Living > Interiér > Interiér > Čisté a útulné: Takové je skandinávské bydlení

Čisté a útulné: Takové je skandinávské bydlení

18. 2. 2016 | Interiér

Skandinávské bydlení není jen známý nábytkářský řetězec. Nejde ani o sterilní styl, který působí chladně a neosobně. Ve Skandinávii je vše o světle, čistotě a útulnosti. Nechte se inspirovat tím nejlepším, co seveřané nabízejí.

Čisté a útulné: Takové je skandinávské bydlení

Skandinávie v Čechách? Jak vypadá skandinávský styl bydlení u nás, se pokochejte na www.Favi.cz. V největším on-line katalogu s nábytkem a dekoracemi najdete také to nejlepší z tuzemských domácností.

V jednoduchosti je krása

Skandinávský styl je opředen mnoha mýty. Zlý jazykové tvrdí, že je studený a neosobní. Pravda je ale jinde. Seveřané vynikají svou praktičností a jednoduchostí, útulnost je pro ně ale vždy na prvním místě.

Vzhledem k tomu, že ceny bytů se v skandinávských zemích šplhají vysoko, je nutné šetřit na jejich velikosti. A dodat útulnost jinde. Prim hraje světlo a jemné barvy v interiéru, které skandinávským bytům dodají pověstnou vzdušnost.

TIP: Začněte u těch největších kousků, jako jsou sedací soupravy nebo konferenční stolky, které už můžete libovolně doplňovat drobnějšími dekoracemi a doplňky ve skandinávském stylu.

Ideacollective.cz

Materiály? Jedině z přírody

Není žádným překvapením, že Skandinávie žije přírodními materiály. Sepětí s přírodou je pro seveřany důležité, proto se dřevo, kov a kůže objevuje v interiérech poměrně často. Právě materiály jako kov č sklo oživují neutrální základ interiéru. Všudypřítomné dřevo jej naopak opticky zateplí a dodá mu příjemnou útulnost.


Arkon Ateliér

Barvou proti zimním tmám

Když přijde na barvy, pak na stěnách tradičně dominuje bílá, případně jemná krémová barva. Volba světlých odstínů je opodstatněná. Skandinávské státy si jí vynahrazují nedostatek světla, se kterým zápasí především v zimních měsících. Lékem na depresi jsou pak syté barvy, které jinak světle laděný interiér nenásilně oživí. Seveřané nejčastěji volí zářivě žlutou, světle modrou nebo tóny červené. Nevyhýbají se ani abstraktním vzorům na tapetách a čalounění.


0,5 Studio

Žádný masiv, jen čisté linie

Ve Skandinávii nenarazíte na masivní a složitě zdobený nábytek. Skandinávský styl se oddává jednoduchosti a tedy jemným a čistým liniím. Podobně je na tom i s doplňky. V bytě pravého seveřana nenajdete žádné lapače prachu. Když si do svého interiéru pořídí dekoraci, je zpravidla zcela v souladu se skandinávským přírodním sepětím. Kromě kovu, kožešin a dřeva se v interiéru často opakuje kontrastní černá barva – kupříkladu na okenních rámech či jednoduchých fotorámečcích. Oblíbeným dekorem jsou plakáty s různými typografickými styly – opět v jednoduché černé či jemných tónech modré.


Andrea Jašková Architekt

Máte ke skandinávskému bydlení blízko? Inspirujte se, jak český byt přeměnit v oázu seveřana.

Dále čtěte

Švédská inspirace v bílé a černé

Švédská inspirace v bílé a černé

Styl skandinávského bydlení, tolik oblíbený časopisy pro svou fotogeničnost, vychází přirozeně z podmínek severského státu. Pokud za oknem vládne půl roku převážně tma, potřebujete mít prostě světlo v bytě. A není nic světlejšího, než bílá.

Skandinávský styl bydlení - líbí se vám?

Skandinávský styl bydlení - líbí se vám?

U designérů se obliba stylů velmi často mění, ale poslední 3 roky se v jejich zakázkách objevují požadavky na skandinávské bydlení. Co si o něm myslíte vy?

Skandinávský venkovský dekor s rustikálními prvky

Skandinávský venkovský dekor s rustikálními prvky

V parném létě, uprostřed dovolených a prázdnin si můžeme jen stěží představit krásnější a příjemnější místo, kde bychom chtěli trávit volné dny, než je chata uprostřed lesů, blízko vody a obklopena všemi dostupnými půvaby přírody. Takovou podobu na sebe vzala i chalupa, na kterou můžeme narazit na polském venkově.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Sakura (Třešeň japonská)

Sakura (Třešeň japonská)

​Sakura (Třešeň japonská, Třešeň sakura) je strom dosahující výšky 3 - 7 m. Sakury jsou rozmanité a tak sáhnout můžeme od...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Sena
od: Sena | 29. 09. 2016, 19:33

Na zahradě Bibi, na zahradě. Shodli jsme se s d... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 29. 09. 2016, 18:37

Ách, to byl dnes krásný den . Celý den slunce... Číst

DanaKote
od: DanaKote | 29. 09. 2016, 17:31

Ballerina Dreams ? Číst

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:38

Díky všem za rady,stále nějaké změny,až... bude... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist