Living > Inspirace > Inspirace > Bulharská kavárna vyniká originálním designem. Není divu, že vyhrála

Bulharská kavárna vyniká originálním designem. Není divu, že vyhrála

25. 2. 2016 | Inspirace

Dobrou kávu si nejlépe vychutnáme v příjemném a nápaditém prostředí. Kavárna Cafe Graffiti je k tomu jako stvořená. Jde o designový počin Studia MODE. Kavárnu najdete v bulharské Varně.

Varna je přístav u Černého moře. Každoročně láká turisty z celého světa především díky krásným plážím a kulturním událostem, to vše za příznivou cenu. Návštěvníci mohou navštívit i hotel Graffit Gallery – šestipatrovou budovu, která kromě dvou restaurací a galerií moderního umění nabízí i příjemné posezení v kavárně Cafe Graffiti designéra Svetoslava Todorova. Bulharský modernismus v sobě snoubí prvky retro designu a moderního umění.

Místo stropu vějíř

Ačkoli podle názvu bychom předpokládali, že kavárna bude pestrobarevná a plná divokých nápisů, opak je pravdou. Interiér kavárny je velmi decentní a luxusní. Celá místnost je rozdělena do dvou částí. Níže položená část vytváří příjemné panorama. Vyšší část má snížený strop a působí velmi útulně. Místnost je rozdělena bílými květináči se zelenými rostlinami uvnitř.

V celém provedení dominuje černá, bílá a zlatá barva. Nejzajímavější provedení má bezesporu strop. Vypadá jako závoj nebo vějíř. Některé sloupy působí jako nožičky hub a vějířkovité zdobení vypadá jako spodek klobouku. Sezení působí elegantně a je vyvedeno v bílé barvě. Za povšimnutí stojí barové židličky, které barevně korespondují se zbytkem kavárny.

Kavárnu ocenili nejen zákazníci

Během instalace kavárny se designéři potýkali s několika problémy, například systémem větrání nebo akustickými vlastnostmi místnosti. Nakonec se ale stavba povedla a zákazníci tu na volný stůl stojí dlouhou frontu. A nejen to. Kavárna vyhrála první místo v soutěži Restaurant & Bar Design Awards v roce 2012.

Zajímá vás design? Popovídejte si na forum.living.cz.

Foto: freshome.com
Text: Martina Gillichová

Dále čtěte

Znáte restauraci a kavárnu Dynamo? A studio Olgoj Chorchoj?

Znáte restauraci a kavárnu Dynamo? A studio Olgoj Chorchoj?

Veřejné restaurace a kavárny jsou výdobytkem moderního světa, ale dnes je vnímáme jako něco zcela samozřejmého. Mnohem méně samozřejmý je ale nějak kultivovaný vkus kavárníků. Jsou ale i výjimky. Znáte restauraci a kavárnu Dynamo v pražské ulici Pštrossova? A slavné studio Olgoj Chorchoj?

Kávovary, čajovary, espressa

Kávovary, čajovary, espressa

Káva je drogou pro příjemné odpoledne. Odpolední kávička se slaďounkým dezertem je pro plno z nás důležitou součástí dne. Dokáže nakopnout do zbytku odpoledne i na večer a zároveň nám poskytne malý prostor pro tolik potřebnou pauzu za polovinou dne. Ve Švédsku mají dokonce pro přestávku na kávu a sladký dezert speciální slovo „fika“. Který Švéd nemá za den aspoň jednu „fika“, nestará se o sebe adekvátně a odbývá se. Řekněme, že jde o kratší severskou verzi italské siesty. A ti, kdo neholdují kávě, jistě si dají k sladké svačince alespoň lahodný čaj, vyrobený třeba právě v posledním modelu čajovaru.

Neobvyklé restaurace světa, o kterých musíte vědět

Neobvyklé restaurace světa, o kterých musíte vědět

Přemýšlíte, kam vyrazit za nevšedním zážitkem? Nevíte, čím si ozvláštnit dovolenou. ale čas jejího výběru se blíží? Připravili jsme pro vás ty nejzajímavější restaurace světa, která vám určitě pomohou s výběrem cílové destinace.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kalistemon

Kalistemon

Kalistemon je stromek nebo keř. Rostlina má úzké, vejčité, stálezelené listy. Květy jsou štětkovité útvary na koncích...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 144 témat)

Poslední příspěvky

Malda
od: Malda | 24. 09. 2016, 22:43

Kvalitni postel je zaklad kdo ma maly prostor a... Číst

Jožka
od: Jožka | 24. 09. 2016, 21:28

a onedlho fertik Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 24. 09. 2016, 20:24

Přeji krásný den Já jsem dnes ten krásný den... Číst

Beky
od: Beky | 24. 09. 2016, 15:49

Mikori perfektní...příští rok tam jedeme taky ... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist