Living > Interiér > Interiér > Bytové fontánky zharmonizují interiér

Bytové fontánky zharmonizují interiér

15. 5. 2013 | Interiér

Kdopak by se nechtěl doma cítit příjemně? Po celodenním stresu a shonu většinou hledáme útočiště v zázemí svého domova. Padající kapky vody z fontánky vytvářejí příjemnou zvukovou kulisu, která přináší uvolnění pro vaše tělo i mysl.

Interiérové fontány se v dnešní době těší veliké oblibě na celém světě. Bytové fontánky oživí prostor a výrazně promění celkovou atmosféru. Vhodně umístěná fontána rozhodně zaujme i návštěvy v domě, neboť jde o velmi elegantní a stylovou ozdobu. Ve větších prostorách se skvěle vyjímají vodní stěny a vodopády.

Pokojové fontánky výjimečných tvarů a barev z kvalitních materiálů zaručí originalitu vašeho domova. Svou estetickou hodnotou mohou významně přispět k luxusnímu vzhledu daného prostoru. Fontány jsou vyráběny nejen z keramiky, ale zejména z přírodních i vzácných kamenů, jako je například růženín aj.

Velká fotogalerie moderních interiérů

moderní designové interiéry fotogalerie

Fontány a Feng Shui
Fontány jsou velmi silné generátory energie oživující daný prostor. Tekoucí voda ve fontáně symbolizuje pohyb energie, která vás osvěží a probere k čilosti i ostatní členy rodiny. Zvuk příjemně žbluňkající vody odplaví stres a efektivně pročistí unavenou hlavu.

Prostor svého domova si můžete pomocí interiérové fontány výborně zharmonizovat podle zásad Feng Shui. Pro podporu zdraví a rodiny je vhodné umístit fontánku v jihovýchodní části prostoru. Pamatujte na to, aby fontána byla otočená tak, aby voda stékala směrem do místnosti, nikoli ven.

Chcete-li posílit svou kariéru, je vhodné umístit fontánu do severního kouta místnosti, neboť vodní živel na severní straně přináší štěstí v kariéře. Pokud chcete podpořit hojnost a prosperitu ve svém životě, je doporučeno z pohledu Feng Shui umístit fontánu v jihovýchodní části místnosti.

Pokojové fontány a zdraví
Bydlíte v paneláku a máte doma astmatika? Osvěžující bytové fontánky přirozeně zvlhčují a pročišťují vzduch v prostoru. Při stékání vody se ve fontáně uvolňují miniaturní kapičky, které na sebe vážou prachové částice a pyl, čímž vzduch v místnosti přirozeně filtrují.

Takovým zvýšením vlhkosti vzduchu zabráníte vysušování pokožky a sliznice. Proto jsou optimálním doplňkem v překouřených, nebo příliš suchých či klimatizovaných místnostech nejen panelákových bytů.

 Text: Alexandra Rohanová
Foto: simplyfountains.com, furniturearcade.com, homerevo.com, gardenallaglow.com, soothingwalls.com, torange.us, myhome.ru, earthandwaterstudios.com, windows-of-fashion.com, casa-si-gradina.ro, houzz.com, moydommoyakrepost.ru, roomidea.net, gardenandponddepot.com, camelotliving.com, awants.com, fountainseverywhere.com, ebay.com, ajilbab.com

Dále čtěte

Nafoukněte dětem vodní ráj

Nafoukněte dětem vodní ráj

Máte doma ratolest a nevíte, jak ji v létě zabavit? Zkuste pořídit bazén! Nemusíte rovnou investovat deseti tisíce do zabudovaných koupališť, těch menších nafukovacích je na trhu taky docela dost. A co víc, nemusíte cachtání ve vodě omezovat jen na vlastní zahradu nebo balkon, ale malé koupaliště můžete svému capartovi vozit s sebou i na návštěvy ke známým nebo na dovolenou.

Vodní království šité na míru

Vodní království šité na míru

Akvárium pořizujeme nejčastěji dětem, abychom je učili zodpovědnosti a přitom se nebáli, že zanedbají péči o většího domácího mazlíčka. Ryby jsou velmi nenáročné a nepotřebují nijak extra pozornosti. Nás samotné ale pohled na pěkné akvárium a rybky v něm žijící uklidňuje.

Ruční nástěnné texturování zvládnete i sami

Ruční nástěnné texturování zvládnete i sami

Poslední dobou je velmi populární technika ruční malby. Většinou se však jedná o zdánlivě umělecké fresky a každého asi napadne, že „tohle přece amatér nemůže zvládnout sám“. Repliku Caravaggiových zátiší vás sice nenaučíme, ale pár tipů bychom pro vás měli.

Jak na sušení prádla v bytě?

Jak na sušení prádla v bytě?

Také řešíte ve vaší domácnosti věčné téma – kam s mokrým prádlem? Pokud máte to štěstí a jste vlastníky zahrady, můžete prádlo sušit venku na sluníčku a na čerstvém vzduchu. Ale co s mokrým prádlem v době, kdy venkovní teplota nedovoluje sušení ani na zahradním otočném sušáku na prádlo ani na balkóně či lodžii?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Otázka, 10. 9. 2014

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kde se dá zakoupit zboží co máte na obrázku. http://www.living.cz/uploads/thumbs/750x/galerie/admin3/2013-05-14/interierove-fontany-19-.JPG Děkuji

  • Od: Dagmar Holoubková, 4. 10. 2014

    Dobrý den ,mužete mi prosím napsat kde se dají zakoupit tyto krásné a zajimavé pokojové vodní fontány .Předem děkuji

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kalistemon

Kalistemon

Kalistemon je stromek nebo keř. Rostlina má úzké, vejčité, stálezelené listy. Květy jsou štětkovité útvary na koncích...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 144 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 24. 09. 2016, 22:43

Kvalitni postel je zaklad kdo ma maly prostor a... Číst

Jožka
od: Jožka | 24. 09. 2016, 21:28

a onedlho fertik Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 24. 09. 2016, 20:24

Přeji krásný den Já jsem dnes ten krásný den... Číst

Beky
od: Beky | 24. 09. 2016, 15:49

Mikori perfektní...příští rok tam jedeme taky ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist