Living > Inspirace > Inspirace > Letošní Vánoce ovládly křišťály Swarovski

Letošní Vánoce ovládly křišťály Swarovski

23. 12. 2013 | Inspirace

Precizní brus, oslnivý třpyt a dokonalé zpracování miniatur a šperků – to jsou charakteristické prvky značky Swarovski. O tom, že tento šperkařský gigant každoročně vydává vlastní kolekci vánočních ozdob hovořit nebudeme – to je jasná věc. Letošní Vánoce se do toho však tento monopol ve vývoji třpytivých a krásných hloupostí pořádně opřel.

Vánoce 2013 se ponesou jednoznačně v duchu této značky, která již řadu let patří k naprosté špičce mezi výrobci luxusní bižuterie. Každoročně zdobí mnoho nákupních center po celém světě vánoční dekoracce, které svým „diamantově luxusním“ designem oslňuje návštěvníky natolik, že si mnohdy i nehorázně drahé (a z určitého úhlu pohledu v nejednom případě až kýčovité) figurky zakoupí. Za ozdoby vhodné do dětského pokoje lze považovat kolekci vánočních figurek na stromeček, inspirovaných říší zvířat a hrdiny animovaných filmů Walta Disneyho, jako je Myšák Mickey a jeho partnerka Miney.

Vánoční dekorace- velká inspirativní fotogalerie

 Vánoční dekorace inspirace fotogalerie

Nejsou to ale jen šperky a postavičky bez jakékoliv praktické funkce. Swarovski si pro své příznivce letos připravil skutečně širokou škálu barevných a velice elegantních ozdob na vánoční stromek. Překrásné a jakýkoliv prvek kýče postrádající, drobné ozdobičky připomínající vánoční jablko, stromek, krápník anebo například tradiční vánoční motiv – slzu, zdobí drobný stříbrný nebo zlatý řetízek s hvězdami a křišťálky.

 

Pomyslným vlajkonošem celé této elegantní kolekce ozdobiček je již tradiční motiv Swarovski snowflake, čili Swarovského vánoční sněhová vločka, kterou vydává tato značka každoročně při příležitosti oslav Vánoc a pokaždé má tato ozdoba jiný tvar, stejně jako skutečné sněhové vločky, které jsou, díky rozmanitosti svých tvarů,  považovány mimo jiné za jeden z nejúchvatnějších přírodních jevů.

Za korunovaci Swarovského ozdob a dekorací na post symbolu letošních Vánoc lze považovat nasazení gigantické vánoční hvězdy s 25 000 krystaly Swarovski na vrchol obřího vánočního stromku v Rockefellerově Centru  na ManhattanuNew Yorku.  Navzdory tomu, že jde v podstatě stále jen o reklamu, je nutné zmínit, že se jedná o ten, pro oko, nejkrásnější způsob outdoorové propagace. Na mega hvězdu každou noc svítí halogenová LED světelná děla, která jí propůjčují skutečně mystickou a okouzlující atmosféru Vánoc.

Lucie Sýkorová

Foto: nehaschina.com, diamondgalleria.co.nz, reeds.com, extravaganzi.com, pursuitist.com

Dále čtěte

Swarovski – diamanty, na kterých můžete i sedět

Swarovski – diamanty, na kterých můžete i sedět

V posledních letech jsou krystaly Swarovski obrovským hitem, šperk s typickými třpitivými kuličkami má snad každá žena. Ale u řetízků a naušnic to zdaleka nekončí. Třpytivé kousky totiž můžete mít klidně i na sedačce, na stole nebo v koupelně. A nejen tehdy, když vám v těchto místech náhodou naušnice upadne.

Vánoční věnec -  inspirace pro vás

Vánoční věnec - inspirace pro vás

Vánoce jsou sice svátky klidu a míru (nebo se to o nich alespoň říká), ale to všechno před nimi je pěkný blázinec. Možná už teď těžko popadáte dech v přeplněných obchodních domech a to ještě ten hlavní nápor nakupujících ani nezačal. Pokud hledáte ten správný vánoční věnec, kterým byste si ozdobili dveře a dali tak najevo, že i vás se sváteční nálada dotýká, v článku naleznete spousty inspirace.

Vánoční hvězda pokaždé jinak

Vánoční hvězda pokaždé jinak

Ke svátečnímu času neodmyslitelně patří i vánoční hvězda. Toto označení patří keřovité rostlině, která se nazývá Euphorbia pulcherrima. Je opravdu okouzlující a právě její netradiční vzhled nás láká, abychom její krásu využili v období vánoc, kdy je i ona nejkrásnější.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kopr vonný

Kopr vonný

Kopr pochází z východní oblasti Středozemí a ze západní Asie a jeho historie sahá až do starověku. Egypťané využívali...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 399 aktivních uživatelů 73 110 témat)

Poslední příspěvky

KaHu
od: KaHu | 26. 07. 2016, 19:17

Dobrý večer, tento i příští týden si užíváme do... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 26. 07. 2016, 18:42

Tak jo Lízinko ...pravou.... , našla jsem se s... Číst

lízinka
od: lízinka | 26. 07. 2016, 18:29

[quote="pastelka-růžová":9e25c]tak js... Číst

AlenaNovako
od: AlenaNovako | 26. 07. 2016, 14:12

Ahoj, já jsem pochytila trik na http://www.home... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist