Living > Inspirace > Inspirace > Slavnostní květinová vánoční aranžmá

Krásná květinová aranžmá na váš vánoční stůl

8. 12. 2014 | Inspirace

V zimě je krása květin ještě vzácnější a stejně vzácné jsou okamžiky sváteční vánoční nálady, kterou si můžeme užívat jen jedenkrát v roce. V tomto případě se tedy přímo nabízí ideální spojení slavnostní vánoční květinová aranžmá. Snad v žádném ročním období se neprojeví květinová floristika výrazněji, než právě o Vánocích.

Oslava svátků formou radostného tvoření dekorací

Prostřednictvím specifických rostlin, různých typů aranžmá a rovněž díky velkému množství nejrůznějších doplňků můžeme vánoční slavnostní dekorace zpracovat opravdu velkolepě. Například vypichovaná aranžmá, která se dají umístit na stolech, v kyticích, ve formě stromečků, jako dekorace oken a dveří, nebo girlandy, věnce či závěsné koule patří mezi ty nejužívanější a zároveň nejzajímavější floristické vánoční práce. I když o práci jako takové se v této souvislosti zdaleka nedá mluvit, vždyť příprava tak půvabných záležitostí, jako jsou vánoční dekorace, to je radost a ne práce.

Nahlížejte na dekorace v souvislosti s prostorem

Ve své podstatě jsou vánoční květinová aranžmá dekoracemi místností nebo alespoň jídelních stolů a z toho důvodu je zapotřebí pohlížet na ně v souvislosti s nábytkem a s prostorem. Jen budou-li tomu odpovídat, uplatní dokonale svůj dekorativní charakter a my jejich prostřednictvím vykouzlíme ve svých domovech tu pravou sváteční atmosféru.

Se svíčkami nebo bez

Pro období adventu jsou typická aranžmá se svíčkami, záleží pouze na vás, zda využijete jedno, čtyři nebo více svíček. Vždy však pamatujte na to, že svíčky potřebují od sebe dostatečný odstup. Za vhodnou vzdálenost je považována taková, která odpovídá 5 cm, nebo alespoň dvěma prstům. Myslete i na materiály, se kterými pracujete při tvorbě aranžmá, nesmějí být umístěné bezprostředně nad plamenem svíčky, mohly by totiž vzplanout.

Přízdoba svíček

Pěknou vánoční náladu s využitím dekorací lze vytvořit i s minimem prostředků. Postačí například podstavec pro svíčku z dutých výhonků, nebo palisáda vysušených a vybělených kořenových krčků brukvovitých rostlin, nebo malé svazečky drobných větviček jako základ pod širší svíčku, k tomu několik malých větviček borovice, pár šišek a několik červených plodů, červený filcový pásek v barvě shodné se svící a třeba jen jeden jediný živý květ a nádherná dekorace je hotová.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: welke.nl, ftd.com, etsy.com, 1800flowers.com, younghouselove.com, baenk.com, celebratemag.com, hitched.co.uk, biss.nl, flirtyfleurs.com, vibekledisign.blogspot.com, myhydrangeahome.blogspot.com

Dále čtěte

Vánoce jsou svátky klidu…a co dárky?

Vánoce jsou svátky klidu…a co dárky?

vážení čtenáři, jistě s námi budete souhlasit, že bychom měli strávit období vánočních svátků v klidu, což sice pro každého z nás jistě znamená něco trochu jiného, ale určitě se shodneme na tom, že tedy Vánoce by měly být nějak příjemné a zbavené jakéhokoliv shonu. Nezáleží ani tak na tom, jestli jste všechno „stihli“, ale zdali si také umíte odpočinout. Co myslíte?

Dekorace na vánoční stůl

Dekorace na vánoční stůl

Jakmile vyjde první štědrovečerní hvězda, může se rodina dychtivě usadit k připravenému stolu. A není se co divit, po celodenním půstu, v touze zahlédnout zlaté prasátko jistě vyhládne. Aby byla vánoční atmosféra dokonalá, nesmí proto strádat ani výzdoba štědrovečerní, sváteční tabule.

Vánoce se blíží aneb kdo je připraven, není překvapen!

Vánoce se blíží aneb kdo je připraven, není překvapen!

S Vánocemi jsou spojené nejrůznější tradice, zvyky a obyčeje. Neodmyslitelně k nim kromě dárků, patří i zdobení vánočního stromku, slavnostní stolování, příprava svátečních dekorací, výroba adventního věnce a také pečení vánočního cukroví. Původní náboženský význam Vánoc se v současnosti vytrácí, a tak se náš předvánoční čas doslova smrskává na úklid, honičku za pořízením dárků a víkendové pečení cukroví.

Venkovní vánoční dekorace – ozdobte si dům!

Venkovní vánoční dekorace – ozdobte si dům!

Vánoce se neúprosně blíží a na adventním věnci září první svíčka. A to je ten správný čas na hledání inspirace k venkovním vánočním dekoracím. My jsme si dali tu práci a připravili vám to nejzajímavější z celého světa. Tak se usaďte a vybírejte :-)

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Platan

Platan

Mohutně opadavé stromy s borkou na kmenech charakteristicky se odlupující, koruna rozložitá, listy velké, střídavé...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 461 aktivních uživatelů 73 146 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 26. 09. 2016, 09:16

Přeji pěkný den Už jsem zpátky od doktora, c... Číst

Sena
od: Sena | 26. 09. 2016, 08:31

U nás zbytk od včera. Vepřo, knedlo, zelo. Nem... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 07:15

Dobre ranecko pri pondelku....u nas docela hezk... Číst

Malda
od: Malda | 25. 09. 2016, 21:49

My s pritelem jsme spokojeni s odvedenou praci ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist