Living > Interiér > Koupelna > Dřevěná podlaha v koupelně? Proč ne!

Dřevěná podlaha v koupelně? Proč ne!

5. 2. 2010 | Koupelna

Tradičně se jako podlahovina do koupelny používá dlažba. Většinou o tom lidé ani nepřemýšlí a zkrátka automaticky sáhnou po "dlažbě" a nebo po "kachličkách". Proč ale nezvolit dřevěnou podlahu? Je to efektní, teplé a příjemné na dotyk a je to přirozené řešení.

V drtivé většině se výtka na stranu dřevěné podlahy točí kolem nasákavosti dřeva a vlhkého prostředí v koupelně. Stačí si ale uvědomit, že dřevo se již celá tisíciletí používá jako stavební materiál budov, které musí odolávat povětrnostním podmínkám a např. slavné italské město Benátky stojí na dřevěných pilotech. Pokud tedy na jedné straně dřevo snese takové prostředí, pak není důvod k tomu, aby neobstálo v běžné koupelně.

Několik důležitých zásad

Vzhledem k tomu, že dřevěná podlaha v koupelně je skutečně něco atypického (byť je to vlastně nelogické), tak je dobré se při nákupu dřevěné podlahy uvažované do koupelny dodržovat několik základních pravidel.

1. nejlépe je pořizovat dřevenou podlahu do koupelny od firmy, která se koupelnami zabývá.

2. pokud kupujete podlahu od "normálních" podlahářů, nechte se písemně ujistit, že právě vámi zvolená podlaha je do koupelny vhodná.

3. kvalita a hlavně trvanlivost dřevěné podlahy v koupelně je daná jednak samotným materiálem podlahy, ale současně také její pokládkou. Pokládka musí být "těsná", jednotlivé díky musí k sobě lícovat tak, aby vlhkost nevnikala do podkladu. Podlaha musí mít voděvzornou  povrchovou úpravu a platí to i pro zalištování podlahy.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

koupelny inspirace fotogalerie

4. záruční list musí rovněž obsahovat informaci o vhodnosti zakoupené podlahoviny do koupelny.

Pamatujte na to, že pokud koupíte "jen tak nějakou podlahu" ze dřeva či laminátu a položíte ji do koupelny, tak to bude otázka několika dní, než se začne podlaha lidově řečeno kroutit.

Podlahy - velká inspirativní fotogalerie

podlahy inspirace fotogalerie

TIP: i do koupelny pod dřevěnou podlahu je možné dát podlahové vytápění. Podlahovina tak ale bude muset splňovat jednak parametry podlahoviny vhodné do koupelny, ale současně také musí být označena jako podlahovina, pod kterou může být položeno podlahové vytápění. Na to nezapomínejte! 


Další inspirace pro vaší koupelnu ve článku Je retro koupelna moderní a nebo ne?

Dřevo v interiéru: inspirativní fotogalerie

dřevo v interiéru fotogalerie inspirace


Red.

Foto: koupelny-mares.cz, Ideal standard

 

Dále čtěte

Zaujalo vás: umakartové jádro není nutné  bourat

Zaujalo vás: umakartové jádro není nutné bourat

Umakartové jádro už rozhodně nevyhovuje dnešním podmínkám. V panelových domech představovalo rychlou a levnou variantu výstavby doslova v pásové výrobě bytů, dnes už ale vyšlo z módy a vystřídaly jej mnohem modernější materiály. Nechcete-li se však pouštět do velkých projektů a máte strach z vybití poloviny bytu, nemusíte se ho vůbec tak rychle zbavovat.

Výjimečná koupelna z betonu

Výjimečná koupelna z betonu

Pokud máte rádi originalitu, výstřednost a monumentálnost, zkuste zrenovovat koupelnu v moderním duchu. Ač jsme na beton zvyklí spíše na silnicích a venkovních plochách, designéři se nebáli a využili jeho kvalit i v interiéru.

Vybíráte sprchový kout? Zkuste sprchový test!

Vybíráte sprchový kout? Zkuste sprchový test!

Jak si vybíráte sprchu a sprchový kout? Většinou jsou odpovědi na tyto otázky jednoznačné a lidé uvádějí, že ten či onen sprchový kout se jim jednoduše "líbí". Pokud si ale chcete své budoucí sprchování opravdu užít, pak si vše dopředu vyzkoušejte. Někteří výrobci a prodejci již delší dobu nabízejí takzvané sprchové testy, které jsou simulátorem fungování vybíraného sprchového koutu a zejména jeho rozměrů. Jinými slovy: je to o komfortu a bezpečí. A to za to stojí.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Juka

Juka

Juka je věčně zelená, vzroslá rostlina, vypadající jako nepravá palma. Juky můžeme pěstovat ve dvou formách. Jednak tak,...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 433 aktivních uživatelů 73 128 témat)

Poslední příspěvky

robijn
od: robijn | 27. 08. 2016, 22:17

o kolik je to vys? Nebylo by to lepsi vyresit p... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 27. 08. 2016, 21:18

Domácí chleba Kvásek (cca 2 KL) 300 g žitné mo... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 27. 08. 2016, 21:09

Hezký večer na dvorečku, jak čtu, tak si každá ... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 27. 08. 2016, 18:22

tak jsme přijeli, napřed kolo, pak koupání v ry... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist