Living > Inspirace > Inspirace > London-Style – pohodový a vyladěný interiérový design

London-Style – pohodový a vyladěný interiérový design

22. 8. 2014 | Inspirace

Mezi poslední módní hity v oblasti interiérového designu se zařadil také jeden z těch nejvyladěnějších stylů – London-Styl, neboli londýnský styl. Jde o bydlení ve znamení pohody a harmonie se špetkou designérské profesionality.

O co vlastně jde?

London Style vychází z palčivosti stísněného prostoru, z něhož činí útulné místo k životu. Rozhodně se v něm neodráží zažité mýty o panských usedlostech a rozlehlých zahradách v nichž snadno zabloudí i tiše se pohybující služebnictvo. Nedostatek místa, kterým se zde šetří úplně všude. Ideální bydlení pro Londýňanů představují zpravidla tyto prostorové oblasti - země (předzahrádka + dvůr) a úzký řadový dům s rozlohou menšího panelákového bytu.

Typické znaky

Průměrný řadový dům má jen vstupní halu se schodištěm a patro rozděleno na maličké místnosti. V menší či větší míře je stále přítomna nostalgie starých dobrých časů, například v podobě hlubokých čalouněných křesel, tapet (i textilních), ozdobných vzorů a bordur. Jedny z nejznámějších a největších hodin na světě, Big Ben, se nenacházejí jen na věži Westminsterského paláce, ale takřka ve všech londýnských interiérech. Buďto jako budíky, sošky, interiérové dekorace anebo jako potisk různých textilií.

Folklorní symbolika v interiéru

Nejpopulárnější z detektivů Sherlock Holmes a vše co s ním souvisí může také fungovat jako klíčový artefakt vašeho home stylingu. Různě veliké, starožitné lupy, károvaný vzor na hnědo-béžovém, vlněném přehozu přes sedací nábytek a kulaté běhouny petrolejové a vínové barvy ledabyle umístěné po celé místnosti anebo například masivní křesla, takzvané ušáky, mohou dodat vašemu interiéru ten správný, Holmesovský ráz. Pokud není zrovna kriminalistika, a to ani ta románová zrovna váš obor, rozhodně nic nezkazíte, pokud vsadíte na klasický anglický patriotismus. Dekorace a barevné tóny ve stylu anglické vlajky, stejně tak, jako symbolika po vzoru kříže, který je na ní vyobrazen, jsou spolehlivými průvodci světem londýnského stylu interiérového designu, který je svěží a in.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

Dále čtěte

Francouzský styl? Existuje to?

Francouzský styl? Existuje to?

Velmi často se říká, že např. espreso je nejlepší italské, případně, že nejspolehlivější jsou německá auta. Taková prohlášení jsou přirozeně mírně omezená a navíc, hranice národních státu tak, jak je dnes známe, jsou staré několik málo let, většinou pochází z 19 století a často se neshodují s hranicemi kulturních a jiných zvyklosti, nicméně, eleganci, smyslnost, svého druhu noblesu, stejně jako vybranou kuchyni, vysoký standard společenského života, víno a nebo třeba věčné stávky a občanské nepokoje, tak to všechno si spojujeme s Francií. A existuje vůbec něco, jako „francouzský styl“ při tvorbě interiéru?

Japonský design do vašeho interiéru - inspirujte se

Japonský design do vašeho interiéru - inspirujte se

Preciznost, jednoduchost, originalita, čisté linie, styl a harmonie – to jsou atributy japonského interiérového i exteriérového designu. Pokud jste našli zalíbení v této asijské kultuře a v jejím jedinečném přístupu k životu, který se promítá také do uspořádání a vybavení domácnosti, nechte se jí inspirovat a přineste si špetku vyrovnané atmosféry v podobě japonského designu také k sobě domů.

Romantické bydlení ve stylu Shabby Chic

Romantické bydlení ve stylu Shabby Chic

Shabby Chic styl a Vintage styl jsou nyní velmi populární. Jsou romantické, poměrně jednoduché a většinou ani finančně příliš náročné. Designeři k jejich vytváření totiž obvykle používají starý nábytek.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Aloe vera

Aloe vera

Botanicky je specifikováno a rozpoznáno něco přes 300 druhů Aloe, nicméně farmaceutický průmysl využívá pouhé tři odrůdy....

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 463 aktivních uživatelů 73 148 témat)

Poslední příspěvky

Julie1234
od: Julie1234 | 27. 09. 2016, 19:13

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/vries... Číst

kosacek
od: kosacek | 27. 09. 2016, 16:43

Už zrají arguty, u mne jen Merkel35, tu vyhodím... Číst

supec
od: supec | 27. 09. 2016, 16:09

Kupte "zděř" (v železářství), nebo o ... Číst

Alča1
od: Alča1 | 27. 09. 2016, 15:00

Ahojte, kdysi jsem si na skalničkové výstavě ko... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist