou koupelnu je možné zařídit tak, aby poskytovala potřebné pohodlí a k tomu všemu ještě dobře vypadala. Poradíme vám, jak na to. Je to vlastně velmi jednoduché. Stačí používat ty správné zařizovací předměty a vaše malá koupelna bude koupelnou dostatečně velikou!

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Koniklec

Koniklec

Nápadné květy v bílé, růžové a nejčastěji fialové barvě. Zajímavě členěné listy, působivé ochmýřené nevšedně vypadající...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 145 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 13:18

Ahoj v neděli , krásné počasíčko i u nás! Apr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 25. 09. 2016, 11:48

Přeji pěknou sluníčkovou neděličku U nás byl... Číst

michalnet
od: michalnet | 25. 09. 2016, 10:07

zdravím chci se zeptat jde o dum cca 6 let star... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 08:30

Krásnou neděličku přeju....u nás opětně nádhern... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist