Vintage styl – mezi modernou a retrem

1. 8. 2012 | Interiér

Vintage styl je vlastně hybridem interiérového designu, který jistě přiláká zájem nejednoho z vás. Chceme vás tentokrát upozornit na neobvyklou stylovou koncepci a představit vám styl zcela výjimečný a přitom praktický, styl bydlení mezi retrem a modernou. Možná namítnete, že je zcela nemyslitelné a absolutně paradoxní kombinovat tyto dva styly, avšak vintage styl je právě oním spojením.

Vintage interiérový design nabízí ten správný efekt právě těm, kteří chtějí příjemně zkombinovat ve svém domově tradici a současné trendy v interiérovém a dekoračním stylu bydlení.

Tento styl domácího interiérového designu v sobě zahrnuje téměř všechna specifika romantického a tak trochu nostalgického zařízení v současném praktickém stylu. Nábytek se jeví útulně vypadající ale zároveň jakoby zastaralý, avšak přichází ve zcela kvalitním provedení. Nábytek, ačkoli je ve vintage stylu, může být umístěn i v sebemenším pokoji. Vypadá dobře například v barvě lesklé terakoty s hladkými zdmi a volným prostorem kolem.Zkuste použít například starý retro porcelán po babičce v barvách žluté a červené, ale servírujte v něm oběd v kuchyni ve stylu hi-tech v bílé a černé barvě a na futuristickém nábytku, který jste si do ní pořídili.

Stejně tak dobře vintage styl pomůže udržet ve vaší domácnosti rovnováhu mezi novými a starými věcmi. Zkusit můžete například kombinovat retro prvky s moderním nábytkem, a to takovým způsobem, že žádný z nich neztratí punc své jedinečnosti, krásy a osobitosti.


 
Vzpomínky jsou v takovémto stylu tím hlavním poselstvím zde předávaným, jsou romantickou a hlavní inspirující ideou. V nábytkovém stylu znamená vintageněco, co stále někteří z nás milují, něco, z čeho neustále vycházíme a na jehož základech pak budujeme to nové.

Velká fotogalerie moderních interiérů

 moderní designové interiéry fotogalerie


 
Nábytek tohoto stylu je elegantní, pohodlný, měkký a dá se říct, že spíše v romantickém ženském stylu. Mohou to být nejrůznější komody se zrcadly, kabinety, postele a další věci, obvykle však pouze pro jednu osobu. Věci vypadající tak, jakoby se k nám domů přenesly z nějaké pohádky o princezně ze zámku.  Takovéto princeznovské lůžko má pak přehoz například z růžového hedvábí a spoustu krásných dekoračních polštářkůStejně tak křesla odpovídající tomuto stylu jsou většinou v barvách hnědé, cappuccino, čokoládové, žluté, bílé anebo béžové, případně v odstínech lososové. Jsou vyrobené z dubu, vzácného teakového nebo bambusového dřeva. Rukojeti křesel jsou ornamentálně zdobeny růžnými křivkami anebo specifickými ornamenty. Křesla doslova evokují dojem osobního trůnu, kde člověk může doslova relaxovat v klidu a míru.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie retro bydlení

 Retro bydlení inspirace fotogalerie


 
Zkuste se vrátit ve svých vzpomínkách hluboko do dětství anebo romantického období dospívání, jistě se vám vybaví nejen lidé, kteří vás v tu dobu obklopovali, ale i nábytek a prostředí, ve kterém jste žili. Můžete si sami vyzkoušet, jak lze docílit očekávaného efektu kombinováním a improvizací při sestavování vlastního trendu v bydlení v interiérovém stylu vintage.Text: Zuzana Bohdalová
Foto: furniture.trendzona.com

Dále čtěte

Francouzská zahrada s vůní bylinek

Francouzská zahrada s vůní bylinek

Francouzská zahrada je často napodobována a transformována mnoha zahradními designéry světa. Její vesnická jednoduchost, až ledabylost se zvláštní elegancí, je to, co se snaží vykouzlit v městských zahradách svých klientů. Čím se vyznačuje taková francouzská zahrada? Hlavně vůní bylinek.

Rozjasněte svůj domov pomocí originálního nástěnného osvětlení

Rozjasněte svůj domov pomocí originálního nástěnného osvětlení

Nástěnná svítidla představují perfektní způsob, jak ozvláštnit váš interiér. Ačkoliv nezastoupí centrální osvětlení, jsou naopak skvělá pro sektorové využití – potřebujete-li více světla u postele nebo nad sedací soupravou, pak jsou jsou rozhodně tím pravým řešením pro vás.

Nechte se při úpravách interiéru inspirovat moderním švédským designem

Nechte se při úpravách interiéru inspirovat moderním švédským designem

Letní měsíce jsou velmi často vedle dovolených zasvěcovány také menším i razantnějším úpravám bydlení. Pokud jste se i vy letos rozhodli svůj domov zvelebit, můžete svou inspiraci načerpat třeba u skandinávských národů, jejichž interiérový design je na velmi vysoké úrovni a některé jeho prvky si jistě najdou své uplatnění i v našich českých domech a bytech.

Líbí se vám francouzský styl bydlení?

Líbí se vám francouzský styl bydlení?

Ač jsou francouzské ženy známé štíhlou postavou a vybranou elegancí, francouzské bydlení je spíše o kyprých tvarech. A nejen o nich. Symbolizuje pohodlí venkova a energii velkoměsta. Máte-li v úmyslu svůj byt naučit mluvit francouzsky, máme pro vás pár slovíček, které by rozhodně měl umět .-)

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Dymnivka

Dymnivka

Masitými výhony a dělenými listy velmi nápadná trvalka. Květy přes bílou, žlutou a růžovou barvu až po modrou s nápadnými...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

jitrk
od: jitrk | 28. 09. 2016, 20:20

Ahojte, nepoznali byste někdo tuhle fuchsu? Vyk... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 20:02

rozhodně není problém zařídit doma kancelář, vy... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 19:58

já bych se toho nebála... nemyslím si, že rekla... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 18:14

Bibi, já neumím odpočívat Dnes jsem kompletn... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist