Living > Jak si udělat > Jak si udělat > Přivítejte jaro věncem

Přivítejte jaro věncem

10. 3. 2016 | Jak si udělat

Zima už kráčí do finále a můžeme se pomalu těšit na voňavé jaro. Přivolat jej jistě pomohou i dekorace na oknech a dveřích. S umístěním ozdobného věnce u vstupu nemusíte čekat až na oslavu samotných Velikonoc.

Tvořte společně s přírodou

Pokud si nechcete kupovat již hotový věnec a raději si originální kousek vyrobíte sami, budete si v prvé řadě potřebovat připravit základ. Pro přírodně laděný věnec se hodí uplést základ z nebarvené dlouhé slámy či poddajných větviček, ideálně z vrby bílé. Aby byl věnec dostatečně pevný, můžete jej podložit tvrdým slámovým kroužkem.

Alternativou může být i běžně dostupný polystyrenový kroužek. Aby však výsledný dojem věnce nekazila prosvítající bílá barva polystyrenu, obtočte kolem kroužku zelenou zahradnickou pásku. Polystyrenový kroužek můžete využít pro samotnou tvorbu méně náročné verze věnečku. Stačí jej obléci do velikonočně laděné stuhy a základ veselého věnce je hotový.

Rázem se můžete vrhnout na hravé jarní dekorování. K ruce se vám bude hodit zelený či hnědý slabší drátek a štípací kleště. Pro uchycení drobných detailů je velkým pomocníkem tavná lepicí pistole.

Symbol nového života

U jarních dekorací se nebojte kýče. Jaro symbolizuje nový život a roztomilá mláďátka k němu zkrátka patří, stejně tak typické jarní narcisky, krokusy, tulipány, petrklíče a další veselé květiny. Na jarním věnci by neměla chybět zelená barva, která symbolizuje život, růst a naději. Stejně tak žlutá barva vyjadřující slunce, sílu a odhodlání. Krásně vyniknou i svěží světlé odstíny růžové, červené a oranžové.

Nejen díky blížícím se velikonočním svátkům můžete věnec dozdobit drobnými vejci. Zvažte ale, jestli před vyfouklými skořápkami nedat raději přednost plastovým imitacím. V mnoha národopisných oblastech symbolizují vyfouklá vejce zmařený život. Však při vynášení zimy mají topené a upalované Morany jako ozdobu krku právě korále z vyfouklých vajec. Navíc špatně vymytá vyfouklá skořápka vám může způsobit nemilá uvítání.

Věnec, co vás rozveselí

Aby věnec vydržel delší dobu, hodí se ho dekorovat umělými alternativami květin. Většinu si jistě zvládnete udělat i sami. Věrohodné imitace jarních květin si můžete připravit například metodou zvanou twist-art. Z předem smotaných provázků pevného papíru si jednoduchými prostřihy vytvoříte jednotlivé okvětní lístky. Z těch poté slepováním modelujete výsledné květy.

Drobné dekorace vykouzlíte pomocí jednoduchých raznic, které jsou dnes běžně k dostání v papírnictvích a kreativních obchodech. Z pevnějšího filcu můžete vyrazit květinové ornamenty, zajíčky, ptáčky či jiné jarní motivy. Ty pak můžete sešít k sobě a připravit tak veselý řetěz nebo přímo na věnec připevnit pomocí lepicí pistole.

Hezkým jarním nápadem, který se hodí pro závěsné věnce, mohou být i hnízda. Na vnitřní dno věnce smotejte trochu slámy do tvaru hnízda a umístěte drobnou dekoraci v podobě mláděte ptáčka, zajíčka nebo jiného oblíbeného zvířecího kamaráda.

Zajímají vás DIY věcičky? Inspirujte se na forum.living.cz

Text: Lenka Malá
Foto: Pinterest.com

Dále čtěte

Jaro u vás doma: dopřejte si květinový doping

Jaro u vás doma: dopřejte si květinový doping

Schopnost potěšit, uklidnit, inspirovat, to je jen krátký výčet pozitiv, kterými květiny ovlivňují naši psychiku. Jsou zde pro naši radost a dobrou náladu.Zejména na jaře je spoustu možností jak si provonět byt květinami.

Velikonoční kraslice, které vám vyrazí dech

Velikonoční kraslice, které vám vyrazí dech

Slovinec Franc Grom je špičkovým umělcem v gravírování, nebo-li probrušování, v tomto případě velikonočních kraslic. Franc vajíčko vyfoukne a do každého udělá v průměru 2500 až 3500 různě velkých dírek. Piplačka, ale ten výsledek!

Jaro všude kolem, i ve vaší kuchyni

Jaro všude kolem, i ve vaší kuchyni

Květy, zářivé barvy, zpěv ptáků – ano, jaro je tady! Je tedy nejvyšší čas přivítat ho i v našich příbytcích a vyzdobit je čerstvými květinami a veselými jarními barvami. Že tu máme konečně jaro, bychom měli poznat snad v každé místnosti, ale v kuchyni jarní dekorace obzvlášť dobře vynikne.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Trnovník

Trnovník

Trnovník se vyskytuje jako strom nebo jako keř dorůstající 2 až 25 m. Nejčastěji jsou také označovány jako akáty. Kůra a...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 29. 09. 2016, 10:13

Přeji krásný sluníčkový den U nás je také te... Číst

achaila
od: achaila | 29. 09. 2016, 09:02

Já jsem pro klasiku, do L nebo U. Když přijde n... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 29. 09. 2016, 08:54

Hezké ráno přeju, u nás dnes opět slunečno a do... Číst

Sena
od: Sena | 29. 09. 2016, 08:46

Přeju dobrý den, u nás pod mrakem. Za chvilku j... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist