Living > Interiér > Interiér > Tmavé podlahy představují teplou eleganci

Tmavé podlahy představují teplou eleganci

7. 2. 2013 | Interiér

Dá se říct, že paleta tmavých podlah je den ode dne větší a pestřejší. Velmi často se již nacházejí i v našich interiérech a je to naprosto pochopitelné, neboť působí velmi elegantně, hřejivě a navíc opravdu zajímavě.

Díky velké ploše v interiéru zaujímají podlahy dominantní roli. Nejsou snadno obměnitelné, takže je zapotřebí počítat s tím, že náš bytový prostor budou doplňovat opravdu dlouhou dobu.

Je třeba přiznat, že tmavá podlaha nevypadá dobře opravdu ve všech prostorách. Zvlášť dobře však působí v prostorných místnostech a na velké ploše, pokud ji doplňují světlé stěny a celou kompozici doladí vhodně zvolený nábytek.

Zvláště podlahovými krytinami ze dřeva anebo těmi, co dřevo připomínají, se dá dosáhnout neuvěřitelně příjemné a hřejivé atmosféry v místnosti. V současnosti se dají díky nejrůznějším novým technologickým postupům vyrábět tmavé podlahy imitující drahé dřevo v dostupných cenových  relacích. U laminátových podlah je to zcela bez vlivu dřeva na cenu.

Jistým řešením jsou i světlá dřeva, která se dají pomocí mořidel, olejů a vosků s pigmenty také výrazně ztmavit. Je však třeba poznamenat, že takto upravené dřevo ztmavne pouze na povrchu. Velmi pěkně působí například podlaha z páleného dubu napuštěného olejem, která vytváří odstín  mokka. Určitý druh takto vyráběných podlahových parket se navíc vyznačuje jemnými podélnými vlákny, což má výrazný vliv na celkový vizuální efekt podlahy.

Laminátová podlaha wenge také vzhledem připomíná prkna. Kromě tmavohnědé barvy imituje  vzácnou  a drahou africkou dřevinu dokonce i povrchová struktura této podlahy.

Podlaha z vícevrstvých parket z brazilské třešně jatoba má červenohnědou barvu dřeva s tmavými léty. Tato podlaha je nadprůměrně tvrdá.

Ručně opracovaná prkenná podlaha merbau , strukturovaná s podélnými vlákny ve velkorysém formátu a s atraktivními rozdíly barevných odstínů působivě zdůrazní podélné směrování prken.

Speciální tepelnou úpravou modřínového dřeva vznikne také velmi poutavý dekor na prkenné podlaze. Ta dosáhne doslova exotických barevných  odstínů díky působení chemických přípravků. Takové odstíny byly doposud známy pouze u tropických nebo mořených dřev.

Je zde i řešení pro místnosti například v nepodsklepeném přízemí, kde může docházet k hromadění vyšší vlhkosti. Do takových a podobně problematických místností je vhodná podlaha z aqua laminátu, který je proti vlhkosti odolnější než jiné druhy podlah.

Podlahami se zabývá mnoho našich článků, ze kterých namátkou uvádíme například: „Dřevěná podlaha, víte, jakou vybrat?“ nebo článek „Luxusní a trendy podlaha snadno a rychle“.

Podlahy - velká inspirativní fotogalerie

 podlahy inspirace fotogalerie


Text: Zuzana Bohdalová
Foto: furnituretrendzona.com, lh4.googleusercontent.com, mypackage.com.au, flooring2floors.co.uk, felmiatika.com, taradaramadeit.com, ciiwa.com, freedownloadslink.com, 4photos.net, flooringmagazine.org, freshinteriorideas.com, slodive.com, homedecorinteriordesigns.com, paseoner.com, colefacts.com, interiorpin.com, allseasonshomeimprovement.com

Dále čtěte

Podlaha v dětském pokoji – měkká, teplá a čistá

Podlaha v dětském pokoji – měkká, teplá a čistá

Tipy jak zařídit dětský pokoj se časopisy o bydlení jen hemží. Nábytek roste s dětmi, textilní dekorace se vymění stejně rychle jako malba, ale ze všeho nejdůležitější roli v dětském pokoji hraje dobře promyšlený výběr podlahové krytiny, kterou přece jen neměníme tak často.

Dřevěná podlaha i v koupelně - jde to?

Dřevěná podlaha i v koupelně - jde to?

Podlaha je základem interiéru každého domova, protože jsme s ní v neustálém vizuálním i dotykovém kontaktu. V nemalé míře rozhoduje o tom, zda se doma budeme cítit příjemně. Kromě praktické účelnosti a estetických požadavků se v současnosti dbá také na ekologické požadavky.

Luxusní a trendy podlaha snadno a rychle

Luxusní a trendy podlaha snadno a rychle

Renovujete, stavíte, nebo prostě jen toužíte po změně a nevíte kde začít? Rozhodně přímo od podlahy. Podlahová krytina je totiž dominantou každé místnosti a měli bychom jí věnovat také náležitou pozornost. Říkáte si, že věčné luxování koberců je otravné a na pokládku plovoucí nebo dřevěné podlahy nemáte čas ani dostatečnou zručnost? Pak sáhněte po samolepícím vinylu.

Dřevo nebo laminát - jakou podlahu si vyberete vy?

Dřevo nebo laminát - jakou podlahu si vyberete vy?

Základním rysem našich povah je srovnávání. My máme doma to, a vy zase ono, co je vlastně lepší? A tak vyvstávají nejrůznější otázky na funkčnost, praktičnost a snadnou údržbu případně montáž či konstrukci, výběr anebo už na samém začátku – otázka rozhodnutí, který materiál vlastně zvolit. Tentokrát se zaměříme na srovnání laminátových a dřevěných podlah.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Platan

Platan

Mohutně opadavé stromy s borkou na kmenech charakteristicky se odlupující, koruna rozložitá, listy velké, střídavé...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 461 aktivních uživatelů 73 146 témat)

Poslední příspěvky

ihik
od: ihik | 26. 09. 2016, 12:41

No a co to vyřešit tak, že mezi brankou a posuv... Číst

Sena
od: Sena | 26. 09. 2016, 11:15

Bibi, najednou jsem špatně artikulovala. Jako b... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 26. 09. 2016, 10:27

Bibi, najednou jsem špatně artikulovala. Jako b... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 26. 09. 2016, 10:08

Ježíš, Květinko , tak to je teda zpráva! Musí... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist