Living > Inspirace > Inspirace > Letošní Vánoce ovládly křišťály Swarovski

Letošní Vánoce ovládly křišťály Swarovski

23. 12. 2013 | Inspirace

Precizní brus, oslnivý třpyt a dokonalé zpracování miniatur a šperků – to jsou charakteristické prvky značky Swarovski. O tom, že tento šperkařský gigant každoročně vydává vlastní kolekci vánočních ozdob hovořit nebudeme – to je jasná věc. Letošní Vánoce se do toho však tento monopol ve vývoji třpytivých a krásných hloupostí pořádně opřel.

Vánoce 2013 se ponesou jednoznačně v duchu této značky, která již řadu let patří k naprosté špičce mezi výrobci luxusní bižuterie. Každoročně zdobí mnoho nákupních center po celém světě vánoční dekoracce, které svým „diamantově luxusním“ designem oslňuje návštěvníky natolik, že si mnohdy i nehorázně drahé (a z určitého úhlu pohledu v nejednom případě až kýčovité) figurky zakoupí. Za ozdoby vhodné do dětského pokoje lze považovat kolekci vánočních figurek na stromeček, inspirovaných říší zvířat a hrdiny animovaných filmů Walta Disneyho, jako je Myšák Mickey a jeho partnerka Miney.

Vánoční dekorace- velká inspirativní fotogalerie

 Vánoční dekorace inspirace fotogalerie

Nejsou to ale jen šperky a postavičky bez jakékoliv praktické funkce. Swarovski si pro své příznivce letos připravil skutečně širokou škálu barevných a velice elegantních ozdob na vánoční stromek. Překrásné a jakýkoliv prvek kýče postrádající, drobné ozdobičky připomínající vánoční jablko, stromek, krápník anebo například tradiční vánoční motiv – slzu, zdobí drobný stříbrný nebo zlatý řetízek s hvězdami a křišťálky.

 

Pomyslným vlajkonošem celé této elegantní kolekce ozdobiček je již tradiční motiv Swarovski snowflake, čili Swarovského vánoční sněhová vločka, kterou vydává tato značka každoročně při příležitosti oslav Vánoc a pokaždé má tato ozdoba jiný tvar, stejně jako skutečné sněhové vločky, které jsou, díky rozmanitosti svých tvarů,  považovány mimo jiné za jeden z nejúchvatnějších přírodních jevů.

Za korunovaci Swarovského ozdob a dekorací na post symbolu letošních Vánoc lze považovat nasazení gigantické vánoční hvězdy s 25 000 krystaly Swarovski na vrchol obřího vánočního stromku v Rockefellerově Centru  na ManhattanuNew Yorku.  Navzdory tomu, že jde v podstatě stále jen o reklamu, je nutné zmínit, že se jedná o ten, pro oko, nejkrásnější způsob outdoorové propagace. Na mega hvězdu každou noc svítí halogenová LED světelná děla, která jí propůjčují skutečně mystickou a okouzlující atmosféru Vánoc.

Lucie Sýkorová

Foto: nehaschina.com, diamondgalleria.co.nz, reeds.com, extravaganzi.com, pursuitist.com

Dále čtěte

Swarovski – diamanty, na kterých můžete i sedět

Swarovski – diamanty, na kterých můžete i sedět

V posledních letech jsou krystaly Swarovski obrovským hitem, šperk s typickými třpitivými kuličkami má snad každá žena. Ale u řetízků a naušnic to zdaleka nekončí. Třpytivé kousky totiž můžete mít klidně i na sedačce, na stole nebo v koupelně. A nejen tehdy, když vám v těchto místech náhodou naušnice upadne.

Vánoční věnec -  inspirace pro vás

Vánoční věnec - inspirace pro vás

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru (nebo se to o nich alespoň říká), ale to všechno před nimi je pěkný blázinec. Možná už teď těžko popadáte dech v přeplněných obchodních domech a to ještě ten hlavní nápor nakupujících ani nezačal. Pokud hledáte ten správný vánoční věnec, kterým byste si ozdobili dveře a dali tak najevo, že i vás se sváteční nálada dotýká, v článku naleznete spousty inspirace.

Vánoční hvězda pokaždé jinak

Vánoční hvězda pokaždé jinak

Ke svátečnímu času neodmyslitelně patří i vánoční hvězda. Toto označení patří keřovité rostlině, která se nazývá Euphorbia pulcherrima. Je opravdu okouzlující a právě její netradiční vzhled nás láká, abychom její krásu využili v období vánoc, kdy je i ona nejkrásnější.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský)

Ořešák královský (Ořešák vlašský) je mohutný listnatý strom. Přírodní druh je dlouhověký strom dorůstající až dvaceti...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 462 aktivních uživatelů 73 147 témat)

Poslední příspěvky

hermina
od: hermina | 26. 09. 2016, 21:56

nainstaluj si zdarma program na vyšívání ATROPI... Číst

Malda
od: Malda | 26. 09. 2016, 19:52

Já celý svůj bytecek nechala odbornikum z inter... Číst

Beky
od: Beky | 26. 09. 2016, 17:49

Šmankoté Kvetinko myslím,že tě doktor postr... Číst

Julie1234
od: Julie1234 | 26. 09. 2016, 17:22

Dobrý den, na http://www.homezin.cz/media/jak-u... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist