Living > Inspirace > Inspirace > Dekorační využití zavařovacích sklenic

Dekorační využití zavařovacích sklenic

17. 7. 2013 | Inspirace

Dnes tu máme dobrou zprávu pro všechny milovnice a milovníky designu. Už není nutné pouze zavařovat, abyste využili pěkně vypadající skleničky od džemů a marmelád. Můžete si s nimi vyhrát i jinak. Znovuoživení věcí, které jsme takzvaně uložili k ledu a nyní jim znovu vdechneme život, je trendem poslední doby. Opětovné použití pěkných zavařovacích skleniček k jejich dekorování je perfektním způsobem, jak je v rámci recyklace využít.

Pěkných zavařovacích skleniček je dnes všude spousta, mnohé se nám povalují doma ve skříni, najdeme je třeba i na půdě v truhle po babičce anebo jsme si v nich donesli skvělou malinovou marmeládu od maminky, případně si je zakoupili společně s nějakou pochutinou v obchodě. Pokud jste tedy nastřádali potřebné množství hezkých sklenic a skleniček, budete už potřebovat jen dobrý nápad a nějakou maličkost, například drátek, provázek nebo elektrikářskou svorku, či proužky kůže k dokončení dekoračního nápadu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

dekorace inspirace fotogalerie

Výroba jednoduchých lucerniček pro příležitost večerního posezení na zahradě vám nezabere příliš mnoho času. Potřebujete jen dostatečně dlouhý a přiměřeně silný drátek, který snadno upevníte kolem hrdla jednotlivých skleniček, vložíte do lucerniček čajové svíčky a dekorace vhodná pro letní posezení s přáteli na terase či na zahradě je připravená. Během noci si pak rozsvítíte svou vlastní oblohu. Svíčky budou ozařovat skleničky pod různými úhly a vytvářet tak zajímavé obrazce.

Pro využití v interiéru naleznete také mnoho inspirace. Což takhle připravit si díky ozdobným zavařovacím skleničkám malou bylinkovou zahrádku přímo ve vaší kuchyni, tak abyste měli vždy po ruce bylinky čerstvé a mohli si je utrhnout či nařezat, kdykoli je budete při vaření potřebovat. Váš domov i vaše jídlo tak dostane tu přesnou dávku moderního designu, kterou potřebuje. Nezapomeňte před zasazením rostlinek do skleniček vytvořit štěrkovou drenáž na dně každé skleničky, protože do ní logicky nemůžete udělat odtokový otvor, případná přebytečná voda steče dolů do drenážní vrstvy štěrku a rostlinkanezůstane trvale ponořena ve vodě. 

Samolepky na zeď inspirativní fotogalerie

 samolepky na zeď inspirace fotogalerie

Velmi podobný princip výroby dekorace je uplatněn na dekoračním dřevěném panelu, na kterém jsou malé marmeládové skleničky zavěšeny na proužcích kůže. Ačkoli se taková kombinace materiálů zdá velmi různorodá, budete překvapeni skvělým výsledkem. Na závěr již postačí připevnit dřevěný panel na zeď, nalít do skleniček potřebné množství vody a vložit do nich několik čerstvě nařezaných květin. Květiny ve skleničkách pak můžete měnit podle toho, jaké v daném ročním období přilákají vaši pozornost.

Jiné unikátní dekorace na zeď jsme vám představili v jednom z dřívějších stejnojmenných článků.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: descoist.com, amandajanebrown.com, etsy.com, decordrive.blogspot.com, classitionista.com

Dále čtěte

Skříně, které umí dělat radost

Skříně, které umí dělat radost

Chcete-li, aby vaše skříň i přes výhodnou cenu nevypadala tuctově, ale dostala punc individuality, musíte – takříkajíc přiložit ruku k dílu. Existuje totiž několik možností jak na to. Nějaké nápady vám nabízí i následující článek. Použít můžete jakoukoliv skříň s plnými dveřmi.

Kamínky jako úžasná přírodní dekorace

Kamínky jako úžasná přírodní dekorace

Neexistuje mnoho lidí, kteří by neocenili krásu přírody. K velmi zajímavým přírodním útvarům patří kameny, jejichž jedinečnost nás přivádí v úžas. Pokud i vy patříte k těm, kteří si občas z dovolené pár kamínků přivezou, nebo neodoláte a z běžné procházky si pár kousků domů přece jen přinesete, pak se pojďte podívat, jak jejich krásu nechat zazářit naplno.

Zavařeniny jako dekorace

Zavařeniny jako dekorace

Podzimní sklizeň bohaté úrody nás jistě inspiruje nejen k její konzumaci, ale také k uskladňování ovoce do zásoby. Abychom i v sychravých zimních dnech mohli sáhnout po nějaké té dobrůtce a vychutnat si kompot, džem anebo marmeládu, musíme se do jejich přípravy pustit už nyní. Povedená vyšperkovaná zavařenina se pak může stát dokonce velmi hezkou dekorací naší kuchyně či spižírny.

Dekorujte létem - mušle a kamínky v hlavní roli

Dekorujte létem - mušle a kamínky v hlavní roli

Pomalu se blíží prázdniny a s nimi doba, kdy se mnozí z nás vypraví užít si dovolenou k moři, pošpásovat s vlnkami a slanou vodou a hlavně vyrazit za sluncem a dobrou pohodou, vychutnat si atmosféru přímořských oblastí a pokochat se tou nádherou, která je nám, suchozemcům tak vzácná. Málokdo z těch, kdo takové země a místa navštívil, si nedovezl jako suvenýr mušle, kamínky anebo již vyrobené vzpomínkové předměty z mušlí, oblázků a mořských hvězdic a ježků.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Plamének

Plamének

Plamének je stálezelená popínavá rostlina. Květenství odrůdy Clematis bylo vyšlechtěno až do současné podoby velkokvětých...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 461 aktivních uživatelů 73 146 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 25. 09. 2016, 21:49

My s pritelem jsme spokojeni s odvedenou praci ... Číst

pafas
od: pafas | 25. 09. 2016, 21:03

Dobrý den. Řeším problém s vjezdem do zahrady. ... Číst

aprill1
od: aprill1 | 25. 09. 2016, 20:31

[quote="pastelka-růžová":c6017].....n... Číst

Bibi53
od: Bibi53 | 25. 09. 2016, 20:28

Pastelko, jasně, že máš podepsanou omluvenku ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist