Living > Interiér > Interiér > Komiksy nejsou jen pro děti

Komiksy nejsou jen pro děti

31. 12. 2015 | Interiér

Výzdoba interiéru v duchu komiksových příběhů může být důvodem partnerských sporů. Dříve než padne kategorické rozhodnutí, představte si, že vás ze zdi chrání jeden ze superhrdinů. Nebylo by to v současné době nanejvýš příjemné?

Nesmrtelný pop-art

S adaptacemi hrdinských komiksových příběhů se doslova roztrhl pytel. A současně zavalila trh i nabídka rozmanitých předmětů s hrdinskými motivy. Ačkoli mohou na první pohled působit dětinsky, jejich vhodné zakomponování do interiéru dokáže interiér oživit a dodat mu hravost.

Styl zvaný pop-art, pro nějž jsou komiksové motivy jedním ze zřetelných prvků, má v bytovém designu svou tradici. Ačkoli pop-artisté v čele s Andy Warholem a Royem Lichtensteinem bojovali svým uměleckým pojetím s masovostí současné společnosti, nesmrtelné parafráze na jejich díla dominují od 60. let minulého století v nejednom obývacím pokoji. Poslední dobou však sítotisky vášnivé Marylin a campbellových polévek vystřídali Neuvěřitelní Hulkové či Úžasní Spidermani.

Nechte hrdiny vyniknout

Vytvořit v interiéru podmínky pro vyniknutí komiksových prvků si žádá odvahu. Nejlépe výrazné barvy dekoračních prvků vyniknou ve světlém bytě, kde jsou nábytkové kusy kombinovány cestou protikladů. Například, kdy chlad bílé a modré barvy narušují jednotlivé sytě červené prvky v podobě minimalistických sedaček. Nic nebrání dominantní nábytkové prvky do motivů komiksových příběhů obléci. Ohnivou sedačku pak může pozdvihnout konferenční stolek polepený stránkami komiksu.

Samotné komiksové výjevy by měly mít vlastní ozdobnou zeď. Nechcete-li plochu stěn polepit plakáty, jsou ideální volbou jednoduché černé rámy. Laděný komiksový design vynikne v jednoduchých geometrických tvarech.

Na textilních doplňcích můžete nechat rozehrát další popartový prvek – rastrování. Budete-li chtít navodit dojem, že je vaše domácnost po vzoru starých plakátů a časopisů vytištěna jehličkovou tiskárnou, volte polštářky, závěsy či ubrusy se vzorem strukturovaných bodů. Interiér nakonec podtrhnou drobné detaily v podobě stylizovaného čajového servisu, hrdinských nástěnných hodin či ukládacích plechových boxů.

A jsou-li vám komiksové příběhy velmi blízké, proč ve své domácnosti nenechat hrdinský příběh rozehrát? Pořiďte si na lednici vtipné magnetky tvarované do bublin, na které je možné psát vzkazy, a dobrodružství může začít. Nakonec největším hrdinským činem bývá přimontovaná polička či vyčištěný kuchyňský odpad.

Text: Lenka Malá
Foto: Pinterest.com

Dále čtěte

Moderna –soudobý artefakt v kuchyních

Moderna –soudobý artefakt v kuchyních

Dnešním trendem je zařizovat kuchyni jako ucelenou část moderního interiéru, nikoliv jako oddělenou jednotku, která má být skryta před zraky přátel a rodiny. Už dávno není jenom přípravnou pokrmů. Kuchyní se rádi prezentujeme a rádi ji ukazujeme, stejně jako je tomu v případě uměleckých děl, vytvořených ve stylu aktuální moderny.

Obdivuhodné černobílé ložnice

Obdivuhodné černobílé ložnice

Možná máte pocit, že černá barva není ta správná volba pro prostory, kde se spí a relaxuje. Ale my doufáme, že po přečtení dnešního článku a prohlédnutí všech inspirativních černobílých ložnic, které jsme pro vás shromáždili do dnešní fotogalerie, změníte názor. Samozřejmě, vše je věcí osobního vkusu, ale někdy možná až zbytečně často zůstáváme ve starých vyježděných kolejích a nepřipouštíme změnu. Třeba tomu bude s vaší ložnicí jinak.

Moderní loftové bydlení v trendovém dekoru

Moderní loftové bydlení v trendovém dekoru

Bez nadsázky se dá říci, že dnes vám představíme nádherný německý loft, který doslova udeří kontrastní výzdobou a velmi originálními dekoracemi. Jeho tvůrci si vzali inspiraci z přírody a se ztvárněním loftového bytu si poradili opravdu příkladně. Pojďme tedy nahlédnout, co se skrývá za jeho vstupními dveřmi.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Plamének

Plamének

Plamének je stálezelená popínavá rostlina. Květenství odrůdy Clematis bylo vyšlechtěno až do současné podoby velkokvětých...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 461 aktivních uživatelů 73 146 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 25. 09. 2016, 21:49

My s pritelem jsme spokojeni s odvedenou praci ... Číst

pafas
od: pafas | 25. 09. 2016, 21:03

Dobrý den. Řeším problém s vjezdem do zahrady. ... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 20:31

[quote="pastelka-růžová":c6017].....n... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 20:28

Pastelko, jasně, že máš podepsanou omluvenku ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist