Living > Interiér > Interiér > Suterény – interiéry nekonečných možností

Suterény – interiéry nekonečných možností

20. 12. 2013 | Interiér

Podívejte se na některé z nejlepších nápadů pro redesign sklepních prostor. Neuvěříte, co všechno se v suterénních interiérech dá vykouzlit za zázraky.

Sklepní, neboli suterénní interiéry jsou v mnoha případech využívány jako skladové prostory anebo popřípadě slouží jako startovní bydlení pro mladé studenty, kteří začínají nový život a nemají finanční prostředky na to, aby si pořídili loft, mezonet ani klasický, kupříkladu dvoupokojový byt.

Pakliže se rozhodnete vy anebo někdo z vašich blízkých, či přímo z rodiny pro bydlení v suterénním bytě, máme pro vás pár nápadů, jak si toto, na první pohled ne příliš útulné bydlení trochu zvelebit.

Velká fotogalerie moderních interiérů

moderní designové interiéry fotogalerie

Důležité je myslet na to, že ve sklepních prostorách mohou příjemnou atmosféru bydlení rušit defekty jako například vlhkost, chlad a nedostatek denního světla. Abyste na tyto záškodníky vyzráli, zkontrolujte si důkladně stěny, zda není nikde plíseň a nebojte se, přivolat si i odborníka, pakliže například byt hodláte kupovat.

Suterény zalijte světlem v podobě LED zářivek, designových lamp, bodovek a stropních svítidel. Rozzářit jej můžete také pestrými barvami. Zde se skutečně nemusíte zdráhat použít bílou, krémovou, ale i metalické barvy jako je zlatá nebo stříbrná. Opticky docílíte vzhledu klasických okenic, pakliže k vysoko posazenému sklepnímu okénku pořídíte o kus delší záclony a závěsy.

Sklepní byty zpravidla disponují poměrně rozlehlou plochou, proto se zde často můžete setkat s domácími hernami s kulečníkovými stoly anebo například s mini-verzemi promítacích místností. Fantazii se meze nekladou. Kdybyste přeci jen potřebovali nějakou tu obrazovou inspiraci, nahlédněte do naší galerie.

 

Lucie Sýkorová

Foto: kpitv.com, bs2h.com, simpleform.net 

Dále čtěte

Bydlete ve finském, maximálně útulném  stylu

Bydlete ve finském, maximálně útulném stylu

Když se řekne Finsko, mnohým se vybaví nejspíš hlavně zima. Ale takové finské bydlení má něco do sebe. Ve takovém tradičním interiéru jde hlavně o bílé, vzdušné prostory a útulné dřevěné povrchy.

Bydlení s vůní čerstvě lisovaného oleje

Bydlení s vůní čerstvě lisovaného oleje

Nechystáte se náhodou ještě na dovolenou a někam na západní pobřeží Španělska? Pokud ano, pak byste si neměli nechat ujít jednu grandiózní budovu z přelomu 12. století, ve které, jakoby bydlela samotná romantika.

Interiér v čokoládovo-kávových odstínech

Interiér v čokoládovo-kávových odstínech

Čokoláda, kdo by ji nemiloval. Je sladká a plná vášně. A co teprve káva? Na obou dvou si mnozí vytvořili řádnou závislost, což není příliš dobré, nicméně takový čokoládovo-kávový interiér, to je jiná. Vaši postavu ani spánek to neohrozí, jako právě nezřízená konzumace výše uvedených laskomin. Příjemné odstíny hnědé vám vykouzlí domov, kde budete moci v klidu relaxovat.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Černý rybíz

Černý rybíz

Rybíz černý je rozložitý až 2 m vysoký ovocný keř. Od dubna do května se na rostlině objevují květy zelenkavě červené...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 311 aktivních uživatelů 73 066 témat)

Poslední příspěvky

for.eva
od: for.eva | 25. 05. 2016, 22:40

Ahoj všichni...Na četné dotazy odpovídám tímto ... Číst

alby
od: alby | 25. 05. 2016, 21:57

nějak se mi sem ty fotky nejdou vložit furt to ... Číst

alby
od: alby | 25. 05. 2016, 21:55

Zdravím po dlouhé době selčičky na dvorečku sle... Číst

MajkaB
od: MajkaB | 25. 05. 2016, 20:54

Podle mých zkušeností ,co nabízejí supermarkety... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist