Living > Inspirace > Jak se staví sen > Jak se staví sen: Proměna kuchyně a obýváku, který slouží i jako ložnice

Jak se staví sen: Proměna kuchyně a obýváku, který slouží i jako ložnice

4. 3. 2016 | Jak se staví sen

Novou sérii oblíbeného pořadu Jak se staví sen otevírá proměna bytu, kde bydlí starší manželský pár s dvěma dcerami, jejich rodinami a psem. O vylepšení si říkal hlavně obývací pokoj s kuchyní. Podívejte se v předpremiéře, jak se nelehkého úkolu zhostili designéři Kamila Douděrová a František Kobližka.

Třípokojový byt obývají hned tři páry – maminka Melanie s manželem Jaromírem žijí v obýváku, který přes den slouží jako společenská místnost pro celou rodinu a na noc se promění v ložnici. Zbylé dva pokoje obývají dvě jejich dcery s partnery, přičemž ta starší má ještě malou holčičku. Poslední dcera majitelů bydlí s rodinou ve vedlejším domě, ale u rodičů je každou chvíli. Problémem současného uspořádání je, že když se sejdou všichni, tak se ke stolu nevejdou.

Pro maminku Melanii je důležitá funkční kuchyně, velký gauč, na který se přes den sedne celá rodina a večer se promění v pohodlnou postel. Melanie by byla ráda, kdyby kuchyň s obývákem ladila barevně. Má ráda světlé barvy a doufá, že proměna pomůže k provzdušnění prostor bez zbytečných věcí. Paní Melanie by si ráda nechala památeční „modré“ nádobí, ke kterému má citovou vazbu, dostala ho před 30 lety od babičky.

Jak se na proměnu dívají designéři?

Nelehkého úkolu se ujal osvědčený tandem Kamila Douděrová a František Kobližka. Kamila po dokončení hodnotí práci na bytě: „Proměna tentokrát byla náročnější, než jsme čekali. Ale nápad na propojení chodby a obýváku byl hned jasný, ostatní se od něj odvinulo. Největším problémem původního stavu byly třicet let staré designové a kutilské vychytávky. Největší výzva přišla v realizaci jednotného konceptu chodby, obýváku, kuchyně. Prospělo jim prosvětlení, dispoziční změny, ne velké, ale efektní ve výsledném dojmu. Nejvíce se nám asi povedlo zakomponování kuchyňského koutu, který vypadá ukrytý, ale nabízí velkou pracovní plochu. Celkově jsme zvolili moderní styl za použití tradičních materiálů. Dřevo v podobě obkladu na stěnu apod. Dokonce si myslíme, že si majitelé natolik vážili naší práce, že se budou snažit zanechat naši původní koncepci beze změn. Rodiče budou žít zejména v obývacím pokoji s kuchyní, takže další zásadní doporučení nemáme. Ostatní pokoje jsou dcer a je na nich, jak si je zařídí.“

František si nejvíce užil práci na kuchyni: „Bavila mě kuchyň, hlavně hra s dekorem lamino dřeva s černými doplňky ve spojení s obkladem z přírodního dřeva, který jsme použili samostatně i na celé jedné stěně. To byla myslím novinka a i vlastně vychytávka‘, kterou se celý prostor ozvláštnil. Díky předsíni se ten byt nadechl. Podlaha ho spojila. Z obyčejných trubic jsme udělali svítící pásky na strop, co opravdu pěkně září. V předsíni nám svítidlo přesáhlo ze stěny na strop – jako živé! Myslím, že jsme první, kdo to takto udělal. : -) Nepěkná zákoutí zakryly pohyblivé japonské stěny – osvědčený trik, jak schovat něco, co se nerekonstruuje. Celkově to byla velká radost pracovat s takto prima rodinou.“

Paní Melanie se musela odrazit ode dna

Melanii s Jaromírem přihlásila do projektu jedna z dcer. Chtěla jim poděkovat a potěšit je. Melanie s Jaromírem měli čtyři děti, které vyrůstaly v tomto bytě. Kromě tří dcer měli ještě syna, ten ale bohužel před dvanácti lety tragicky zahynul. Od té doby se s bytem nic nedělalo. Úmrtí bratra bylo pro rodinu, která vždycky držela pohromadě, velkou ranou. Maminka Melanie se s tím srovnávala těžko, do života ji vrátily její dcery, byly s ní, pomáhaly jí. Následky traumatu se objevily ale později. Melanie trpěla syndromem vyhoření. Nebyla schopná nic dělat, půl roku nevyšla z domu. Nakonec ji z toho zase vytáhly dcery a manžel, také jí pomohl pes Kim, kterého musela chodit venčit. Soudržnost rodiny se ukázala jako nejlepší lék.

Jak se vám líbí tato proměna? Diskutujte na forum.living.cz

Tuto proměnu „Jak se staví sen“ uvidíte v sobotu 5. března v 17.35 na Primě.

Text z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Prima TV

Dále čtěte

Jak se staví sen za 36 hodin?

Jak se staví sen za 36 hodin?

Dá se vůbec za 36 hodin vytvořit z prázdného bytu útulné a nebo prostě jinak osobité místo k bydlení? Může to zvládnout profesionální designér? A jak to pak vypadá, když se byt 2 + 1 v takovém expresním čase ušije svému majiteli přímo na míru?

Jak se staví sen v malém bytě

Jak se staví sen v malém bytě

Nedostatek prostoru a soukromí je klasický problém. Jak jej vyřešit v malém 3+1, kde žijí čtyři dospělé osoby? A co když jsou to navíc děti a jejich matka? Tentokrát nebudou designéři při řešení tohoto interiéru závodit s časem. Proti nim totiž stojí silnější soupeř a tím je prostor, respektive jeho nedostatek.

Jak se staví sen v obyčejném 3+1

Jak se staví sen v obyčejném 3+1

Paní Sedláčková několik měsíců kroužila kolem svého manžela a snažila se ho přesvědčit, aby po pětadvaceti letech společnými silami změnili podobu alespoň obývacího pokoje.Nakonec se proměny jejich bytu ujala dvojice designérek Simona Friz a Jana Doležalová a jak to dopadlo, můžete posoudit vy samy. Sledujte jak se staví sen, tentokrát ve 3+1.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Eliška, 4. 3. 2016

    Až na to že ložnici máme v jiném pokoji, tak to u nás vypadá dost podobně. A já osobě jsem spokojená s tím, že když vařím, tak můžu koukat i na telku. Takhle mě to vymysleli v oresi když jsem si nechávala dělat kuchyň. Ze začátku jsem z toho nebyla nadšená, ale momentálně jsem ráda, můžu koukat na prostřeno a vařit u toho.

  • Od: Jennifer, 7. 3. 2016

    Ja osobne nesympatizuji s designerem, ktery nemovitost daval dohromady. Jestli mohu doporucit nejake luxusni inspirace interieru, podivejte se na www.floridaluxuryservices.com, je tam obrovske mnozstvi inspirace co se nemovitosti tyce. Nicmene musim uznat, ze svetly interier obvykle prostor znacne vizualne zvetsuje a takto je to i v tom to pripade, ale verim ze by se dalo najit lepsi reseni. S pozdravem

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Jinan dvoulaločný (Ginkgo)

Ginkgo biloba, jinak také Jinan dvoulaločný, je opadavý strom, který se na během podzimu barví ze zelené do žluté. Jinan...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 320 aktivních uživatelů 73 068 témat)

Poslední příspěvky

mikori*
od: mikori* | 29. 05. 2016, 00:06

.. někomu na dobrou noc, jinému na dobré probuz... Číst

Sena
od: Sena | 28. 05. 2016, 22:59

Na dobrou noc: [attachment=0:8d60d]vtípek426161... Číst

Natasha
od: Natasha | 28. 05. 2016, 22:40

Krásny ronďas. Moje trochu pomrzli, keď boli te... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 28. 05. 2016, 22:39

Tak vás jdu pozdravit ještě i večer. Čtu na net... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist