Living > Jak si udělat > Dekorace > Jak využít staré a odložené domácí náčiní

Jak využít nepotřebné haraburdí

19. 8. 2016 | Dekorace

Kreativní recyklace promění v zajímavou a především funkční pokojovou dekoraci každý starý a nepoužívaný předmět. Nejen domácí kutilové ocení pár tipů, jak přivést zlomené, rozbité a nepoužitelné náčiní znovu k životu.

Kde hledat inspiraci

Důležitým krokem je mít přehled o své domácnosti. Aktivně vyhledávejte příležitosti, které vám dovolí recyklovat staré věci a třeba je proměnit v působivé designové kousky. Kreativita tkví v tom, nacházet nová neotřelá řešení a je nejdůležitější vlastností každého kutila.

Podívejte se na staré předměty z jiného úhlu pohledu. Všechno to harampádí, co budí v interiéru i na zahrádce dojem vznikajícího blešího trhu, je zdrojem inspirace pro nové a neotřelé nápady. Jejich rekonstrukce vám přinese nejen dobrý pocit, ale především dodá krásu a komfort vašemu bydlení. Mějte na paměti, že vaše výtvory by měly být především funkční, abyste si z domu nebudovali smetiště. Věci, které nevyužijete, darujte, vystavte na internetu nebo odneste do bazaru, jiní v nich mohou najít radost a dát jim nový smysl.

Jak si přizpůsobit domov

Vlastnoručně vyrobené a recyklované předměty vám dávají jedinečnou možnost personalizace prostředí. Jsou znamením, že o tomto interiéru rozhodujete vy a vaše představivost. Smíchejte vaše oblíbené barvy, oživte zdánlivě všední předměty a vytvořte si tak prostředí, do kterého se budete rádi vracet.

Pár tipů z naší fotogalerie

Máte doma staré, nepoužívané hrníčky po babičce? Rozbijte jim dno (pokud tomu již tak není) a provlečte závěs či záclonku. Ucho šálku zároveň slouží jako poutko. Působivá a funkční dekorace. Závěs můžete stejně tak sepnout starým páskem. Docílíte tím přesně opačného efektu než s něžným hrnečkem.

U nádobí ještě chvíli zůstaneme. Vezměte starou naběračku. Dovnitř vměstnejte svíčku odpovídajícího průměru a je to! Ideální svícen.

Váš starý kufr se již k ničemu nehodí? Vyrobte z něj kosmetický stolek či separátní úložný prostor! Bude vám připomínat vaše cestovatelská dobrodružství. 

Máte vlastní tipy na recyklaci starého nářadí? Podělte se o ně s námi!

Martina Gillichová
Foto: lushome.com, pinterest.com

Dále čtěte

Staré byty, nový nábytek a naopak – kombinujte s vkusem a lehkostí

Staré byty, nový nábytek a naopak – kombinujte s vkusem a lehkostí

Máte-li k dispozici starý byt s vysokými stropy, parketami a starou malbou, zkuste z něj vytěžit co nejvíce. Nemusíte hned rekonstruovat a všechny stopy po historii tak co nejdůkladněji zahladit. Naopak. Staré byty mají svoje přednosti. A pokud víte, jak je využít, máte vyhráno.

Dekorační využití zavařovacích sklenic

Dekorační využití zavařovacích sklenic

Dnes tu máme dobrou zprávu pro všechny milovnice a milovníky designu. Už není nutné pouze zavařovat, abyste využili pěkně vypadající skleničky od džemů a marmelád. Můžete si s nimi vyhrát i jinak. Znovuoživení věcí, které jsme takzvaně uložili k ledu a nyní jim znovu vdechneme život, je trendem poslední doby. Opětovné použití pěkných zavařovacích skleniček k jejich dekorování je perfektním způsobem, jak je v rámci recyklace využít.

Recyklace pneumatik 50 x a vždy nápaditě

Recyklace pneumatik 50 x a vždy nápaditě

Přezuli jste zimní pneumatiky za letní a nevíte kam s těmi použitými? V garáži se to začíná podobat skladišti ojetých pneumatik a vy nemáte ani ponětí, co s nimi? Chováte se k přírodě ohleduplně a nechcete, aby vaše staré pneumatiky skončily někde na skládce? Pak jste tu správně! Máme pro vás rovnou 50 nápadů na to, jak ekologicky a nápaditě lze pneumatiky recyklovat.

Komentáře ke článku

Přidat komentář
  • Zatím bez komentáře

Vložit komentář
Nejste přihlášen/a, proto opište text, který vidíte na obrázku níže.

captcha

Doporučená témata

interiér, bydlení, kuchyně, ložnice, koupelna, nábytek

Rostlina dne

Kalistemon

Kalistemon

Kalistemon je stromek nebo keř. Rostlina má úzké, vejčité, stálezelené listy. Květy jsou štětkovité útvary na koncích...

Atlas rostlin

Diskutujte o bydlení na fóru

(26 460 aktivních uživatelů 73 144 témat)

Poslední příspěvky

Jožka
od: Jožka | 24. 09. 2016, 21:28

a onedlho fertik Číst

kvetinka272
od: kvetinka272 | 24. 09. 2016, 20:24

Přeji krásný den Já jsem dnes ten krásný den... Číst

Beky
od: Beky | 24. 09. 2016, 15:49

Mikori perfektní...příští rok tam jedeme taky ... Číst

leskie23
od: leskie23 | 24. 09. 2016, 14:00

Já jsem se inspirovala na http://www.laalmara.c... Číst

Bohaté fotogalerie
plné inspirace a trendů
Postupy a návody
na tvoření dekorací a úpravy bytu
Nejdéle žijící fórum
o bydlení na českém internetu
Lifestylový magazín
s 13-ti letou tradicí
TOPlist