Living > Interiér > Koupelna > Barevné světlo v koupelně uvolňuje! Jaké barvy vybrat?

Barevné světlo v koupelně uvolňuje! Jaké barvy vybrat?

4. 8. 2010 | Koupelna

Barvy dokáží stimulovat naše vědomí a proto se ve wellness zařízeních stále častěji používají barevná osvětlení, která si nacházejí cestu i do našich koupelen. Jistě jste již slyšeli o tzv. chromoterapii. Tato léčebná metoda je založená právě na účincích barev a vy si něco podobného můžete dopřát i ve své vlastní koupelně.

Barvy mají významný vliv na naší psychiku a jsou pro nás symbolem konkrétních duševních a emocionálních stavů. Vždyť si všimněte, že při vážných společenských událostech volíme vždy klidové barvy a rozhodně se nevyžíváme v pestrobarevnosti. Při smutečních setkáních si vybíráme černou barvu a na svatbě je také poměrně přesně dané , že nevěsta chodí v bílém. Zamyslete se nad tím a nepodceňujte barvy v koupelně.

TIP:
Se stejnou logikou s jakou oblékáte sami sebe a vybíráte si šaty, oblékejte svůj interiér!

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie světel

Světla inspirace fotogalerie

Vybírejte barevné osvětlení v koupeně s citem!

V koupelně většinou trávíme víc času, než který zaberou běžné hygienické úkony. V koupelně relaxujeme a užíváme klidu. Není proto problém najít např. speciální televizi, rádio či CD přehrávač určený pro používání ve vlhkém prostředí koupelny. A barevné osvětlení dokáže efekt odpočinu zesílit. Proto můžeme v lépe zásobených koupelnových studiích najít např. sprchy a vany, které jsou opatřeny barevným světlem podporujícím uvolnění svalových stahů v oblasti krční páteře, kde máme lidově řečeno nahromaděné všechny stresy z poslední doby.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

koupelny inspirace fotogalerie

TIP: Pokud uvažujete o masážní vaně, pak zkuste připlatit cca 5 000 Kč a přikoupit k tomu ještě podhladinové osvětlení. Je to účinný a velmi běžný chromoterapeutický nástroj, který můžete využívat v koupelně.  

TIP: Efekt chromoterapie podporuje arometerapie, tedy terapie čichovými vjemy. Zkuste vonné koupelové oleje.

Jaké barvy se používají a jak fungují?

Dámy bude jistě zajímat efekt modré barvy, která nejen že podporuje kreativitu, ale omezuje chuť k jídlu, tiší bolest a hlavně napomáhá při odstraňování celulitidy a má pozitivní vliv při procesu redukce nadváhy. Modrá barva v koupelně se navíc hezky váže k barvě vody.

Zelená barva uklidňuje, tmavší tóny zelené dokáží navodit meditační stavy a odstraňují bolesti hlavy.

Velká fotogalerie moderního osvětlení

moderní osvětlení inspirace fotogalerie

Žlutá barva je barvou dynamickou, která stimuluje k aktivitě a působí kladně proti nevraživosti, depresím a melancholii.

Nejvíce pohybová je červená barva. Tato barva akceleruje látkovou výměnu, budí emoce a působí omlazujícím dojmem. Červená se také doporučuje astmatikům. V koupelně bude červená barva sexy.

Oranžová barva je barvou optimistickou a je v mnohém podobná žluté barvě. Navíc se využívá pro odstraňování zácpy, při léčbě ledvinových potížích a při křečích.

Red.   
Duravit, Hansa, Gessi

Dále čtěte

Je u vás doma více mužů než žen? Znáte urinál?

Je u vás doma více mužů než žen? Znáte urinál?

Urinál, stejně jako bidet, je stále ještě výjimečností v našich koupelnách a toaletách. Možná tomu tak bude napořád, ale možná budeme za pár let kroutit hlavou nad tím, jak jsme vůbec mohli něco takového postrádat. K čem je urinál?

Řešíte problém s malou koupelnou?

Řešíte problém s malou koupelnou?

I malou koupelnu je možné zařídit tak, aby poskytovala potřebné pohodlí a k tomu všemu ještě dobře vypadala. Poradíme vám, jak na to. Je to vlastně velmi jednoduché. Stačí používat ty správné zařizovací předměty a vaše malá koupelna bude koupelnou dostatečně velikou!

Fotoobklady do kuchyně a koupelny - můžete je mít také

Fotoobklady do kuchyně a koupelny - můžete je mít také

Nejzajímavější designérský počin tohoto roku - fotoobklady do kuchyně a koupelny, obletěl svět rychlostí blesku. Pokud přemýšlíte o tom, jak si vyšperkovat tyto dvě místnosti, tak tohle prostě musíte mít.

Jak vyšperkovat koupelnu?

Jak vyšperkovat koupelnu?

Někdy stačí málo a koupelna se promění takřka k nepoznání. Zkuste použít "koupelnové šperky", které někdy dokonce umí šetřit peníze a k tomu všemu ještě ochrání vaše děti před opařením horkou vodou. Ano, řeč je o bateriích a armaturách, zkrátka o kohoutcích a pákách.

Toužíte po maximálním komfortu?

Toužíte po maximálním komfortu?

Toalety nebývají oblíbeným tématem rozhovorů. Je to pochopitelné, ale stejně tak platí, že hygienická úroveň je jedním ze znaků kulturnosti. Chtěli byste domů bidet, ale vedle toalety se už nic nevejde? A nebo toužíte to maximálním komfortu? Sprchové toalety možná znáte, sprchová sedátka snad také, ale wellness toalety?

Barvami proti podzimním depresím

Barvami proti podzimním depresím

I když nám kalendář ukazuje, že léto ještě neskončilo, za okny to tak bohužel nevypadá. Někteří tak rychlý přechod do podzimu špatně snášejí a může se u nich objevil lehká deprese. Pokud proti ní chcete bojovat nebo se jí vyhnout, pozvěte barvy do svého interiéru, protože jedině barvami můžete bojovat proti podzimním depresím.

Ručně vyráběná keramika – unikátní design vaší koupelny

Ručně vyráběná keramika – unikátní design vaší koupelny

Toužíte po netradičním a osobitém charakteru koupelny? Máte rádi jedinečný styl a originalitu? Zkuste zvážit i použití ručně vyráběné keramiky. Tato mnohdy opomíjená technika umožňuje vytvořit zcela výjimečný interiér.

Symbolika barev vstupních dveří

Symbolika barev vstupních dveří

Už jste někdy přemýšleli o tom, jestli výběr barvy vašich vstupních dveří vítá příchozí nebo je naopak odrazuje od vstupu? Tak jako barva oblečení vypovídá mnoho o vaší momentální náladě, i použité barvy v interiéru indikují hlavní prvky vašeho charakteru. Psychologové z Kanady se zamysleli nad tím, zda můžeme ovlivnit chování příchozích do domu barvou vstupních dveří. Některé jejich dedukce jsou celkem logické a jiné mají základ ve vnímání barev v historii.

Nezapomínejte na barvy v dětském pokoji!

Nezapomínejte na barvy v dětském pokoji!

Máte doma malou princeznu nebo rošťáka, co postupně vyrůstají z té nejmenší postýlky a zasloužili by si vlastní království? Při jeho zařizování nezapomeňte na barvy! Pryč jsou časy, kdy modrá byla pro kluka a červená pro holku. Kombinujte i ostatní barvy a odstíny, vždyť jich jsou tisíce!

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Julie1234
od: Julie1234 | 26. 09. 2016, 17:22

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-u... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist