Living > Interiér > Koupelna > 24 příkladů malých koupelen

24 příkladů malých koupelen

24. 6. 2014 | Koupelna

Většina z nás se potýká s problémem malých koupelen. Málokdo má to štěstí, aby v právě tak důležité místnosti jakou je koupelna, měl dostatek prostoru. Ale není třeba zoufat, i takový malý prostor se dá zařídit elegantně a útulně. Mnohdy je to snazší, než toho docílit v prostorově výraznějších koupelnách.

Jak takové koupelny zařídit, zdobit a jejich nedostatky proměnit ve výhody? Máme pro vás ve fotogalerii u článku několik tipů, jak na to. Kupříkladu zvolit sprchovací kout místo vany. To může být hned první možnost, jak v koupelně ušetříte místo.

Vždy pamatujte na to, že s malou koupelnou vám může velmi dobře poradit odborník. Svěřte tedy raději svou představu o budoucí koupelně předem koupelnovému specialistovi a vyhnete se tak nepříjemnostem, které by vás mohly potkat, pokud byste se do realizace pustili sami. 

Vsaďte rozhodně na kvalitu, koupelnová studia dnes již nabízí speciální série koupelnových zařizovacích předmětů, které se dají skvěle zkombinovat v malém prostoru tak, aby zabraly co nejméně místa a přitom sloužily zcela komfortně.

Pokud se obejdete v koupelně bez mozaiky, bude to pro malou koupelnu ideální. Spáry mezi jednotlivými dlaždičkami se velmi rychle zanesou a flekatí, k jejich ošetřování potřebujete nejen speciální přípravky, ale také dostatek místa, aby byla mozaika dostatečně přístupná, a to v malé koupelně budete hledat jen těžko. Z malých koupelen vynechejte také umyvadla, u nichž vítězí design nad praktičností. Taková umyvadla zaberou obvykle dost místa a chce to pak i neméně prostoru, aby jejich krása a osobitý vzhled vynikly.  Toho v malometrážní koupelně těžko docílíte.

V malých koupelnách je klíčem k úspěchu chytré skladování.  Zvolte do koupelny takový radiátor, na kterém budete moci sušit ručníky a pračku užší s horním plněním, která také lépe obstojí v malometrážní koupelně. A nezapomeňte, inspirace na vás čeká ve fotogalerii u článku, tak přejeme, ať v ní najdete i něco pro vaši malou koupelnu.

Zuzana Bohdalová
Foto: Freshome.com

Dále čtěte

10 tipů pro panelákovou koupelnu

10 tipů pro panelákovou koupelnu

Každý centimetr navíc se hodí. A při rekonstrukci koupelny v panelovém domě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás deset tipů, jak vyzrát na omezený prostor a dopřát si koupelnu, která bude nejen praktická, ale ve které bude každé unavené tělo rádo relaxovat.

Jak opticky zvětšit malou koupelnu

Jak opticky zvětšit malou koupelnu

Nejeden z nás už si jistě posteskl, proč zrovna ta naše koupelna musí být tak malá. Kolik z nás má koupelnu menší, než bychom chtěli? Mnoho rodin sní o tom, že jejich koupelna bude jednou krásná, prostorná, s denním světlem a velkou vanou, ale realita je jiná!

Nápady do malé koupelny

Nápady do malé koupelny

Pokud máte malou koupelnu, tak pravděpodobně nejčastěji bojujete s úložným prostorem. Někdy ale stačí se okolo sebe pořádně rozhlédnout a najdete spousty nevyužitého prostoru. V článku pro vás máme připraveny nápady na úložné prostory do malé koupelny.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Pp, 30. 6. 2014

    Prý si známý mé kamarádky půjčil kolem 100 tisíc nebo i víc...už si to dobře nepamatuju na zařizování ...pozor! pronajatého bytu. Nám stačil door financial, což dokazuje, že se koupelnu dá udělat za mnohem menší penízky, než ten dotyčný potřeboval na nábytek... Chtěla bych vidět jeho nábytek... ))

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Sena
od: Sena | 29. 09. 2016, 19:33

Na zahradě Bibi, na zahradě. Shodli jsme se s d... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 29. 09. 2016, 18:37

Ách, to byl dnes krásný den . Celý den slunce... Číst

DanaKote
od: DanaKote | 29. 09. 2016, 17:31

Ballerina Dreams ? Číst

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:38

Díky všem za rady,stále nějaké změny,až... bude... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist