Living > Interiér > Interiér > Bytové fontánky zharmonizují interiér

Bytové fontánky zharmonizují interiér

15. 5. 2013 | Interiér

Kdopak by se nechtěl doma cítit příjemně? Po celodenním stresu a shonu většinou hledáme útočiště v zázemí svého domova. Padající kapky vody z fontánky vytvářejí příjemnou zvukovou kulisu, která přináší uvolnění pro vaše tělo i mysl.

Interiérové fontány se v dnešní době těší veliké oblibě na celém světě. Bytové fontánky oživí prostor a výrazně promění celkovou atmosféru. Vhodně umístěná fontána rozhodně zaujme i návštěvy v domě, neboť jde o velmi elegantní a stylovou ozdobu. Ve větších prostorách se skvěle vyjímají vodní stěny a vodopády.

Pokojové fontánky výjimečných tvarů a barev z kvalitních materiálů zaručí originalitu vašeho domova. Svou estetickou hodnotou mohou významně přispět k luxusnímu vzhledu daného prostoru. Fontány jsou vyráběny nejen z keramiky, ale zejména z přírodních i vzácných kamenů, jako je například růženín aj.

Velká fotogalerie moderních interiérů

moderní designové interiéry fotogalerie

Fontány a Feng Shui
Fontány jsou velmi silné generátory energie oživující daný prostor. Tekoucí voda ve fontáně symbolizuje pohyb energie, která vás osvěží a probere k čilosti i ostatní členy rodiny. Zvuk příjemně žbluňkající vody odplaví stres a efektivně pročistí unavenou hlavu.

Prostor svého domova si můžete pomocí interiérové fontány výborně zharmonizovat podle zásad Feng Shui. Pro podporu zdraví a rodiny je vhodné umístit fontánku v jihovýchodní části prostoru. Pamatujte na to, aby fontána byla otočená tak, aby voda stékala směrem do místnosti, nikoli ven.

Chcete-li posílit svou kariéru, je vhodné umístit fontánu do severního kouta místnosti, neboť vodní živel na severní straně přináší štěstí v kariéře. Pokud chcete podpořit hojnost a prosperitu ve svém životě, je doporučeno z pohledu Feng Shui umístit fontánu v jihovýchodní části místnosti.

Pokojové fontány a zdraví
Bydlíte v paneláku a máte doma astmatika? Osvěžující bytové fontánky přirozeně zvlhčují a pročišťují vzduch v prostoru. Při stékání vody se ve fontáně uvolňují miniaturní kapičky, které na sebe vážou prachové částice a pyl, čímž vzduch v místnosti přirozeně filtrují.

Takovým zvýšením vlhkosti vzduchu zabráníte vysušování pokožky a sliznice. Proto jsou optimálním doplňkem v překouřených, nebo příliš suchých či klimatizovaných místnostech nejen panelákových bytů.

 Text: Alexandra Rohanová
Foto: simplyfountains.com, furniturearcade.com, homerevo.com, gardenallaglow.com, soothingwalls.com, torange.us, myhome.ru, earthandwaterstudios.com, windows-of-fashion.com, casa-si-gradina.ro, houzz.com, moydommoyakrepost.ru, roomidea.net, gardenandponddepot.com, camelotliving.com, awants.com, fountainseverywhere.com, ebay.com, ajilbab.com

Dále čtěte

Nafoukněte dětem vodní ráj

Nafoukněte dětem vodní ráj

Máte doma ratolest a nevíte, jak ji v létě zabavit? Zkuste pořídit bazén! Nemusíte rovnou investovat deseti tisíce do zabudovaných koupališť, těch menších nafukovacích je na trhu taky docela dost. A co víc, nemusíte cachtání ve vodě omezovat jen na vlastní zahradu nebo balkon, ale malé koupaliště můžete svému capartovi vozit s sebou i na návštěvy ke známým nebo na dovolenou.

Vodní království šité na míru

Vodní království šité na míru

Akvárium pořizujeme nejčastěji dětem, abychom je učili zodpovědnosti a přitom se nebáli, že zanedbají péči o většího domácího mazlíčka. Ryby jsou velmi nenáročné a nepotřebují nijak extra pozornosti. Nás samotné ale pohled na pěkné akvárium a rybky v něm žijící uklidňuje.

Ruční nástěnné texturování zvládnete i sami

Ruční nástěnné texturování zvládnete i sami

Poslední dobou je velmi populární technika ruční malby. Většinou se však jedná o zdánlivě umělecké fresky a každého asi napadne, že „tohle přece amatér nemůže zvládnout sám“. Repliku Caravaggiových zátiší vás sice nenaučíme, ale pár tipů bychom pro vás měli.

Jak na sušení prádla v bytě?

Jak na sušení prádla v bytě?

Také řešíte ve vaší domácnosti věčné téma – kam s mokrým prádlem? Pokud máte to štěstí a jste vlastníky zahrady, můžete prádlo sušit venku na sluníčku a na čerstvém vzduchu. Ale co s mokrým prádlem v době, kdy venkovní teplota nedovoluje sušení ani na zahradním otočném sušáku na prádlo ani na balkóně či lodžii?

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: Otázka, 10. 9. 2014

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, kde se dá zakoupit zboží co máte na obrázku. http://www.living.cz/uploads/thumbs/750x/galerie/admin3/2013-05-14/interierove-fontany-19-.JPG Děkuji

  • Od: Dagmar Holoubková, 4. 10. 2014

    Dobrý den ,mužete mi prosím napsat kde se dají zakoupit tyto krásné a zajimavé pokojové vodní fontány .Předem děkuji

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kopytník evropský

Kopytník evropský

Kopytník evropský je vytrvalá 4 - 10 cm vysoká bylina s plazivým podzemním oddenkem a chlupatou lodyhou. Květy jsou...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 401 aktivních uživatelů 73 110 témat)

Poslední příspěvky

hastavenic
od: hastavenic | 29. 07. 2016, 11:26

Přeji, ať se daří, ono největší ironie je, že ... Číst

mikori*
od: mikori* | 29. 07. 2016, 10:08

Tak čekám až mi mudr zvedne telefon, asi má zro... Číst

mikori*
od: mikori* | 29. 07. 2016, 09:44

Zdravím na dvorku já Pastelku stihla uff, ale n... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 29. 07. 2016, 09:06

Pastelko, napiš adminovi ať Ti tu fotku smaže. ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist