Living > Interiér > Koupelna > 10 zajímavých koupelen s industriálními prvky

10 zajímavých koupelen s industriálními prvky

22. 12. 2014 | Koupelna | Zuzana Bohdalová

Hovoříme-li o nejoblíbenějších trendech interiérového designu současnosti, je nevyhnutelné zmínit i styl industriální. Styl, jehož základem byl tovární vzhled a jež definovala především skromnost a efektivnost se postupem času obrátil na moderní a oblíbený styl. Našim domovům dává zcela netradiční nový vzhled. Dnes jsme se zaměřili na nádherné industriálně vyladěné koupelny, které vám v 10 obrazech chceme blíže představit. Každá z těchto koupelen má totiž své vlastní kouzlo.

Brooklynská koupelna – New York

Není bezpodmínečně nutné pojmout naprosto celou koupelnu v industriálním stylu. Velmi často postačí pouze několik doplňků, kterými ozvláštníte tradičně pojatou koupelnu a industriální koupelna je na světě. Elegantní nádech dá koupelně například zajímavá komoda anebo prosklená skříň, ve které vyniknou všechny lahvičky s parfémy, mýdla a soli do koupele a jiné propriety. Opěrné nožky u vany jsou zvýrazněné kontrastní barvou. Přírodní zeleň koupelně propůjčuje svěžest. Takto vybavenou koupelnu naleznete v Brooklynu v New Yorku.

Přeměna starého kostela v Austrálii

Přeměnit starý kostel na krásné moderní bydlení může být vskutku těžký úkol, o to složitější, když máte omezený prostor pro práci. Tato koupelna byla původně přístřeškem kostela v Austrálii. Architektka Michaela Sandberg ji transformovala na malý dovolenkový dům. Betonové podlahy a vlnitý plech jsou přidané prvky, které této průmyslové koupelně dodaly neopakovatelný vzhled. Klasické dlaždice, sklo a sprchový oddíl s kovovým rámem stojí i v této koupelně. Dotek dřeva, společně s průmyslovým osvětlením přeměňují malou koupelnu v klidné osobní útočiště.

Klasické industriální prvky

Kdo by řekl, že se průmyslový styl koupelny může inspirovat dokonce scénou z lázeňského prostředí? Tato malá, ale chytrá koupelna používá beton tvůrčím způsobem, nechává ho zformovat prostor pro sprchování, který vyzařuje naprostý komfort! Pro obklady na podlaze byl barevný odstín vybrán tak, aby odpovídal odstín betonu a vizuálně tak zvýraznil přitažlivost celého prostoru.

Dědictví v podobě historické koupelny na Archer Street v Londýně

Částí revitalizovaného a rekonstruovaného zděděného bytu byla tato nádherná koupelna. Prostor vzdává hold své bohaté a slavné minulosti, zatímco zahrnuje i moderní prvky. Jeho průmyslový styl je příliš zřejmý, přesto Michaelis Boyd a jeho kolegové zdařile začlenili stylové skleněné stěny a závěsy, aniž by narušili stávající vzhled tohoto historického skvostu anebo radikálně změnili jeho atmosféru.

Koupelna, kde se chytře pracuje s prostorem

Některé místnosti jsou tak malé, že si vyžádají nejrůznější konstrukční omezení. Kombinace dvou různých povrchů se snadno propojí se zjevnou lehkostí skleněným krytem sprchy. Právě v této koupelně na sebe tímto způsobem dva různé povrchy upozorňují. Nechráněné kovové trubky, samostatná vana s kovovým povrchem na vnější straně a rozlišovací konstrukce odpadů pomáhají skvěle dokončit tento prostor.

Comeback samostatně stojících van

Samostatné vany udělali velký comeback v roce 2014. Modernímu stylu s průmyslovou kulisou zcela odpovídá nenásilná fůze těchto dvou stylů, která funguje vždy tak krásně. Stěna je vše, čím potřebujete vyvolat obraz průmyslového tématu, zatímco výhledy z okna zde přidají na vizuální dramatičnosti.

Zvýšená platforma a černá vana

Díky zvýšené platformě a sofistikované vaně v černé barvě na atraktivním cihlovém pozadí, je tu další koupelna, která kombinuje moderní s průmyslovým vynikajícím způsobem. Silueta okna a hrubé dřevěné povrchy podtrhují průmyslový design, zatímco noblesní spa atmosféra je ponechána beze změny. Perfektní vyvážení prostoru!

Krása v jednoduchosti

Nadčasový trend používání černé a bílé zapracoval výmluvně i v tomto průmyslovém stylu u poslední koupelny, která dosahuje krásy jednoduchostí. Od natřených odkrytých trubek přes vodovodní baterie a kovově černé povrchy vytváří kontrast, který je elegantní a hmatatelný. Namísto použití betonu nebo cihel jsou zde využity dlaždice, které vedou ke skutečnému dosažení rovnováhy mezi tradičním a průmyslovým stylem.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

Dále čtěte

Proměny malé koupelny - inspirace pro vás

Proměny malé koupelny - inspirace pro vás

Možná jste si dnes ráno v koupelně posteskli, že by to chtělo nějakou změnu. Nové umyvadlo například? Nebo obklady jiné barvy? Pokud hledáte inspiraci, pak ji naleznete právě v našem článku!

Industriální design frčí

Industriální design frčí

Opotřebovaný vzhled, materiál přímo jako z dávno uzavřené továrny, velká okna, dřevěná podlaha, ozubená kola, plech, vysoké stropy, původní technologie, všechny tyto prvky dávají domu zvláštní charakter, charakter industriálního stylu.

Koupelna pro každého, ale i pro všechny

Koupelna pro každého, ale i pro všechny

Stejně jako v případě zařizovacího stylu ostatních interiérů, můžeme i koupelnu zařídit čistě v dámském stylu, v drsnějším, pánském provedení, ale i jako takzvanou unisexovou záležitost – zkrátka koupelnu, ve které se bude příjemně cítit úplně každý.

Okouzlující industriální bydlení v bývalé továrně na vafle

Okouzlující industriální bydlení v bývalé továrně na vafle

Současné trendy v bydlení jsou různé. Jednou z cest, kudy se ubírá současné bydlení pro mladé je oživování průmyslových objektů a jejich přeměna na obytné plochy. Dnes vás právě do takových prostor zavedeme, abyste si sami udělali představu o tom, že takové tovární prostředí může být přeměněno na útulné obydlí i pro rodinu s malými dětmi.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Pistácie (Řečík)

Pistácie (Řečík)

Pistácie pravá neboli řečík pravý (Pistacia vera) je strom teplých suchých krajů středního Východu a Středomoří. Druhy...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 148 témat)

Poslední příspěvky

Alča1
od: Alča1 | 27. 09. 2016, 15:00

Ahojte, kdysi jsem si na skalničkové výstavě ko... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 27. 09. 2016, 13:04

Hezké odpoledne, Květinko, to je super, že bude... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 27. 09. 2016, 10:40

Jsem tady "na skok" tak že slušně po... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 27. 09. 2016, 09:26

Přeji pěkný den U nás to vypadá zase na nádh... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist