Living > Inspirace > Inspirace > Co všechno zdobí byt?

Co všechno zdobí byt?

14. 9. 2012 | Inspirace

Předměty a dekorace, které jsou nám blízké, jsou v každém věku odrazem naší osobnosti. Jejich prostřednictvím se náš domov stává naprosto jedinečným. Podívejme se tedy na to, co všechno vlastně zdobí byt.

K obrazu domova náleží i naše užitkové předměty. Mohou to být kořenky, kuchyňské náčiní anebo dokonce pěkně upravené ovoce v košíku. Ve způsobu jejich využití a také jejich umístění se zobrazuje naše individualita.
Nejhezčí dekorací dětského pokoje jsou obvykle dětské kresby. Dovolíme dětem, aby si své obrázky připíchly třeba na korkovou nástěnku anebo přichytily na magnetickou tabuli.

U našeho pracovního stolu zase zřejmě nebudou chybět milé rodinné fotografie.

Rostlina nebo třeba jen kytice ze zahrady spolu s odpovídající vázou či květináčem je krásnou ozdobou každé místnosti. Prostřednictvím rostlin můžeme v městských bytech doslova vykouzlit kousek přírody. Jakými rostlinami byt vyzdobíme, záleží na velikosti prostoru, který máme k dispozici. Většina rostlin miluje světlo, tudíž budou vyžadovat blízkost okna. Rostlina je dekorativní sama o sobě, ale k celkovému dobrému dojmu patří i květináč, stojan nebo nábytek, na který rostlinu postavíme.Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

 dekorace inspirace fotogalerie

Máme-li nějaký zvlášť výjimečný kousek starého nábytku po babičce, nebo starý obraz v dobře padnoucím rámu, stává se taktéž významnou dekorací, je třeba však dbát na vhodné umístění. Obrazy jsou nejčastějšími a obvykle i nejzřetelnějšími dekoracemi bytu. Obrazy by neměly být pouhou dekorací, na stěnách bychom měli mít obrazy takové, které se nám líbí a které máme rádi.  Věšíme-li obrazy ve větším množství, je dobré najít princip jejich uspořádání. Máme-li obraz v rámu, musíme jej sladit i s charakterem zařízení. K moderním obrazům se hodí hladké jednoduché rámy. V současnosti se obvykle uchylujeme k obrazovým deskám, malbám, které jsou úplně bez rámu.Knihy slouží samozřejmě především ke čtení, nikoli jako dekorace bytu.  Svým umístěním a uspořádáním však tvoří součást zařízení pokoje. Ozdobné předměty na policích knihoven celkový dojem výrazně změkčují. Místy naležato umístěné velké knihy příjemně narušují monotónní řád nabitých knihoven.Krásně uspořádaný porcelán tvořící téměř dokonalé zátiší anebo sada sklenic vystavených ve vitríně, to vše jako součást bytu tvoří jeho dekoraci.Nebojte se změn. Pokud máte pocit, že se vám již okoukala skupina ozdobných předmětů na polici, pak to znamená, že jejich výměna je již na spadnutí. Vyvolává-li ve vás některý obraz při delším pozorování nedobrý pocit, je třeba jej vyměnit. Pamatujte také, že nedbalé a volné uspořádání dekoračních předmětů působí lépe a veselejším dojmem, než přísné geometrické uspořádání.

Další náměty na dekorace do bytu můžete hledat v článku: „Unikátní dekorace na zeď“ a „Dekorace z pokojových květin“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: maison-deco.com, blenderartists.org, emergingobjects.com, woovaa.com, fancyhomedesign.com, hypevilla.com, hometrend.org, freshinteriorideas.com, lifephotographyblog.com, houseofficek.blogspot.com, homivo.com

Dále čtěte

Jednoduché, levné ale působivé dekorace do ložnice

Jednoduché, levné ale působivé dekorace do ložnice

Dekorace a nejrůznější stylové doplňky a drobnosti jsou často právě tím, co o vás mnoho napoví. Zároveň právě ony dokáží zpříjemnit prostor kolem vás tak, abyste se v něm skutečně cítili opravdu jako doma. Za takové dekorace ovšem mnohdy není problém utratit poměrně vysoké částky. Naštěstí existuje také dostatek jednoduchých, nepříliš drahých ale stále působivých vylepšení, které vám mohou posloužit jako inspirace. Potřebuje vaše ložnice menší změnu? Doplňky jsou pro vás ideálním způsobem, jak ji vylepšit. A často vám k tomu poslouží dokonce věci, které už ve své ložnici máte.

Dělené obrazy v moderním interiéru

Dělené obrazy v moderním interiéru

Zpočátku se v našich domácnostech zabydlovaly spíše rozpačitě, pronikaly do našeho povědomí spíš přes pokoje teenagerů, přes prostory předsíní a hal. Pro moderní interiérové designéry jsou ale deskové seriálové obrazy jedním ze zásadních prvků.

3 tipy na levné nástěnné dekorace

3 tipy na levné nástěnné dekorace

Ne každý má peníze na to, aby si mohl stěny vyzdobit originály svých oblíbených umělců. Podobně je tomu i v případě značkových dekorací od profesionálních designérů. Proto jsme pro vás připravili 3 tipy, jak za „pár kaček“ stylově oživit i vaše stěny.

Originální dekorace na zeď – rodinný strom

Originální dekorace na zeď – rodinný strom

Možná jste se nedávno probírali starými fotografiemi, které velmi úspěšně a k nelibosti mnohých vytlačují ty digitální. My v redakci si myslíme, že alba plné fotek, nad kterými se baví celá rodina, prostě mají něco do sebe. Pokud ale nechcete své poklady schovávat do alb, můžete je dát na zeď a my máme pro vás spousty inspirace, jak to udělat!

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Trnovník

Trnovník

Trnovník se vyskytuje jako strom nebo jako keř dorůstající 2 až 25 m. Nejčastěji jsou také označovány jako akáty. Kůra a...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 464 aktivních uživatelů 73 149 témat)

Poslední příspěvky

Bibi53
od: Bibi53 | 29. 09. 2016, 18:37

Ách, to byl dnes krásný den . Celý den slunce... Číst

DanaKote
od: DanaKote | 29. 09. 2016, 17:31

Ballerina Dreams ? Číst

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:38

Díky všem za rady,stále nějaké změny,až... bude... Číst

Báša
od: Báša | 29. 09. 2016, 11:36

Díky všem za rady.. Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist