Living > Inspirace > Jak bydlí slavní > Dům, ve kterém málem uhořel Keith Richards

Dům, ve kterém málem uhořel Keith Richards

5. 1. 2016 | Jak bydlí slavní

Nakoukněte do luxusního domu, ve kterém slavný zpěvák Keith Richards málem uhořel. Vila v Los Angeles lehla popelem během jednoho z jeho divokých večírků. Nově zrenovovaná takto vypadá dnes.

Hollywood Hills v Californii není zrovna adresa hollywoodských superstar. Zejména Laurel Canyon je místo, které si oblíbili rockoví velikáni. Dalo by se říci, že tady se zrodil a žil rock and roll. V 60. a 70. letech tu našla svůj domov řada hudebních legend jako Jim Morrison, Frank Zappa, Joni Mitchell nebo Keith Richards.

Jeden z těch domů je v současné době na prodej. Má bohatou a divokou historii. V roce 1970 koupil stavení ze 30. let minulého století hudební producent Skip Taylor. Jeho největšími klienty byli Rolling Stones, The Doors, The Beach Boys, Linda Ronstadt či Janis Joplin. Když se roku 1978 Skip přestěhoval, pronajal ho svým hudebním kumpánům z Rolling Stones. Keith Richards tam jedné noci pořádal obrovskou party. Jeden z účastníků pustil v domě plyn a došlo k explozi. Richards v té době už spal. Podařilo se mu s přáteli z ohnivého pekla uprchnout chvíli předtím, než se zhroutila střecha.

V roce 1981 byl dům zrekonstruován v tudorovském stylu, který má i okolní zástavba. Dům obklopuje zahrada se vzrostlými stromy, průčelí má otočené do silice, s níž ho spojuje most přes potok.

Obytná plocha dvoupodlažního domu dosahuje 370 metrů čtverečních. V přízemí se rozkládá obývací pokoj s okny z olovnatého skla a francouzskými okny vedoucími na zahradu. V domě dál najdete rodinný pokoj, knihovnu, pět ložnic a čtyři koupelny. Kuchyň je zařízená v anglickém stylu a pracovní deska je z mramoru, nechybí ani bar. Na zahradě najdete bazén s přilehlým spa, pergolu a venkovní kuchyni.

Současný vlastník domu pátral po hlubší minulosti domu a zjistil, že než ho do spárů získali rockoví divočáci, žili tu hvězdy stříbrného plátna. Mezi ně patřil například herec John Barrymore, otec oblíbené herečky Drew Barrymore. Tuto adresu sdíleli i Joni Mitchell, Tiny Tim, John Fosse a Diana Rossová.

Dnes dům slouží jako hotel a požadovaná cena je za 3,695 millionu dolarů.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Profimedia

Dále čtěte

Jak bydlí slavní: Skandálně obyčejné domy Lady GaGa

Jak bydlí slavní: Skandálně obyčejné domy Lady GaGa

Lady GaGa je novodobou popovou princeznou, která se doslova vyžívá v extravaganci a šokujícím stylu – ať už života či módy. O to víc šokující je dům ve kterém žije, když zrovna navštíví Beverly Hills, nově pořízená usedlost v Pensylvánii, ale i její dům ve Skotsku.

Jak bydlí slavní: Heidi Klum a její vila za 600 milionů korun!

Jak bydlí slavní: Heidi Klum a její vila za 600 milionů korun!

Heidi Klum je německá topmodelka, herečka, moderátorka a televizní producentka, kterou my známe z reklam na vlasové produkty. Tvrdí nám v nich, že je pružná, ale že to, co potřebuje je, aby byl pružný a pevný její účes. Vzhledem k tomu, že ji před lety časopis Forbes zařadil mezi 15 nejbohatších modelek světa, je jasné, že bydlí v luxusu. Tak pojďme na prohlídku.

Bydlení za 20 let: Lednice sama objedná jídlo, pračka prádlo i složí

Bydlení za 20 let: Lednice sama objedná jídlo, pračka prádlo i složí

Do budoucnosti sice nevidíme, ale to jakým směrem se vyvíjejí technologie, nám může napovědět, jak budeme bydlet za nějakých deset či dvacet let. Už teď je jasné, že běžných starostí nám ubude - dnes máme chytré televize, příště nás svou inteligencí překvapí třeba lednička.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Trnovník

Trnovník

Trnovník se vyskytuje jako strom nebo jako keř dorůstající 2 až 25 m. Nejčastěji jsou také označovány jako akáty. Kůra a...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:38

Díky všem za rady,stále nějaké změny,až... bude... Číst

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:36

Díky všem za rady.. Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 29. 09. 2016, 10:13

Přeji krásný sluníčkový den U nás je také te... Číst

achaila
od: achaila | 29. 09. 2016, 09:02

Já jsem pro klasiku, do L nebo U. Když přijde n... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist