Living > Interiér > Interiér > Šarmantní francouzské jídelny

Šarmantní francouzské jídelny

31. 3. 2014 | Interiér

Když se řekne Francie a bydlení, obvykle většině z nás vytane na mysl šik interiér ve stylu Provence, domek prosluněný s okny otevřenými dokořán, s vlajícími lehkými záclonami. Bydlení inspirované Francií zdá se být vždy spojením něčeho moc a moc příjemného, ale současně i veskrze praktického.

Tak nějak se předpokládá, že každému, kdo se narodil ve Francii, tomu byl dán do vínku šarm a cit pro umění. Ať už tomu tak je, či není, Francie je zkrátka a dobře považována za krajinu krásy, stylu a elegance. Jedinečnost jako by se tu doslova dědila z pokolení na pokolení a dobrý vkus jako by tu každému Francouzovi proudil v žilách.

Francouzské jídelny jsou prostory, které mohou být pojaty vždy různorodě, ale jeden prvek je naprosto totožný, je to elegance a vkus, se kterým jsou jídelny zařizovány. Zařízeny mohou být v klasickém, rustikálním nebo ve venkovském stylu. V klasických jídelnách můžeme pozorovat fantastický luxus doslova v každém detailu, venkovské jídelny jsou o poznání jednodušší. Vždy jsou však přehlídkou vkusného vybavení a zavedeného uspořádání.

Barvy francouzských jídelen jsou většinou klidné, pastelové, ale i zde se najde několik nápadů s jasnými barevnými akcenty. Těmito akcenty mohou být barevné květiny jak v podobě dekorací na stolech, tak na potahových látkách židlí. Židle perfektně ladí ve všech jídelnách s celkovou atmosférou interiéru, kterou vždy podpoří dřevěný stůl jako dominanta jídelny. Významnou úlohu zde hrají také dobové příborníky, svícny na stolech a velmi často i památeční servisy, na kterých je servírováno několik chodů.

V galerii vám nepředkládáme žádné jídelny ze zámků a sídel, nic, co by bylo sestaveno jen pro oko anebo na přání fotografů. Jedná se o skutečné jídelny skutečných francouzských rodin, které je dnes a denně využívají, aby se sešly u rodinné večeře a společně strávily příjemné chvíle.  

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, design-remont.com

Dále čtěte

Francouzské stylové kuchyně

Francouzské stylové kuchyně

Možná patříte mezi vyznavače Francie a jejího umění nebo jsou vám jen sympatičtější její skvělá vína a aromatické sýry nebo snad kuchyně? My vám nabízíme také kuchyně. Francouzské a stylové.

Atmosféra jižní Francie díky dekoracím

Atmosféra jižní Francie díky dekoracím

Provance, oblast v jižní Francii, kraj bohatý na barvy a tradice, může posloužit jako zajímavá inspirace pro výzdobu vašeho domova.

Koupelna ve francouzském stylu

Koupelna ve francouzském stylu

Interiér koupelny ve francouzském stylu se vyznačuje svou elegancí a romantickým nádechem. Dává přednost vícero střídmým dekoracím a zaměřuje se na preciznost detailu. To mají společné oba francouzské styly bydlení, jak ten provensálský, jež má venkovštější charakter, tak i pařížský, který je poněkud více strohý a nebojí se ani extravagantních prvků.

Jak vybrat barvy do jídelny

Jak vybrat barvy do jídelny

Není vždy jednoduché vybrat barvy do bytu, a pakliže je třeba vybírat barvy například do kuchyně propojené i s jídelnou, může být výběr ještě složitější.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Julie1234
od: Julie1234 | 26. 09. 2016, 17:22

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-u... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist