Living > Inspirace > Inspirace > Interiér, ve kterém se bude dobře bydlet

Interiér, ve kterém se bude dobře bydlet

15. 1. 2016 | Inspirace

Bydlení by mělo být především pohodlné, příjemné a také odpovídat životnímu stylu a vkusu majitele. Je to tak samozřejmé a přitom jsou takové interiéry stále ještě vzácností. Architekti ze studia Kunc Architects si ale vytkli za svůj cíl právě tyto základní cíle. Podívejte se na jejich nejnovější realizaci.

Dnes vám představíme byt, který neslouží k bydlení, ale k reprezentaci. Jde o ukázkový interiér rezidence Vltava, bytového domu na břehu řeky. „Bydlet jako o dobré dovolené“, to je hlavní heslo ateliéru AKA. „Rozumíme totiž nejenom domům a bytům, ale taky od začátku jakékoliv spolupráce pečlivě nasloucháme jejich budoucím majitelům. Povídání si, to je základ všech příběhů. V tomto duchu jsme také navrhli ukázkový byt Rezidence Vltava,“ říká architekt Michal Kunc.

Hlavní obytný prostor vznikl spojením kuchyně, jídelny a obývacího pokoje. Přesně v konceptu severského způsobu bydlení byla za hlavní barvu zvolena bílá, doplněná detaily černé a přírodního dřeva.

Kuchyňská část je od zbytku prostoru oddělena sádrokartonovým podhledem, do něhož jsou po obvodu zabudovaná led světla. Kuchyňská linka v bílém lesku je doplněna černou pracovní deskou a dřevěnými policemi. Kuchyňský ostrůvek vystupuje z jídelního stolu. Osvětlují je černé lampy ve stylu průmyslového designu, také židle jsou černé.

Jednoduchý bílý závěs zakrývá okno táhnoucí se po celé délce prostoru. Neruší, nepodbízí se, a přesto je důležitý. Naproti lince se rozkládá pohodlná rohová sedačka bílé barvy, doplněná netradičními odkládacími stolky ve formě dřevěných špalků. Ty odkazují k přírodnímu ladění interiéru stejně jako velkoformátová černobílá fotografie krajiny na stěně za sedačkou. Nenápadný TV stolek zdobí černobílé grafiky, mezi nimiž se televizní obrazovka téměř ztrácí. Industriální lampa koresponduje se svítidly nad jídelním stolem.

Ložnice pokračuje ve zvolené materiálové i barevné linii. Samotný byt má reprezentovat velkorysé a originální řešení a vysoký standard vnitřního vybavení. „Projekt, pro který jsme v našem ateliéru navrhli a do detailu zrealizovali v ukázkovém bytě, se nese v našem oblíbeném designu Nordic style a podtrhuje tak celkový koncept Rezidence Vltava. Charakterizuje ji světlo, prostor a harmonie jako hlavní hodnoty při dotváření nejhezčích částí Rohanského ostrova,“ dodává Michal Kunc.

Text z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: Jan Vrabec
Zdroj: Ateliér Kunc architects

Dále čtěte

Interiérový designér – pravdy a mýty

Interiérový designér – pravdy a mýty

V našich končinách celkem mladá profese, o které se píše řada “zaručených“ informací. Je na čase, se na ně podívat zblízka a udělat si v nich jasno.

Rekonstrukce na jedničku: Dům se koupe v zeleni a světle

Rekonstrukce na jedničku: Dům se koupe v zeleni a světle

Původně hospodářské stavení dlouhá léta sloužilo k rekreaci, až se je majitelé rozhodli přebývat v něm celoročně a pravidelně se v náručí přírody setkávat se svými čtyřmi dcerami. Náročnou rekonstrukci zvládli na jedničku.

Z tuctového interiéru v Praze 4 vznikl moderní a čistý prostor

Z tuctového interiéru v Praze 4 vznikl moderní a čistý prostor

REKONSTRUKCE Stylově přežité zařízení bytu v Praze 4 si žádalo výměnu. Nejenže neoslňovalo vzhledem, ale ani dispozice kuchyně nevyhovovala nárokům čtyřčlenné rodiny, která si přála bydlet v moderním a jednoduchém interiéru vyhovujícím současnému standardu. Také koupelna si žádala nový kabát.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Izotoma

Izotoma

Má úzké, jemně dělené listy. Květy jsou trubkovité, hvězdicově rozevřené. Jejich barva je bílá až růžová, světle lila a...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 466 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Anoli
od: Anoli | 01. 10. 2016, 22:31

Dnes jsme na zkoušku s manželem zapojili elměr.... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 22:23

Bibi, už jsem to zkoušela a šlo to Udělala js... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 01. 10. 2016, 22:08

Ale, ale, co to tu čtu , Felerko, takové záži... Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 01. 10. 2016, 21:17

Tak jsme se vrátili z návštěvy Ratiboře. Dovezl... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist