Neviditelné dveře dodají interiéru styl

21. 9. 2016 | Interiér

Dveře mohou být ozdobou interiéru. V poslední době se prosazují takzvané neviditelné dveře a skryté zárubně. Díky nim dveře doslova splynou se zdí a mohou se stát prakticky nepostřehnutelnými. Tento nový prvek vnáší do bydlení nové možnosti a je na umění designérů, jak jej využijí. Možnosti jsou neomezené.

I potlačené může vnést do interiéru vzrušení a neotřelou eleganci. Tím, že dveřní zárubně sjednotíme s hloubkou stěny, můžeme dveře naprosto potlačit, nebo je naopak nechat vyniknout tím, že zvýrazníme jejich povrch zajímavým dekorem. Dveře ve stěně již nejsou orámovány zárubněmi, ale jsou ohraničeny pouze tenkou spárou mezi okolní stěnou a dveřmi. Můžeme z nich udělat nový nástěnný prvek jako třeba obraz.

Výhodou neviditelných dveří je i to, že na ně můžeme nanést materiál shodný s okolní stěnou. Toho lze dosáhnout několikerým způsobem. První volbou jsou standardní dřevěné dveře s kartonovým povrchem, který umožňuje nanesení tapety, nebo shodnou výmalbou se sousedící stěnou. Druhou volbou jsou dveře pro případ, že je okolní zeď jednobarevná nebo obložená dýhou či laminátem. Na svém povrchu totiž tyto dveře mohou nést různé materiály – jako například sklo, dýhu či laminát, a pokud je stejný materiál použitý jako obklad sousedící stěny, je o neviditelné dveře opět postaráno.

Jedinečný designový prvek přináší do vašeho interiéru vzrušení, zábavu i neotřelou eleganci. Eliminací viditelného rámu dveří se dosáhne jednolitosti stěny a nadčasové elegance. Ve stavebním otvoru je viditelné pouze dveřní křídlo, které se vlastně stává součástí plochy stěny. Dveře ve stěně již nejsou orámovány zárubněmi, ale jsou ohraničeny pouze tenkou spárou mezi okolní stěnou a dveřmi. Někdy jsou zárubně plně skryté ve stěně, jindy mají úzký kovový rámeček, který neslouží pouze jako designový prvek, ale slouží k ochraně hrany průchozího otvoru proti mechanickému poškození.

Díky těmto možnostem se může vaše fantazie nebo schopnosti designéra či architekta rozmáchnout dosud netušeným způsobem. Může je sladit s okolní stěnou i s interiérem, nebo naopak nechat vystoupit ze stěny jako neotřelý kontrastní prvek. Vybírat lze z různých variant otevírání – jak levé, tak pravé i otevírání na lícovou stranu směrem z niky nebo do niky.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: J.A.P, Next, SORTIM Praha

Dále čtěte

Dveřím budou letos dominovat čisté linie a tepelné úspory

Dveřím budou letos dominovat čisté linie a tepelné úspory

Stejně jako například nábytek či výmalba podléhají módním trendům i další prvky bydlení, a to včetně dveří. Těm interiérovým budou pro letošní rok dominovat střídmý vzhled a masivní dřevo, vchodové dveře se spíš než na design zaměří na tepelné úspory.

Bydlení plné inspirace

Bydlení plné inspirace

Baví vás tvořit, vytvářet anebo zkrátka jakkoliv jinak rozvíjet tvůrčí potenciál a vybíjet svoji kreativitu? Máte hlavu plnou nápadů, ale v momentě, kdy přijdete k vám domů a chcete se dát do díla, zjistíte, že je najednou veškerá inspirace a nadšení pryč? Čím to může být?

Interiérové dveře, které si zamilujete

Interiérové dveře, které si zamilujete

Při výběru dveří je třeba řešit spoustu praktických vlastností. U rámových dveří takové vlastnosti můžete brát jako samozřejmost a prostě se do nich jen zamilovat. Upoutají vás například moderním způsobem zasklení bez zasklívacích lišt.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 465 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 10:32

Přeji krásnou sluníčkovou sobotěnku Venku je... Číst

aprill1
od: aprill1 | 01. 10. 2016, 07:25

Krásné sobotní ráno. Copak se to děje, že to ta... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:52

I když se blíží čas plískanic, stále mi na zahr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:35

Dnes byl opravdu nádherný den [attachment=4:4... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist