Living > Interiér > Interiér > Eklekticky navržený design interiéru

Eklekticky navržený design interiéru

2. 1. 2014 | Interiér

Stylů v jejichž područí lze rozvrhnout interiéry včetně umístění veškerého nábytku i dekorací je skutečně neuvěřitelné množství. Možná právě proto si v současnosti mezi touto designérskou motanicí, razí svou cestu takzvaný eklektický design interiérů.

Eklektický styl v podstatě čerpá z vícero návrhářských směrů, koncepčních myšlenek a inspirativních zdrojů. Z těchto pramenů si pak můžete pro určitý interiér vyselektovat to, co vám nejvíce vyhovuje, načež všechny vybrané aspekty následně spojíte v jeden ucelený design.

Pokud se rozhodnete, že nechcete při zařizování vašeho domova propadnout všedním konvencím běžných, zaškatulkovaných designérských stylů, pak je právě eklektický způsob vybavení interiéru tím pravým směrem, jímž byste se měli ubírat. Velkou výhodou je, že se tak můžete dopracovat i k tomu, že v podstatě vytvoříte vlastní unikátní styl, barvu či vzor.

Velká fotogalerie moderních interiérů

moderní designové interiéry fotogalerie

Pro tento kreativní směr, kde utváříte individuální design, specifický pro potřeby určité místnosti, ale i pro povahové vlastnosti osob, jenž budou interiéry obývat, je rozhodně vhodný pro všechny kreativce a tvořivé nátury.

Do eklekticky pojatého designu interiérů skvěle zapadnou dekorace a zdobné doplňky vlastní výroby a naprosto dokonale zde vyniknou i tvůrčí nábytkářské projekty. Tento designový útvar, jako by byl přímo stvořený pro rozličné druhy svépomocí vyrobeného nábytku.

Jako příklad perfektně poslouží třeba stále populárnější  nábytek, vyrobený z dřevěných palet,  bezpočet druhů materiálově i dekorativně rozličných stínítek lamp a interiérového osvětlení obecně anebo kupříkladu vlastnoručně vyrobené nástěnné dekorace, rámy zrcadel a mnoho dalších, obdobných interiérových prvků.

Lucie Sýkorová

Foto: davidreport.com, myunva.com,  idesignarch.com, interiorclip.com, houzz.com, adorable-home.com, liftupthyneighbor.com 

Dále čtěte

Design snoubící se s přírodou

Design snoubící se s přírodou

Žádaný trend nábytku a zvláště u milovníků designu je masivní dřevo a dřevěné doplňky. Přírodní materiály jdou ruku v ruce s charakteristickými, jednoduchými tvary. Přání přírodního charakteru interiéru a interiérových doplňků je v současnosti trendem číslo jedna.

Moderní glamour styl - znovuobjevený trend pro rok 2014?

Moderní glamour styl - znovuobjevený trend pro rok 2014?

Pod pojmem glamour si mnozí z nás představí styl plný luxusu, módní elegantní styl. Není to však jen pouhý luxus ale zároveň i jistá rafinovaná jednoduchost. Může představovat například kombinaci výrazného nábytku se světlými neutrálními barvami. Často se v něm střídají také styly a žánry, kupříkladu umísťováním starožitných předmětů vedle nejrůznějších objevů z bazarů a trhů.

Interiéry ve stylu kubismu

Interiéry ve stylu kubismu

Kdo by neznal slavného Pabla Picassa a pro něj tolik typický kubismus. Nemusíte však vlastnit originální obrazy za miliardy korun, abyste se mohli tímto poněkud úsečným stylem obklopit i u vás doma.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Měsíček lékařský

Měsíček lékařský

Měsíček lékařský je sice jen jedním z asi dvaceti druhů měsíčků, rozhodně je ale nejznámější a u nás se málokdy setkáte s...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 402 aktivních uživatelů 73 110 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 31. 07. 2016, 08:36

Hezkou neděli přeju . Téda, Heni, vy ste išli... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 31. 07. 2016, 07:52

Pěknou neděli přeju, tak mám další "vlnu&q... Číst

lukyno
od: lukyno | 30. 07. 2016, 23:45

No ty co ještě nebudou mít vůči tobě splacené, ... Číst

Sena
od: Sena | 30. 07. 2016, 21:08

Henrietko taky vás čeká ještě hromada roboty. M... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist