Living > Inspirace > Inspirace > Okouzlující červeno-zlaté vánoční dekorace

Okouzlující červeno-zlaté vánoční dekorace

5. 12. 2014 | Inspirace

K typickým vánočním symbolům neřadíme pouze vánoční stromky, hvězdy, svíčky anebo věnce. K vánoční symbolice patří i typické barvy. Pojďme se dnes podívat na to, jak půvabné a okouzlující dokážou být vánoční dekorace v kombinaci červené a zlaté barvy a přitom si říct zajímavé informace o symbolickém významu červené, zelené a zlaté barvy, tradičně spojovaných s Vánocemi.

Symbolika vánočních barev

Je zcela jasné, že v závěru roku, kdy se připravujeme na nejkrásnější svátky v roce, dáváme přednost i určitým barvám. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč volíme třeba právě červenou a zlatou barvu? Červená a zlatá barva se staly významnými až v období po narození Krista. Červená barva platí za symbol Kristovy krve a jeho smrti. Zelená je brána v náboženském pojetí jako symbol Kristova narození. Ta je tedy spojována s Vánocemi již od dob předkřesťanských. A zlatá barva je symbol rozšíření křesťanské symboliky. Barva zlatá symboliku barev doplňuje o dary, které právě narozenému Ježíškovi do Betléma přináší jeden ze tří králů. Kombinaci červené barvy se zelenou je přikládán význam vzkříšení Ježíše Krista.

Vše ve stejné barevné kombinaci

Červená a zlatá, to jsou opravdu jedny z nejpoužívanějších barev na vánoční výzdobu. Skvěle vypadají i jejich barevné kombinace, ať už jsou lesklé a zářivé, nebo v matných odstínech, vždy zaujmou. Elegantní a ohromující, přesně to je důvod, proč jsme se rozhodli nabídnout vám spoustu nápadů s těmito barvami. Vezměte červené a zlaté ozdoby na výzdobu nejen vánočního stromku, ale i na celý dům: schody, dveře, krb, stůl. Udělej si svůj vánoční strom luxusní: červené a zlaté ozdoby, věnečky a světla, díky nim bude váš strom elegantní a poutavý. Dejte červené svíčky do zlatých svícnů, připravte zlaté nebo alespoň zlatem zdobené jídelní sady a červené ubrousky a ubrusy pro vaši slavnostní večeři. Stejnou šanci dejte i výzdobě exteriéru vašeho domu anebo alespoň na venkovní dveře zavěste některý z věnců, které vám nabízíme pro inspiraci v naší bohaté fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, amazing-christmas-ideas.com

Dále čtěte

Vánoční ozdoby snadno a rychle – chce to jen nápad!

Vánoční ozdoby snadno a rychle – chce to jen nápad!

Přemýšlíte, jak si zpestřit vánoční výzdobu a v obchodech už jste všechny nápady vyčerpala? Vytvořte si vánoční dekorace sama. Stačí pár nápadů a chuť pustit se do díla. A máte-li děti, zapojte je taky. Vánoční pohoda může vypadat i jinak než jako běhání po nákupních centrech.

Jak pracovat s červenou v interiéru

Jak pracovat s červenou v interiéru

Designéři si často stěžují, že pokud dají klientovi před započnutím dekoračních prací nahlédnout do výběru barevné škály před jejím použitím, pak z ní okamžitě zmizí červená. Proč? Je to s červenou opravdu tak špatné?

Vánoční stolování

Vánoční stolování

Štědrovečerní večeře a vlastně celé stolování v období vánočních svátků mělo své určité postupy. Až dodnes se tradují některé zvyky a dosud je pro nás Štědrý večer tou nejvýznamnější událostí pro společné stolování. Dnes směsici starých a nových zvyků praktikujeme při štědrovečerní večeři asi všichni, každá rodina po svém.

Interiérové vánoční dekorace - tradičně i nezvykle

Interiérové vánoční dekorace - tradičně i nezvykle

Vánoce jsou pro nás všechny radostným obdobím plným očekávání. Jsou to také svátky, kdy se snažíme své příbytky elegantně vyzdobit, a tak do nich vnést tu pravou sváteční atmosféru. Dokud vše není podle našich představ, nemáme klid. Ale není třeba všechno nechávat na poslední chvíli. S vánoční výzdobou můžeme začít hned první adventní neděli a pak už jen v klidu užívat tu krásnou atmosféru blížících se nejkrásnějších svátků v roce.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kdoulovec

Kdoulovec

Kdoulovec je opadavý keř, který dorůstá výšky 1 - 2 m. Má drobné, podlouhle vejčité listy. Od dubna do května se objevují...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 353 aktivních uživatelů 73 088 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 25. 06. 2016, 17:58

Pěkná stydlivá Pastelka Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 25. 06. 2016, 17:30

áááá...bouřka a lijavec.....vypínám pc, jeden neví Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 25. 06. 2016, 17:03

felerko, nevím co na to říct, je mě to moc líto... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 25. 06. 2016, 16:59

jedna stydlivá pro Lukáška Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist