Living > Interiér > Koupelna > Jak vybírat obklad do koupelny

Jak vybírat obklad do koupelny

13. 8. 2012 | Koupelna

Vybíráte obklady do koupelny? Co řešíte nejdříve - barvu nebo cenu? Chodíte jen tak po obchodech a hledáte, co vás cvrnkne do nosu nebo máte přesnou představu?

Každý k zařizování koupelny a hlavně vybírání obkladů přistupujeme jinak. Naše kolegyně z redakce je už několik měsíců na honbě za těmi správnými a  až je najde, tak se pustí do proměny koupelny. Obklady musí být prý krásné, levné, trendy a zároveň klasické, aby jí ani po deseti letech neomrzely. Zdá se vám to povědomé?

Kamenné obklady: Velká inspirtivní  fotogalerie.

 kamenné obklady inspirace fotogalerie

Nastavte si rozpočet
Ceny obkladů se pohybují od 150 korun za metr čtvereční (to jsou ty nejlevnější na trhu) a mohou se vyšplhat i do 5 tisíc korun za metr čtverečních nebo výše. Změřte si koupelnu a určete si, kolik by měl metr obkladaček přibližně stát, abyste se do vašeho rozpočtu vešli. Usnadníte si tím i výběr. Nezapomeňte do rozpočtu připočítat i práci obkladače, pokud si koupelnu nebudete obkládat sami. I tak ale budete potřebovat penetraci, kvalitní lepidlo a spárovací hmotu.


Vyberte typ
Rozmyslete si, jaký typ obkladaček zvolíte, protože to se odrazí jak v ceně, tak i ve vašem rozpočtu. Nejdostupnější a cenově výhodnější jsou keramické obkladačky, jinak ale můžete sehnat korkové, skleněné, vinylové nebo obklady z kamene.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

koupelny inspirace fotogalerie

Vyberte barvu a styl
S barvou je to trošku složitější. Vždy při jejím výběru myslete na to, že koupelnu budete užívat několikrát denně po dobu několika let. Výrazný vzor a barvy, které jsou právě teď trendy, vám mohou za rok vadit natolik, že budete zvažovat nový obklad. Pokud si nejste jisti, nejlépe vypadají v koupelně přírodní barvy – odstíny hnědé (kombinace celé palety od tmavé hnědé až po mléčnou), příjemná je i kombinace bílé s modrou, nebo bílé s fialovou.
Dlouhou dobu vedla žebříčky prodejnosti mozaika, teď už se od celomozaikové koupelny ustupuje, nicméně některé její prvky jsou zachovány jako ozdobný dekor.Kupte jich víc
Vždy myslete na to, že budete potřebovat podle odborníků o 5 procent více obkladaček pro případ rozbití při manipulaci. Vzhledem k tomu, že obkládat koupelnu plánujete možná až za několik let, je dobré mít pár kousků v zásobě pro případ rozbití i během užívání. Firmy teď mění svůj sortiment velmi často a nikde není psáno, že stejný typ a barvu obkladačky seženete i za dva roky.


Sabrina Harisová
Foto: ehomedecor.net, fancyhomedesign.com, home-designing.com, zimbio.com

 

 

Dále čtěte

Koupelna v sexy červené

Koupelna v sexy červené

Podle barevné typologie je červená barva symbolem lásky, vášně, sexu a intimity. Právě proto ji můžeme směle použít i do koupelny, která má k těmto emocím poměrně blízko. Rudá je však extrémně výrazná a tudíž velmi zrádná, pojďte se proto podívat, jak ji zkrotit a „obléknout“ do ní vaši koupelnu.

Koupelnové trendy pro rok 2012

Koupelnové trendy pro rok 2012

A je to tady! Pokud rekonstruujete koupelnu, nebo přemýšlíte o její proměně, pak tento článek je právě pro vás. Trendy, které před pár dny dorazily z Milána vás stoprocentně potěší.

Koupelna – záležitost centimetrů

Koupelna – záležitost centimetrů

Koupelna je spolu s kuchyní provozní prostor, a tak jejich rozměry vycházejí z rozměrů jednotlivých funkčních předmětů, taktéž i z velikosti funkčních ploch potřebných k jejich užívání. Pohodlí v koupelně si zajistíte vhodným výběrem, promyšlenou kombinací a optimálním umístěním sanitární keramiky.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Daniel, 5. 6. 2015

    Ahoj, kdo poradí nějaký dobrý obchod, kde sezenu levné obklady do koupelny?

  • Od: Daniel, 5. 6. 2015

    Ahoj, kdo poradí nějaký dobrý obchod, kde sezenu levné obklady do koupelny?

  • Od: Romana, 1. 5. 2016

    Nevíte kde se dají sehnat takové obklady jako jsou toto http://homezin.cz/media/obklady-do-koupelny-inspirace na prvním obrázku? Případně nějaké velmi podobné?

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořechokřídlec klandonský

Ořechokřídlec klandonský

Ořechokřídlec klandonský je opadavý keř nižšího vzrůstu, dorůstá totiž výšky maximálně 1 m. Na výhoncích můžete najít...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 311 aktivních uživatelů 73 065 témat)

Poslední příspěvky

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 25. 05. 2016, 12:16

JÉÉÉÉ Nadi já myslela že to jsou fotky od STA... Číst

jabraka
od: jabraka | 25. 05. 2016, 11:29

https://search.yahoo.com/yhs/search?hsp ... Co_... Číst

supec
od: supec | 25. 05. 2016, 11:21

Ta práce je hnus a to video taky Číst

jabraka
od: jabraka | 25. 05. 2016, 11:18

to mi vždy nadává manželka.6e mi ty stromy vyře... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist