Living > Interiér > Koupelna > Když sprchování ve vaně, tak jedině s vanovou zástěnou

Když sprchování ve vaně, tak jedině s vanovou zástěnou

8. 5. 2015 | Koupelna

V momentě, kdy nám dějiny bydlení přinesly vynález vany a sprchového koutu se lidstvo rozdělilo na dva tábory, z nichž každý preferuje jeden z těchto přelomových vynálezů. Ani zarytý příznivec van však nemůže popřít fakt, že každodenní koupel je cenově i časově neúnosnou záležitostí, a tak i takzvaní „vanaři“ využívají vanu ke sprchování.

Abychom se ve vaně mohli pohodlně vysprchovat bez obav z nepříjemné potopy, způsobené okolo vany stříkající vodou, je nezbytné, pořídit si vanovou zástěnu. Naštěstí se vývoj interiérového designu nevyhnul tomuto praktickému koupelnovému prvku až takovým obloukem a ohyzdným a na tělo se lepícím vanovým závěsům učinil zadost poměrně záhy. 

Na dnešním trhu je k dostání obrovský výběr typů vanových zástěn – posuvné, skládací, otevírací, skleněné i plastové. Pokud se chystáte pořídit si vanovou zástěnu  i do vaší koupelny, je dobré si uvědomit, jakým prostorem vaše vana a její okolí disponují, ale třeba i to, zda budete chtít vanovou zástěnou utvořit uzavřenou sprchovací kabinu anebo jestli vám stačí částečná sprchovací zábrana.

 

V sortimentu vanových zástěn, které zakryjí vanu ze všech stran, tedy kolem dokola po její obvodu, lze vybírat z rozličných řešení uzavírání, které však souhrnně nazýváme skládací vanové zástěny. U částečných modelů zase hovoříme o zástěnách pevných, či otevřených. Aby nabídka uspokojila náročnost poptávky, jsou k dostání také kombinované vanové zástěny, mající pevně ukotvenou jen část konstrukce, přičemž druhá část je pohyblivá.

Z hlediska údržby se spíše, nežli do polyuretanových zástěn, vyplatí investovat do tvrzeného skla. Nemusíte mít obavy z nedostatku intimity – skleněné vanové zástěny se dnes vyrábí i s barevnou mozaikou, v mléčném provedení, či například  s ornamentálním zdobením, barevným tónováním anebo texturou.

 

Lucie Sýkorová

Foto: homedsgn.com

Dále čtěte

Vany XXL

Vany XXL

Ačkoliv se vany standardních rozměrů stále prodávají nejvíce, přesto se v nabídce výrobců stále více objevují modely, které více než místo pro očistu těla připomínají menší plavecké bazénky. Jsou podobné vany vůbec praktické?

Vana, která vám vezme dech

Vana, která vám vezme dech

O tom, že koupel prokrví tělo a zrelaxuje mysl, se nemusíme rozepisovat, protože je to známý fakt. Často své mysli pomáháme hudbou, voňavou svíčkou nebo vonnými oleji, které koupelnu promění v malé lázně. Co byste ale dělali, kdyby tohle všechno nabízela vana?

Koupelna – zcela nové pojetí prostoru

Koupelna – zcela nové pojetí prostoru

Aktuálně v případě rekonstrukce nebo výstavby zcela nové koupelny se již málokdo, komu prostor dovolí trochu kreativního vyžití, drží zažitého klišé „o čtyř stěnách“, tvořících čtverec, či obdélník. Naopak, tvarované interiéry jsou in a o koupelnách to platí dvojnásob…

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Hrachor širokolistý

Hrachor širokolistý

Hrachor širokolistý (Lathyrus latyfolius) je z hrachorů jediná popínavá trvalka. Dorůstá až do dvou metrů. Kvete hrozny...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 315 aktivních uživatelů 73 065 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 27. 05. 2016, 09:10

Ahoj Beky, znáš ten vtip, co jsou kalorie? &quo... Číst

Beky
od: Beky | 27. 05. 2016, 09:05

Přeju krásné páteční ránečko....svítí sluníčko ... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 27. 05. 2016, 08:57

Krásný pátek vespolek . Hlásím, že u nás tepl... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 27. 05. 2016, 08:45

Pěkné OPĚT slunečné ráno, jako u Nadi hlásili u... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist