Living > Interiér > Interiér > Víceúčelové domácí prádelny

Víceúčelové domácí prádelny novým trendem

30. 12. 2014 | Interiér | Zuzana Bohdalová

V dnešním článku se přesvědčíte, že pračky a sušičky nemusí být nutně pouze součástí kuchyní a koupelen, ale že mohou nerušeně pracovat společně s vámi například v malé dílničce, šicím koutku anebo jinde, kde jste si zřídili klidnou domácí pracovnu mimo centrum dění ve vašem domě.

Jak to mají v cizině

Nahlédneme-li pod pokličku zahraničních domácností, zjistíme nejen to, že většina z nich má na praní vyčleněnou ve svém domě speciální místnost, ale také to, že mají pračku a sušičku zvlášť, nikoli v kombinovaném provedení. Pojďme tedy společně zjistit, proč tomu tak je.

Praní je záležitost na delší dobu

Speciálně vyčleněné místnosti na praní jsou ideální hned z několika důvodů. Praní je záležitost, která nějakou chvíli trvá a to zvlášť, pokud máte početnou rodinu a její součástí je třeba ještě i váš čtyřnohý kamarád. Pere se často a vydatně. V mnoha případech takové domácí prádelny slouží i jako domácí pracovny. Oprané a usušené prádlo je potřeba někde pohodlně vyžehlit, poskládat a k tomu všemu tu jsou domácí víceúčelové prádelny. Pokud si navíc myslíte, že množství času trávené při praní je třeba dále ještě nějakým způsobem využít, je pro to ideální právě multifunkční prádelna.

Různé způsoby využití prádelny

Pečlivě navržený prostor víceúčelové prádelny může fungovat například jako domácí kancelář, dětský koutek, sprchový kout a bydlení pro vašeho psího miláčka, který každý den přijde urousaný z vycházky a je zapotřebí ho osprchovat či umýt, než se odvážíte ho pustit přímo do bytu. V případě, že vaše prádelna je umístěna ve sklepních prostorách nebo poblíž garáže, dává tím tento prostor možnost daleko více a v klidu se soustředit na práci, je totiž menší pravděpodobnost, že zde budete někým dalším rušeni. Vše, co zde budete potřebovat je menší stůl, židle a skříňka k odkládání kancelářských potřeb a souborů a samozřejmě připojení k internetu. Nezanedbejte ovšem možnost využít umělé osvětlení zároveň s přirozeným světlem, to je důležité pro to, abyste si příliš při práci nenamáhali oči. Další způsob využití prádelny může být umístění lednice mrazáku, které by vám v bytě zabíraly zbytečně mnoho prostoru.

Prostor zábavy a kreativity

Přiznejme si, že čas od času se v každém z nás objeví touha vytvořit něco pěkného vlastníma rukama. Některé DIY projekty jsou k tomu přímo předurčené, a tak se pouštíme do šití, balení, výroby, do nejrůznějších konstrukcí a do výtvarných činností a ke všem těmto záležitostem potřebujeme prostor, místo, kde můžeme takovéto kousky realizovat. Multifunkční prádelna vám takový prostor může spolehlivě poskytnout.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

Dále čtěte

Stísněný prostor v koupelně a změna dispozice

Stísněný prostor v koupelně a změna dispozice

Při řešení koupelnového prostoru se nemusí budoucí uživatel potýkat pouze s výběrem správné podlahové krytiny, nebo obkladu stěn. Zvláště v panelových domech nebo ve většině kolektivních domů postavených mezi lety 1950 – 85 je mnohem aktuálnější problém stísněného prostoru. Koupelny jsou malé. Jediným řešením je změna unifikované dispozice koupelny, lidově řečeno, ušít si koupelnu na míru.

Jak na sušení prádla v bytě?

Jak na sušení prádla v bytě?

Také řešíte ve vaší domácnosti věčné téma – kam s mokrým prádlem? Pokud máte to štěstí a jste vlastníky zahrady, můžete prádlo sušit venku na sluníčku a na čerstvém vzduchu. Ale co s mokrým prádlem v době, kdy venkovní teplota nedovoluje sušení ani na zahradním otočném sušáku na prádlo ani na balkóně či lodžii?

Kam se špinavým prádlem?

Kam se špinavým prádlem?

Není zvykem, abychom měli všichni ve svých domech samostatné místnosti, jako jsou prádelny, kde můžeme shromažďovat špinavé prádlo, třídit ho, prát, sušit a žehlit. Ale všichni potřebujeme mít kam uskladňovat prádlo ještě předtím, než ho opereme. Je to věčná otázka, kam s ním?

Moderní a chytré praní

Moderní a chytré praní

Na trhu jsou již běžně k dispozici spotřebiče, které upoutají vzhledem i výkonem a navíc disponují ekologickými vlastnostmi. Nová generace praček s inovativním designem a vynikajícími parametry technologie praní i úspory elektrické energie a vody patří do skupiny eko-spotřebičů.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Jindřiška Letková, 5. 1. 2015

    Co to znamená DIY? Našla jsem akorát http://www.diy.com/, ale to je anglicjky a nerozumím tomu. Díky

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Plamének

Plamének

Plamének je stálezelená popínavá rostlina. Květenství odrůdy Clematis bylo vyšlechtěno až do současné podoby velkokvětých...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 461 aktivních uživatelů 73 146 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 25. 09. 2016, 21:49

My s pritelem jsme spokojeni s odvedenou praci ... Číst

pafas
od: pafas | 25. 09. 2016, 21:03

Dobrý den. Řeším problém s vjezdem do zahrady. ... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 20:31

[quote="pastelka-růžová":c6017].....n... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 20:28

Pastelko, jasně, že máš podepsanou omluvenku ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist