Living > Interiér > Interiér > Inspirováno francouzským venkovem

Inspirováno francouzským venkovem

21. 1. 2014 | Interiér

Máte také pocit, že Francouzi se snad už narodili se smyslem a uměním aranžovat věci naprosto dokonalým způsobem? Jejich schopnosti jsou v tomto směru doslova nepřekonatelné. Interiéry zařízené ve francouzském stylu navozují příjemný pocit intimity, soukromí a elegance v jednom, jsou vkusné a originální, neopakovatelné a pro většinou z nás velmi lákavé.

Francouzský interiér působí vždy útulně a zabydleně. Všechno, jako by zde bylo na tom správném místě, všechno spolu vzácně ladí a harmonizuje. Takový je vždy i celkový dojem z místností. Francouzský venkov a jeho styl je velmi inspirativní pro milovníky vintage stylu. Naleznete v něm proto starožitné příborníky a kredence a v nich spoustu krásného starožitného porcelánu. Většina z nich má nádech patiny, někdy přirozené, někdy uměle vytvořené, ale vždy velmi vkusně provedené.
 
Klíčem k tomu, jak si vytvořit svůj interiér ve francouzském stylu, může být i nákup nábytku ve starožitnictví, v on-line obchodech specializovaných webů a také v nejrůznějších bazarech. Rozhodně to vyjde vždy levněji, než kdybyste si pořizovali nový kus nábytku anebo si jej dokonce nechali udělat na zakázku.

Francouzský styl bydlení: inspirativní fotogalerie

 francouzský styl bydlení fotogalerie inspirace

Zmíníme-li další vášeň Francouzů, kterou je sběratelství, i v tomto směru Francouzi dokážou své sbírky vystavit doma s okouzlujícím vkusem, elegancí a přitom zcela nevtíravě. Na venkově jsou tyto sbírky často spojeny s mysliveckou vášní.

Dalším prvkem, který nelze ve francouzském interiéru přehlédnout, jsou bylinky, a to v jakékoli podobě. Setkáme se s nimi jako s kořením pěstovaným doma pro dochucování pokrmů, jako se sušenou dekorací, jako s dekorem na porcelánu. Překvapivě převažuje levandule.

K francouzskému venkovskému stylu také neodmyslitelně patří různé ručně vyráběné dekorace jako koberečky, dečky, potahy na dekorační polštářky, přehozy na křesla, plédy, dečky na stolech a stolcích.

Příjemnou atmosféru v takovém venkovském sídle každé rodiny pomáhají dotvářet nejrůznější dekorativní nezbytnosti, jako jsou lampy, svíčky, proutěné košíky a také všudypřítomné kytice živých květin.

Patinovaný nábytek a populární romantika francouzského venkova“ to je název jednoho z našich starších článků, který vás rovněž zavede na francouzský venkov.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: zarahome.com

Dále čtěte

Bydlení ve francouzském stylu

Bydlení ve francouzském stylu

Francouzská kuchyně a styl oblékání se u nás zabydlely už dávno. Rustikální francouzský design se ale do našich domovů vkrádá velmi zvolna poslední tři roky. Když se však o něj začnete zajímat, zamilujete si ho.

Francouzské stylové kuchyně

Francouzské stylové kuchyně

Možná patříte mezi vyznavače Francie a jejího umění nebo jsou vám jen sympatičtější její skvělá vína a aromatické sýry nebo snad kuchyně? My vám nabízíme také kuchyně. Francouzské a stylové.

Francouzská okna vám pomohou ušetřit!

Francouzská okna vám pomohou ušetřit!

Moderní bydlení je dnes již ve valné většině spojené s krásným výhledem. Velké prosklené plochy propojují nejen exteriér s interiérem, ale chrání také obyvatele domů před nepříznivými klimatickými vlivy. Tato očekávání vám mohou splnit francouzská okna, záruka bezprostředního kontaktu s okolím a možnost snadného přístupu na váš přilehlý pozemek.

Bydlení v námořnickém stylu

Bydlení v námořnickém stylu

Léto a s ním i chuť cestovat a poznávat jiné kraje, zvláště ty u moře nás často inspirují k tomu, abychom si své byty anebo alespoň některé z pokojů zařídili inspirováni stylem obvyklým právě v těchto místech. Takový námořnický pokoj nám jistě nedá zapomenout na příjemnou dovolenou na kterémkoli mořském pobřeží.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 466 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Feler-ka
od: Feler-ka | 01. 10. 2016, 14:57

Ahoj, selčičky. Tak jsem v cz a nevím odkuď zač... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 01. 10. 2016, 12:57

Ahoj vespolek, máme taky krásný den, já i leniv... Číst

Milan887
od: Milan887 | 01. 10. 2016, 12:48

Já jsem dlouho hledal projektanta, ale nakonec ... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 10:32

Přeji krásnou sluníčkovou sobotěnku Venku je... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist