Living > Interiér > Interiér > Shabby Chic - 55 dekorativních nápadů

Shabby Chic - 55 dekorativních nápadů

26. 12. 2014 | Interiér | Zuzana Bohdalová

Hlavním charakteristickým prvkem takzvaného zchátrale - elegantního designu v interiéru je nábytek, který už má něco za sebou. Přiznejme, že označení „zchátralý“ u nábytku nezní zrovna lichotivě. Ponechejme tedy tomuto stylu originální označení Shabby Chic.

Shabby Chic – styl francouzských kavárniček

Nelichotivé označení vzniklo vzhledem k věku nábytku, který vlastně má působit omšele, i když je třeba vyroben nedávno. Je to trend, ve kterém se začaly před několika lety u nás vybavovat módní malé kavárničky, ve kterých máme posedět co nejdéle a hlavně se zde máme cítit příjemně a útulně. A je třeba přiznat, že tomuto stylu se to opravdu daří.

Stylový domov i horská chata

Tento Shabby Chic styl se však nehodí pouze pro kavárničky francouzského typu, ale také pro chaty, zvláště ty horské a samozřejmě i pro stylové domovy. Toto vzhledu lze snadno dosáhnout přidáním něžného ženského doteku do každého interiéru a učinit z něj interiér zcela unikátní. Chceme vám ukázat galerii různých místností a míst zdobených v Shabby Chic elegantním stylu a doufáme, že mezi nimi najdete několik zajímavých nápadů, které by se daly realizovat i u vás doma.

Ložnice i obývací pokoj s charakteristickou povrchovou úpravou nábytku

Nebojte se kombinovat nábytek v různých povrchových úpravách, barvách a stylech, nebo z různých epoch. Malované, barevné dřevěné materiály jsou zastoupeny v tomto Shabby Chic stylu v elegantních ložnicích nebo okouzlujících obývacích pokojích stejně jako kovy a železné materiály.

Využijte inspirativní myšlenky

Interiér- prostor, který považujete za hlavní oblast svého života, volného času, ale i každodenní rutiny, právě tento prostor může zajímavě a doslova až nakažlivě přátelsky působit nejen na vaše návštěvy, ale i na vás samotné. A to je vlastně to, oč tu jde. Kdo jiný by se měl u vás doma cítit nejlépe, než právě vy? Kombinujte nábytek, styly uspořádání, to vše určí neopakovatelnou a fantastickou náladu u vás doma.

Dnes tady máme pro vás spoustu inspirativních myšlenek, které byste mohli snadno použít k výzdobě i vašeho interiéru. Nahlédněte do naší dnešní fotogalerie.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: shelterness.com, designbuildideas.eu, mychicadventure.com, nigtennis.com

Dále čtěte

Atmosféra jižní Francie díky dekoracím

Atmosféra jižní Francie díky dekoracím

Provance, oblast v jižní Francii, kraj bohatý na barvy a tradice, může posloužit jako zajímavá inspirace pro výzdobu vašeho domova.

Shabby Chic: originální „ošuntělá“ elegance

Shabby Chic: originální „ošuntělá“ elegance

Dojímají vás příběhy z dávno zašlých časů a sentiment je vaše druhé jméno? Pak právě vám je design styl zvaný Shabby Chic jako šitý na míru. Jeho hlavními myšlenkami jsou jednoduchost, krása nedokonalosti a neznatelný dotek ženské ruky.

Romantické bydlení ve stylu Shabby Chic

Romantické bydlení ve stylu Shabby Chic

Shabby Chic styl a Vintage styl jsou nyní velmi populární. Jsou romantické, poměrně jednoduché a většinou ani finančně příliš náročné. Designeři k jejich vytváření totiž obvykle používají starý nábytek.

Shabby Chic - romantika v bydlení, milovaná ženami

Shabby Chic - romantika v bydlení, milovaná ženami

Romantika, pojem spojovaný s láskou, krásou a hlavně se ženami a se vším, co je obklopuje. U designového stylu, který je spíše ženský a romantický se dá správně předpokládat, že jeho zakladatelkou a hlavní tvůrčí představitelkou je žena.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Dymnivka

Dymnivka

Masitými výhony a dělenými listy velmi nápadná trvalka. Květy přes bílou, žlutou a růžovou barvu až po modrou s nápadnými...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

jitrk
od: jitrk | 28. 09. 2016, 20:20

Ahojte, nepoznali byste někdo tuhle fuchsu? Vyk... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 20:02

rozhodně není problém zařídit doma kancelář, vy... Číst

PacAPusu
od: PacAPusu | 28. 09. 2016, 19:58

já bych se toho nebála... nemyslím si, že rekla... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 18:14

Bibi, já neumím odpočívat Dnes jsem kompletn... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist