Living > Jak si udělat > Dekorace > Jak využít staré a odložené domácí náčiní

Jak využít nepotřebné haraburdí

25. 8. 2015 | Dekorace

Kreativní recyklace promění v zajímavou a především funkční pokojovou dekoraci každý starý a nepoužívaný předmět. Nejen domácí kutilové ocení pár tipů, jak přivést zlomené, rozbité a nepoužitelné náčiní znovu k životu.

Kde hledat inspiraci

Důležitým krokem je mít přehled o své domácnosti. Aktivně vyhledávejte příležitosti, které vám dovolí recyklovat staré věci a třeba je proměnit v působivé designové kousky. Kreativita tkví v tom, nacházet nová neotřelá řešení a je nejdůležitější vlastností každého kutila.

Podívejte se na staré předměty z jiného úhlu pohledu. Všechno to harampádí, co budí v interiéru i na zahrádce dojem vznikajícího blešího trhu, je zdrojem inspirace pro nové a neotřelé nápady. Jejich rekonstrukce vám přinese nejen dobrý pocit, ale především dodá krásu a komfort vašemu bydlení. Mějte na paměti, že vaše výtvory by měly být především funkční, abyste si z domu nebudovali smetiště. Věci, které nevyužijete, darujte, vystavte na internetu nebo odneste do bazaru, jiní v nich mohou najít radost a dát jim nový smysl.

Jak si přizpůsobit domov

Vlastnoručně vyrobené a recyklované předměty vám dávají jedinečnou možnost personalizace prostředí. Jsou znamením, že o tomto interiéru rozhodujete vy a vaše představivost. Smíchejte vaše oblíbené barvy, oživte zdánlivě všední předměty a vytvořte si tak prostředí, do kterého se budete rádi vracet.

Pár tipů z naší fotogalerie

Máte doma staré, nepoužívané hrníčky po babičce? Rozbijte jim dno (pokud tomu již tak není) a provlečte závěs či záclonku. Ucho šálku zároveň slouží jako poutko. Působivá a funkční dekorace. Závěs můžete stejně tak sepnout starým páskem. Docílíte tím přesně opačného efektu než s něžným hrnečkem.

U nádobí ještě chvíli zůstaneme. Vezměte starou naběračku. Dovnitř vměstnejte svíčku odpovídajícího průměru a je to! Ideální svícen.

Váš starý kufr se již k ničemu nehodí? Vyrobte z něj kosmetický stolek či separátní úložný prostor! Bude vám připomínat vaše cestovatelská dobrodružství. 

Máte vlastní tipy na recyklaci starého nářadí? Podělte se o ně s námi!

Martina Gillichová
Foto: lushome.com, pinterest.com

Dále čtěte

Staré byty, nový nábytek a naopak – kombinujte s vkusem a lehkostí

Staré byty, nový nábytek a naopak – kombinujte s vkusem a lehkostí

Máte-li k dispozici starý byt s vysokými stropy, parketami a starou malbou, zkuste z něj vytěžit co nejvíce. Nemusíte hned rekonstruovat a všechny stopy po historii tak co nejdůkladněji zahladit. Naopak. Staré byty mají svoje přednosti. A pokud víte, jak je využít, máte vyhráno.

Dekorační využití zavařovacích sklenic

Dekorační využití zavařovacích sklenic

Dnes tu máme dobrou zprávu pro všechny milovnice a milovníky designu. Už není nutné pouze zavařovat, abyste využili pěkně vypadající skleničky od džemů a marmelád. Můžete si s nimi vyhrát i jinak. Znovuoživení věcí, které jsme takzvaně uložili k ledu a nyní jim znovu vdechneme život, je trendem poslední doby. Opětovné použití pěkných zavařovacích skleniček k jejich dekorování je perfektním způsobem, jak je v rámci recyklace využít.

Recyklace pneumatik 50 x a vždy nápaditě

Recyklace pneumatik 50 x a vždy nápaditě

Přezuli jste zimní pneumatiky za letní a nevíte kam s těmi použitými? V garáži se to začíná podobat skladišti ojetých pneumatik a vy nemáte ani ponětí, co s nimi? Chováte se k přírodě ohleduplně a nechcete, aby vaše staré pneumatiky skončily někde na skládce? Pak jste tu správně! Máme pro vás rovnou 50 nápadů na to, jak ekologicky a nápaditě lze pneumatiky recyklovat.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Tulipán

Tulipán

Tulipány existují v obrovském množství barev a tvarů. Dělí se do 15 skupin, z nichž některé označují dobu květu: tedy...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 399 aktivních uživatelů 73 110 témat)

Poslední příspěvky

KaHu
od: KaHu | 26. 07. 2016, 19:17

Dobrý večer, tento i příští týden si užíváme do... Číst

pastelka-růžová
od: pastelka-růžová | 26. 07. 2016, 18:42

Tak jo Lízinko ...pravou.... , našla jsem se s... Číst

lízinka
od: lízinka | 26. 07. 2016, 18:29

[quote="pastelka-růžová":9e25c]tak js... Číst

AlenaNovako
od: AlenaNovako | 26. 07. 2016, 14:12

Ahoj, já jsem pochytila trik na http://www.home... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist