Living > Inspirace > Inspirace > Okouzlující červeno-zlaté vánoční dekorace

Okouzlující červeno-zlaté vánoční dekorace

5. 12. 2014 | Inspirace

K typickým vánočním symbolům neřadíme pouze vánoční stromky, hvězdy, svíčky anebo věnce. K vánoční symbolice patří i typické barvy. Pojďme se dnes podívat na to, jak půvabné a okouzlující dokážou být vánoční dekorace v kombinaci červené a zlaté barvy a přitom si říct zajímavé informace o symbolickém významu červené, zelené a zlaté barvy, tradičně spojovaných s Vánocemi.

Symbolika vánočních barev

Je zcela jasné, že v závěru roku, kdy se připravujeme na nejkrásnější svátky v roce, dáváme přednost i určitým barvám. Přemýšleli jste někdy nad tím, proč volíme třeba právě červenou a zlatou barvu? Červená a zlatá barva se staly významnými až v období po narození Krista. Červená barva platí za symbol Kristovy krve a jeho smrti. Zelená je brána v náboženském pojetí jako symbol Kristova narození. Ta je tedy spojována s Vánocemi již od dob předkřesťanských. A zlatá barva je symbol rozšíření křesťanské symboliky. Barva zlatá symboliku barev doplňuje o dary, které právě narozenému Ježíškovi do Betléma přináší jeden ze tří králů. Kombinaci červené barvy se zelenou je přikládán význam vzkříšení Ježíše Krista.

Vše ve stejné barevné kombinaci

Červená a zlatá, to jsou opravdu jedny z nejpoužívanějších barev na vánoční výzdobu. Skvěle vypadají i jejich barevné kombinace, ať už jsou lesklé a zářivé, nebo v matných odstínech, vždy zaujmou. Elegantní a ohromující, přesně to je důvod, proč jsme se rozhodli nabídnout vám spoustu nápadů s těmito barvami. Vezměte červené a zlaté ozdoby na výzdobu nejen vánočního stromku, ale i na celý dům: schody, dveře, krb, stůl. Udělej si svůj vánoční strom luxusní: červené a zlaté ozdoby, věnečky a světla, díky nim bude váš strom elegantní a poutavý. Dejte červené svíčky do zlatých svícnů, připravte zlaté nebo alespoň zlatem zdobené jídelní sady a červené ubrousky a ubrusy pro vaši slavnostní večeři. Stejnou šanci dejte i výzdobě exteriéru vašeho domu anebo alespoň na venkovní dveře zavěste některý z věnců, které vám nabízíme pro inspiraci v naší bohaté fotogalerii u článku.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, pinterest.com, amazing-christmas-ideas.com

Dále čtěte

Vánoční ozdoby snadno a rychle – chce to jen nápad!

Vánoční ozdoby snadno a rychle – chce to jen nápad!

Přemýšlíte, jak si zpestřit vánoční výzdobu a v obchodech už jste všechny nápady vyčerpala? Vytvořte si vánoční dekorace sama. Stačí pár nápadů a chuť pustit se do díla. A máte-li děti, zapojte je taky. Vánoční pohoda může vypadat i jinak než jako běhání po nákupních centrech.

Jak pracovat s červenou v interiéru

Jak pracovat s červenou v interiéru

Designéři si často stěžují, že pokud dají klientovi před započnutím dekoračních prací nahlédnout do výběru barevné škály před jejím použitím, pak z ní okamžitě zmizí červená. Proč? Je to s červenou opravdu tak špatné?

Vánoční stolování

Vánoční stolování

Štědrovečerní večeře a vlastně celé stolování v období vánočních svátků mělo své určité postupy. Až dodnes se tradují některé zvyky a dosud je pro nás Štědrý večer tou nejvýznamnější událostí pro společné stolování. Dnes směsici starých a nových zvyků praktikujeme při štědrovečerní večeři asi všichni, každá rodina po svém.

Interiérové vánoční dekorace - tradičně i nezvykle

Interiérové vánoční dekorace - tradičně i nezvykle

Vánoce jsou pro nás všechny radostným obdobím plným očekávání. Jsou to také svátky, kdy se snažíme své příbytky elegantně vyzdobit, a tak do nich vnést tu pravou sváteční atmosféru. Dokud vše není podle našich představ, nemáme klid. Ale není třeba všechno nechávat na poslední chvíli. S vánoční výzdobou můžeme začít hned první adventní neděli a pak už jen v klidu užívat tu krásnou atmosféru blížících se nejkrásnějších svátků v roce.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ploštičník

Ploštičník

Ploštičníky patří mezi trvalky. Většina odrůd dosahuje výšky 1,20m až 1,8m . Co do velikosti je za rekordmana považován...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 465 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 10:32

Přeji krásnou sluníčkovou sobotěnku Venku je... Číst

aprill1
od: aprill1 | 01. 10. 2016, 07:25

Krásné sobotní ráno. Copak se to děje, že to ta... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:52

I když se blíží čas plískanic, stále mi na zahr... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 30. 09. 2016, 20:35

Dnes byl opravdu nádherný den [attachment=4:4... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist