Living > Interiér > Koupelna > Doplňky změní koupelnu k nepoznání II

Doplňky změní koupelnu k nepoznání II

13. 1. 2009 | Koupelna

Nová koupelna nemusí být vždy nová v tom běžném slova smyslu. Zkuste svou "starou" koupelnu omladit, asi jako když si na sebe vezmete elegantní nové jarní šaty. Dolaďte interiér např. pomocí poliček a jiných systémů úložných prostorů.

Elegantní barvy a příjemný materiál

Za minimalistickým trendem zařizování koupelen se skrývají touha po maximální funkčnosti a komfortu za cenu co nejméně namáhavé péče o její interiér. Výběr usnadňuje široká škála nejrůznějších povrchových materiálů a barev, což umožňuje esteticky i stylově interiér koupelny sjednotit. Základem jsou jednoduché čtyřhranné tvary, doplněné ladnými a odlehčujícími zaobleními.

Poličky a další odkládací plochy v koupelně na hygienické potřeby mají být umístěny co nejblíž k umyvadlu či vaně. Při výběru těchto sanitárních doplňků je kladen důraz na modely se speciální povrchem, jednoduchého tvaru a z materiálu, který působí křehce a přesto je pevný.Tím je standardně čiré nebo barevné sklo, odolné vůči vodě a snadno se udržuje.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

koupelny inspirace fotogalerie

Efektním doplňkem koupelnového nábytku z masívu jsou lakované povrchy a především plasty s jemně sametovým povrchem. Barev a tvarů je na trhu velmi mnoho. Koupelnová studia většinou nabízí doplňky v chrómu, nerezu a skle nebo plastové v pastelových barvách. Letošním hitem je stále oblíbený čirý a kouřový odstín, kontrastní varianty nebo doplňky tón v tónu, které odstínem ladí se sanitární keramikou či obklady.

Bytové doplňky: inspirativní fotogalerie

bytové doplňky fotogalerie inspirace


Autorka_ Irena Forejtová
Foto:  autorka a firma Ideal Standard

Dále čtěte

Dva praktické tipy pro vaší koupelnu: o teple a komfortu

Dva praktické tipy pro vaší koupelnu: o teple a komfortu

V koupelně by se měl člověk cítit pohodlně a bezpečně, vždyť se v ní pohybujeme nechránění, většinou spoře oblečení a nebo zcela nazí. Svým způsobem je to místnost, jejímuž vybavování by měla být věnována výjimečná pozornost. A my pro vás máme jednoduché, obyčejné a fungující typy, tentokrát o teple a komfortu.

Extravagantní TIP pro koupelnu

Extravagantní TIP pro koupelnu

Když má někdo odpovědět na otázku, co všechno patří do koupelny, pak jistě vyjmenuje její součásti jako vanu, umyvadlo, možná zrcadlo atp. Už málokoho napadne, že může být také velmi příjemné i praktické mít možnost odpočinout si a posadit se, třeba po horké lázni nebo při sušení vlasů. Zkuste židli a jestli máte velkou koupelnu, tak pak se dá použít třeba i křeslo nebo dokonce malá pohovka.

Užijte si svoji koupelnu

Užijte si svoji koupelnu

Drtivá většina článků na koupelnová témata jsou orientovaná prakticky. A je to pochopitelné, vždyť koupelna je vlastně váš malý domácí „lázeňský provoz“ a ten už vyžaduje určitou technickou zběhlost. Zkuste si ale koupelnu v prvé řadě užít a instalaci vany a napojené armatur nechte montážní firmě nebo instalatérům.

Jak vypadají vaše soukromé lázně?

Jak vypadají vaše soukromé lázně?

Která místnost je obrazem vašeho stylu? Je to ta, ve které trávíte nejvíce času? A co o vás potom takové místnosti vyprávějí a co o vás říká vaše koupelna? Máte rádi klasický styl? Vyhovuje vám zámecká noblesa?

Koupelna v zámeckém stylu?

Koupelna v zámeckém stylu?

Vadí vám, když na starožitném stolku stojí supermoderní televize? Připadá vám to nevkusné? A koupelna v barokním slohu, ale plná soudobých technologií, armatur, baterií a kohoutků s teplou vodou, které tenkrát vůbec neexistovaly? A nakolik se při zařizování koupelny musíte ohlížet na styl zbývajících částí vašeho bytu?

Bydlení bude letos levnější

Bydlení bude letos levnější

Ceny novostaveb i panelových bytů v letošním roce potěší všechny zájemce o bydlení. Kvůli nevýhodným hypotékám i celosvětové finanční krizi již klesají. Podle odhadů makléřů budou nejméně do poloviny roku klesat ceny bytů v panelových domech na sídlištích, zlevňovat se budou byty z nových projektů, které se dosud neprodaly, a levnější budou i byty v objektech, které se teprve začnou stavět.

Koupelnové trendy: evergreen DÉŠŤ

Koupelnové trendy: evergreen DÉŠŤ

Koupelna je v prvé řadě místností, která musí splňovat celou řadu technicko hospodářských parametrů a k tomu musí vyhovět i bezpečnostním kritériím. Pro uživatele jsou ale důležitější jiné věci, neboť tyto problémy spadají spíše do kompetence instalatérů a montážních firem. Již přibližně 5 let známe „déšť“ a vypadá to, že je jedním ze zcela nejpopulárnějších způsobů sprchování.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Plamének

Plamének

Plamének je stálezelená popínavá rostlina. Květenství odrůdy Clematis bylo vyšlechtěno až do současné podoby velkokvětých...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 461 aktivních uživatelů 73 146 témat)

Poslední příspěvky

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 07:15

Dobre ranecko pri pondelku....u nas docela hezk... Číst

Malda
od: Malda | 25. 09. 2016, 21:49

My s pritelem jsme spokojeni s odvedenou praci ... Číst

pafas
od: pafas | 25. 09. 2016, 21:03

Dobrý den. Řeším problém s vjezdem do zahrady. ... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 20:31

[quote="pastelka-růžová":c6017].....n... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist