Living > Interiér > Interiér > Květy v interiéru? Klidně! V kuchyni, koupelně, na dveřích…

Květy v interiéru? Klidně! V kuchyni, koupelně, na dveřích…

10. 3. 2016 | Interiér

S dnešními technologiemi není problém nechat rozkvést sklo nebo i jiné povrchy. Motivem přitom nemusí být jen květy, ale třeba vaše oblíbená fotografie nebo geometrický motiv. Inspirujte se v naší velké fotogalerii.

Grafiku do každé místnosti

Pojem Grafosklo je docela znám. Sama nezapomenu na svůj úžas, když jsem poprvé viděla velký květinový motiv použitý jako obklad v kuchyni a zjistila, že se nejedná o tapetu, ale o zatavený dokonale hladký povrch, který se skvěle vypadal a stejně dobře se udržoval.

„Do designového skla – Grafoskla si můžete nechat zalaminovat jakýkoliv motiv, dekor či fotografii. Váš interiér tak mohou zdobit například kopretiny, vlčí máky, lilie nebo krásně kvetoucí jabloň či třešeň,“ říká pan Petr Paksi z J.A.P., která se zabývá výrobou dekorativních skleněných prvků v interiéru a dodává: „Grafosklo je tvrzené neboli kalené sklo, které slouží jako ochrana grafiky. Zalaminovaný motiv je tak chráněn proti mechanickému poškození, vodě, vlhkosti, teplu či nečistotám. Proto je možné využít ho mimo jiné i jako zástěnu kuchyňské linky či obklad v koupelně.“

Zajímavé je jeho téměř univerzální použití. Kromě jiného jím lze nahradit obklady v koupelně. Designéři toho rádi využívají k optickému propojení celého bytu a motiv použitý v koupelně na zástěně, zopakují na dveřích, jako obraz v obýváku a ještě v kuchyni na stěně. Celý byt tímto neobvyklým detailem nesmírně získá.

I dvířka umí kvést...

Na povrch nábytkových dvířek a dalších ploch můžete přenést nejrůznější motivy pomocí technologie Overface. „Technologie digitálního potisku umožňuje potisknout nábytkové plochy jakýmkoliv grafickým motivem nebo fotografií,“ vysvětluje pan Martin Dusík Trachea, a.s., která se výrobou dvířek nábytku zabývá. „Pokud máte v oblibě rostlinné motivy, můžete si v naší databázi vybrat z opravdu široké škály. Od realistických vyobrazení konkrétních květin, jako jsou například rudé vlčí máky, až po stylizované rostlinné vzory, které mohou v některých případech připomínat abstraktní geometrické obrazce.“

Koupelna kvetoucí po celý rok...

Dalším způsobem, jak přenést nějaký motiv na nábytek, je připevnění skleněné plochy na přední stranu skříněk. Tato technika se velmi osvědčuje u koupelnového nábytku, neboť činí povrch voděodolným.

Využívá ji i výrobce koupelnového nábytku Dřevojas ve své modelové řadě Image. Sáhnout můžete po některém ze standardních motivů slunečnice, lilie, kámen či bambus. Nebo si můžete vybrat z několika milionů motivů, kterými disponuje obrazová databáze firmy.

Zařizujete obývací pokoj? Poraďte se na forum.living.cz

Text z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Dřevojas, www.drevojas.cz, J.A.P., www.japcz.cz, Trachea, www.trachea.cz.

Dále čtěte

Kuchyň jako samostatná místnost a nebo jako kuchyňský kout v obývacím pokoji?

Kuchyň jako samostatná místnost a nebo jako kuchyňský kout v obývacím pokoji?

Současným standardem v oblasti dispozičního řešení novostaveb, jsou byty s kuchyňskými kouty, které takřka vytlačily tradiční kuchyně pojímané jako samostatné místnosti. Dnešní 3 + kk je vlastně standardní 2+1 s obytnou kuchyní, která se počítá jako další pokoj.

Koupelna ve vašem stylu? Trvejte na svém!

Koupelna ve vašem stylu? Trvejte na svém!

Láká vás uvolněný styl jihu Evropy? Trochu venkova, ležérní elegance a nebo si představujete koupelnu spíše jako místo s atmosférou vyložené „country“ ? Možná je vám ale blízký meditativní charakter „feng shui“? Nic není problém, stačí se jen rozhlédnout po nabídce na trhu. A žádejte přitom adekvátní služby!

Chyby v zařizování obýváku aneb Jak udělat z typicky českého obýváku světový

Chyby v zařizování obýváku aneb Jak udělat z typicky českého obýváku světový

V českých interiérech se přes všechnu osvětu i velkou a často zajímavou nabídku nábytkářským firem objevují chyby, které je vrací někam do 80. let. Jak na to, abyste měli moderní a funkční obývák, ve kterém vás nebudou strašit duchové minulosti?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 466 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Sena
od: Sena | 01. 10. 2016, 18:59

Felerko ráda tě vidím. Drž se. Cukr při troše d... Číst

Feler-ka
od: Feler-ka | 01. 10. 2016, 14:57

Ahoj, selčičky. Tak jsem v cz a nevím odkuď zač... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 01. 10. 2016, 12:57

Ahoj vespolek, máme taky krásný den, já i leniv... Číst

Milan887
od: Milan887 | 01. 10. 2016, 12:48

Já jsem dlouho hledal projektanta, ale nakonec ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist