Living > Inspirace > Inspirace > Z tuctového interiéru v Praze 4 vznikl moderní a čistý prostor

Z tuctového interiéru v Praze 4 vznikl moderní a čistý prostor

11. 1. 2016 | Inspirace

REKONSTRUKCE Stylově přežité zařízení bytu v Praze 4 si žádalo výměnu. Nejenže neoslňovalo vzhledem, ale ani dispozice kuchyně nevyhovovala nárokům čtyřčlenné rodiny, která si přála bydlet v moderním a jednoduchém interiéru vyhovujícím současnému standardu. Také koupelna si žádala nový kabát.

Nové řešení nabídlo víc úložného prostoru

Obytný prostor vytvořený spojením kuchyně a obývacího pokoje volal po proměně. Původní tvar a uspořádání kuchyně do tvaru L nevyhovovalo a dřevěný dekor zbytečně zatěžoval prostor. Na druhou stranu bylo třeba najít řešení, které by poskytovalo stejné množství úložných prostor. Proto investorka spolu s architektkou Olgou Pokornou zvolily uspořádání kuchyně do tvaru U, které nabízí více pracovní plochy a úložných prostorů, než měla stará kuchyně. Navíc prodloužením pracovní plochy vzniklo barové sezení, které slouží pro rychlé snídaně nebo jako sezení společnosti, zatímco hostitelka pracuje v kuchyni.

Díky práci truhláře ze SASA Interier působí celá kuchyně velmi čistě a moderně. Lakovaný povrch kuchyňských dvířek odráží světlo, čímž prostor opticky zvětšuje a prosvětluje. Jako obklad za pracovní plochu na stěně bylo použito barevné sklo Lacobel. Protože tloušťka keramické pracovní je desky pouze jeden centimetr, působí velmi elegantně. Dominantou kuchyně se stala velká nerezová lednice, o které investorka dlouho snila, ale do staré kuchyně se nevešla.

Pokoj ladí s kuchyní

Veškerý další nábytek v obývacím prostoru koresponduje s materiálem použitým na výrobu skříněk v kuchyni. Tedy lakované mdf a bílá a cihlová barva prostupují celým prostorem a sjednocují ho. Nábytek pro televizi nejenže nabízí úložné prostory navíc, ale také šikovně ukrývá veškeré kabely a další technické vychytávky, bez kterých se moderní domácnost neobejde.

V kontrastu s minimalistickým lesklým řešením kuchyně byla na zem položena laminátová podlaha s dekorem dřeva, které souzní s dekorem dřeva použitém v jídelní části.

I malá koupelna může být pohodlná

„Zařizování malé koupelny je mnohem složitější než té velké. Je potřeba počítat s každým centimetrem a chytře využít celý prostor,“ říká architektka Olga Pokorná.

Požadavkem investorky bylo do koupelny o ploše 4,2 m2 dostat kromě vany a umyvadla také co nejvíc úložných prostor, pračku a sušičku. WC je v bytě umístěno samostatně. Architektka navrhovala variantu místo vany vyřešit pouze větší sprchu. Proto investorka žije v bytě s manželem a dvěma dětmi, vyhrála varianta koupelny s vanou. Nejlepším řešením se ukázalo použití vany s úpravou pro malé koupelny – vana s integrovaným sprchovým koutem (tedy vana doplněná o zástěnu).

Malý prostor si žádal decentní jednoduché obklady, jakékoliv „ozdoby“ ve formě listel a ornamentů či přemíra barev by koupelnu pocitově zmenšily. S pomocí Michaely Kohoutkové z koupelnového studia Flexi koupelny padla volba na obklady italské keramičky FAP ze série Creta. Tato série má v nabídce velmi jemný nenápadný dekor, který byl použit na celou stěnu za vanou. Zbytek koupelny je obložen obkladem bez dekoru. Dlažba je ze stejné série. Vana a umyvadlo značky Duravit perfektně doplnily jednoduché chromové baterie Cessi. Místo šetří také otopný žebřík, který je plochý a zastává i funkci sušáku.

Text a foto: Ing. arch. Olga Pokorná, autorka návrhu a realizace

Dále čtěte

Realizace obytného přízemí – jak to dělají profesionálové

Realizace obytného přízemí – jak to dělají profesionálové

V současné době je trendem propojování kuchyně s jídelnou a obývacím pokojem. Rodina tak může trávit více času pohromadě a také propojením třech místností vznikne velký, ničím nepřerušený prostor. Jak realizaci obytného přízemí zvládli profesionálové?

Byt, který vás dostane

Byt, který vás dostane

Rádi bychom vám představili byt, který je co do praktičnosti promyšlen do posledního detailu. Pokud vlastníte malý byt, tak tohle by měla být vaše inspirace.

Rekonstrukce na jedničku: Dům se koupe v zeleni a světle

Rekonstrukce na jedničku: Dům se koupe v zeleni a světle

Původně hospodářské stavení dlouhá léta sloužilo k rekreaci, až se je majitelé rozhodli přebývat v něm celoročně a pravidelně se v náručí přírody setkávat se svými čtyřmi dcerami. Náročnou rekonstrukci zvládli na jedničku.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Plamének

Plamének

Plamének je stálezelená popínavá rostlina. Květenství odrůdy Clematis bylo vyšlechtěno až do současné podoby velkokvětých...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 465 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

jitrk
od: jitrk | 30. 09. 2016, 19:20

To ne, Balerina Dreams je menší a tmavší. Tu má... Číst

ihik
od: ihik | 30. 09. 2016, 14:43

Já bych ji koupil. Během stavby jsem si desku p... Číst

Requied
od: Requied | 30. 09. 2016, 14:34

65kg deska je je podle mě strašně malá... Hutni... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 14:02

Bibi, večer beru poslední, takže zítra si dám Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist