Living > Interiér > Interiér > Návštěva dvou vzorových bytů v projektu Fuxova. Pro milovníky jemných přírodních tónů

Návštěva dvou vzorových bytů v projektu Fuxova. Pro milovníky jemných přírodních tónů

17. 2. 2016 | Interiér

Vzorové byty jsou pro developery důležité, protože dokážou zájemcům nabídnout poměrně přesnou představu o možnostech a vybavení bytu. A také zajímavou inspiraci. I proto jsou tyto projekty zadávané předním architektům. Pojďme se podívat do dvou bytů projektu Fuxova v bratislavské Petržalce, které vytvořili designéři z AM architects.

Bytový dům Fuxova disponuje 276 byty od jedno až po čtyřpokojové, jde tedy o poměrně velký projekt. Nabízí výhody zajímavé bratislavské lokality ve spojení s dobrou občanskou vybaveností. Moderní architektonické řešení a promyšlené dispozice bytů dělají z projektu zajímavou stavbu. Obyvatelé vyšších pater se mohou kochat výhledem na Chorvatské rameno, historické centrum nebo Bratislavský hrad.

Developer nechal připravit dva zařízené byty – dvou a třípokojový. „Můžete se po místnostech projít, což je důležité, abyste získali přesnou představu o velikosti a prostorovém uspořádání,“ říká architekt Boris Schultz z ateliéru AM architects a pokračuje: „Zároveň jde o jakousi studii možností zařízení, kde se můžete inspirovat konkrétními nápady.“ Ve vzorovém bytě si můžete ověřit povrchové úpravy a kvalitu vybavení, které nabízí developer v rámci standardu – podlahy, obklady, dlažbu, sanitu či dveře.

Zařízení takového vzorového bytu je pro designéra náročné, protože by se měl trefit do vkusu většinového klienta, což může omezovat jeho kreativitu. Na druhou stranu ho nesvazují žádná omezení, která jsou mu při práci s konkrétním klientem kladena. Architekt tak může představit své nápady, ale i zásady a pravidla, o kterých je přesvědčen, že jsou všeobecně užitečné – například ve větším z bytů má pračka oddělené místo skryté za dveřmi.

„Když není místo pro samostatnou prádelnu, působí takto umístěná pračka nejméně rušivě. Určitě by neměla být v otevřené kuchyni, kde by mohla hlukem vadit obyvatelům při trávení společného času. Když to prostor jen trochu umožňuje, snažíme se pro ni najít jiné místo, aby koupelna zůstala relaxační místností,“ upozorňuje architekt Schultz. „Další naší zásadou je oddělené WC i v menších v bytech. Samozřejmě v něm musí být i umývadlo, protože bez něho není WC samostatné.“

V obou bytech byly zvoleny přírodní barevné kombinace. „Byt je zařízený tak, aby oslovil 9 z 10 lidí. Možná to není něčí šálek kávy, ale do nějakých výstřelků ohledně vzorů a barev nelze v tomto případě jít,“ konstatuje architekt. Díky nadhledu a promyšlenému přístupu se designérům podařilo najít správný poměr praktičnosti, útulnosti, univerzálnosti a originálních nápadů.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: www. fuxova.sk

Dále čtěte

Návštěva je inspirativní, dívejte se

Návštěva je inspirativní, dívejte se

Při vybavování vlastního bydlení jistě přijde vhod nějaká inspirace, např. návštěva cizího bytu, prolistování magazínu o bydlení a nebo třeba jen procházka po showroomech interiérových studií a obchodů. Zkuste se „projít“ a najít inspiraci třeba právě tady.

Návštěva výjimečného bytu, pojďte se podívat!

Návštěva výjimečného bytu, pojďte se podívat!

Asi nejdůležitějším momentem před zahájením tvorby uměleckého díla, je inspirace a nebo jaké si tušení o tom, jak by měly věci vypadat. A s navrhováním interiéru bytu je to stejně tak. Konec konců, architektura sice není volné Umění, musí respektovat spoustu technicko hospodářských parametrů, ale Umění to je. Nechte se tedy inspirovat výjimečným bytem, na jehož návštěvu vás právě teď zveme.

Projekt k vašemu vysněnému domu

Projekt k vašemu vysněnému domu

Pořídili jste si pozemek, zjistili vše potřebné a teď přemýšlíte, jaký zvolit dům? K tomu budete potřebovat hromadu času a trpělivosti, protože shodnout se s e všemi členy rodiny bývá leckdy úkol nelehký. Ať už se rozhodnete pro domek typizovaný nebo šitý vám přímo na míru, vždy budete potřebovat vypracovat projektovou dokumentaci. Co všechno to obnáší?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Gerbera

Gerbera

Gerbera je známá jako velmi oblíbená řezaná květina, která vydrží ve váze i 14 dní. Některé její odrůdy se však hodí i...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 28. 09. 2016, 13:00

Hezké odpoledne všem. Dopoledne jsem trávila v ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 28. 09. 2016, 11:05

Přeji krásný sváteční den U nás trochu pod m... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 28. 09. 2016, 09:38

Krásné sváteční ráno, posílám fotky Pastelky pr... Číst

Sena
od: Sena | 28. 09. 2016, 08:46

Také přeju dobré ráno. V plánu máme s domácím s... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist