Living > Inspirace > Inspirace > Studentské koleje, ve kterých byste chtěli bydlet

Studentské koleje, ve kterých byste chtěli bydlet

6. 1. 2016 | Inspirace

Zatímco si spojujeme studentské ubytovny s nuznými ložnicemi zabydlenými desítky let starým rozpadajícím se nábytkem, berlínský Global Institute nabízí moderní a inspirativní prostory, ve kterých je radost bydlet.

Autorem projektu je newyorská developerská společnost Macro Sea ve spolupráci s CIEE (Council on International Educational Exchange). Obrátili působivou starou továrnu v Kreuzbergu v Berlíně v důstojné bydlení pro stovky studentů. Studenti mohou žít a učit se v inspirujícím a kreativním prostoru, který respektuje život studentů žijících v zahraničí. Odmítli tak zažitý koncept studentských kolejí, které jsou obvykle nevýrazné, nepohodlné, plné nekvalitního nábytku ze staré dřevotřísky. Slouží studentům, kteří v Berlíně žijí jen jeden semestr nebo i rok.

Global Institute je složen ze dvou budov, které dohromady nabízejí přes sedm metrů čtverečných prostoru pro bydlení a trávení volného času. V každém patře je 40 pokojů se společnou kuchyní a společenským prostorem.

Budova je zařízena jak starým, tak i moderním nábytkem, který navrhli mladí designéři. Setkáte se tu i s kozami či koňmi důvěrně známými ze starých tělocvičen. Skříně v ložnicích jsou na kolečkách a umožňují studentům snadno uspořádat rozvržení pokojů podle vlastních představ. Kovové zásuvky v nábytku pocházejí ze skladovacích boxů zachráněných z původní továrny. Pokoje jsou určené pro jednu až dvě osoby, ty jsou vybaveny palandami nebo spacím prostorem v mezipatře přístupném po žebříku.

Také společenské prostory jsou zařízeny směsí starých a nových kusů v tlumených barvách, zatímco ve společných kuchyních rozjasňují zářivě žluté akcenty.

Hala budovy je navržena tak, aby byla srdcem projektu. Nachází se v ní na míru vyrobená kamenná funkční recepce. Nechybí ani společenské posezení a místo pro individuální studium. V budovách jsou umístěny i učebny, architektonické studio či dílna.

Developeři částečně vyhloubili přední nádvoří, aby umožnili vstup přirozeného světla do suterénu, znovuotevřeli nádvoří a přidali terasovitý trávník.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Chris Mosier
Zdroj: Macro Sea

Dále čtěte

Industriální styl bydlení

Industriální styl bydlení

Trendem, který pozvolna přichází i k nám je zařízení ve stylu průmyslového duchu. Tento styl si bere za základ přiznané materiály, které vůbec nic neimitují. Naopak, přesně uvádějí člověka do prostředí továrních hal a vybavení prostor určených k bydlení jde taktéž ruku v ruce s továrním a průmyslovým stylem.

Moderní loftové bydlení v trendovém dekoru

Moderní loftové bydlení v trendovém dekoru

Bez nadsázky se dá říci, že dnes vám představíme nádherný německý loft, který doslova udeří kontrastní výzdobou a velmi originálními dekoracemi. Jeho tvůrci si vzali inspiraci z přírody a se ztvárněním loftového bytu si poradili opravdu příkladně. Pojďme tedy nahlédnout, co se skrývá za jeho vstupními dveřmi.

Bydlení za 20 let: Lednice sama objedná jídlo, pračka prádlo i složí

Bydlení za 20 let: Lednice sama objedná jídlo, pračka prádlo i složí

Do budoucnosti sice nevidíme, ale to jakým směrem se vyvíjejí technologie, nám může napovědět, jak budeme bydlet za nějakých deset či dvacet let. Už teď je jasné, že běžných starostí nám ubude - dnes máme chytré televize, příště nás svou inteligencí překvapí třeba lednička.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Od: milana, 18. 2. 2016

    no takovéto studentské bydlení mají jenom v berlíně, v praze je to s ubytováním pro studenty horší. Jediné přijatelné studentské bydlení je tady: http://www.apartmanstudent.cz/, jinak je to s bydlením pro studenty v praze bída.

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kalistemon

Kalistemon

Kalistemon je stromek nebo keř. Rostlina má úzké, vejčité, stálezelené listy. Květy jsou štětkovité útvary na koncích...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 144 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 24. 09. 2016, 22:43

Kvalitni postel je zaklad kdo ma maly prostor a... Číst

Jožka
od: Jožka | 24. 09. 2016, 21:28

a onedlho fertik Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 24. 09. 2016, 20:24

Přeji krásný den Já jsem dnes ten krásný den... Číst

Beky
od: Beky | 24. 09. 2016, 15:49

Mikori perfektní...příští rok tam jedeme taky ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist